Šta je novo?

USB device

davidoff29

Slavan
Učlanjen(a)
22.06.2005
Poruke
187
Poena
319
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G
Miš & tastatura
Logitech
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zna li neko link ili nacin kako napraviti usb to IDE odnosno da mogu na usb da nakacim bilo koji HDD ili opticki uredjaj?
Ambalaza, odnosno kuciste za uredjaj je potpuno nebitno. Od stvari koje bi se mogle iskoristiti imam stari HDD (IDE) rack.
 
Ja sam video na slici jednom kod nekog rusa. Kuciste je napravljeno od plastike, u zadnjem delu je naguran neki adapeter od 12 v koji daje struju DVD rezacu, tu je jos jedan deo koji je za mene ostao misterija, a odnosi se na to "kako ide kabl prebaciti u USB" Iz belog grubog kucista vireo je USB kabal.

Na ovo sam naleteo slucajno, i svaki put kad bi probao da nedjem nije mi uspelo. mene zanima samo sema elektronike koja ce to da odradi, jer racunam da ako ga ubudzis na usb da ce kom posle sam da ga vidi ?! :type:
 
tako bi trebalo da bude. Sigurno se moze rucno odraditi samo je pitanje uz koliko poznavanja elektronike i sl.
Cekamo nekog "rusa" da nam pomogne.
p.s. ako neko zna i za gotov proizvod na kojim se preko usb-a se mogu kaciti i opticki uredjaji neka javi!
 
...pa da, externi rack. To je to - bilo koji IDE uredjaj se kaci na USB. Doduse, potrebno je jos i napajanje, jer ybg, nema USB toliko struje da pokrene vece uredjaje. Ima taj rack neku svoju elektroniku. Al zasto bi se zezao da pravis (i da te plocica kosta ko Mares-a, a mozda i vise + elementi) kad vec postoji gotov proizvod.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
Samo jedno pitanje - kako staviti cd/dvd u usb rack za HDD?
 
Pa ne mozes nikako, logicno. Uzmes veci rack, tj. za 5.25', ako hoces da stavljas i vece uredjaje. Ako ne, uzmes bilo koji (najjeftiniji) a oklop sam iscinculiras... ili ga koristis bez oklopa, jes' da je malo ruzno, ali je jeftino i radi (trebalo bi da radi, nema razloga da ne radi). Ma najvaznije da je takav hard/CD - hot swap ;)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
mogu reci veoma dobre ideje su neki dali imam par kom usb rackova pa cu sad da probam dali moze DVD-RW nekako da se namontira na usb :-devil-:

nisu lose kaba se uzme u obzir da vecina novijih ploca ima 1x ata133
a svi PCI slotovi su ti zauzeti ovo moze biti odlicna solucija


sa ce probamo pa javimo


pozzzz..........:wave:
 
imate u Compart racunarima eksterne 5,25 USB rackove za IDE uredjaje, jako su jeftini, 1000din a skroz su ok, full aluminijumski, pristojno i izgledaju i imaju stand alone napajanje...

po meni najjeftinija solucija...
 
imate u Compart racunarima eksterne 5,25 USB rackove za IDE uredjaje, jako su jeftini, 1000din a skroz su ok, full aluminijumski, pristojno i izgledaju i imaju stand alone napajanje...

po meni najjeftinija solucija...


ako nije problem daj nam link ili neku gotovu sliku! Da li na njih moze da se kaci i HDD ili su samo za CD DVD !!!
 
Sjajna ideja za veci rack! Vec sam razmisljao da uzmem 3,5' pa da seckam limariju!!!
 
Nazad
Vrh Dno