Šta je novo?

USB + Audio Bracket za 3.5" ili neko drugo resenje

Ribizla

Cenjen
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruke
304
Poena
169
Vrlo cesto sam u situaciji da vidim kucista koja nemaju napred izdvojeni ulaz za mikrofon i slusalice, a da zvucnici koje korisnik koristi nemaju prikljucak za mikrofon pored onog za slusalice, sto cesto pravi problem ljudima koji koriste Skype i slicne programe jer za njihovo koriscenje moraju da se zavlace ispod stola da ubodu slusalice i mikrofon, a zavrsteku razgovora opet da raskacinju i vrate zvucnike.

Primetio sam da bi 3.5" bracket sa ovim konektorima bio krajnje gotivno resenje, no nije mi jasno kako toga nema da se kupi na trzistu!?

Elem, pitanje je koliko je komplikovano da se ovako nesto napravi u samogradnji? Sta je potrebno?

Drugo resenje koje mi je palo na pamet jeste izvedba da se napravi dupli ulazni banana dzek. Ovo resenje sam video kod A4Tech X7 tastature gde postoje ulazni konektori za mic i audio na tastaturi. Izvedba je takva da tastatura poseduje modifikovani banana dzek za audio, odnosno u kuciste se "ubada" tastaturin audio dzek a odmah posle njega na istom kablu se nalazi konektor gde se prikljuciju zvucnici. Kada se slusalice prikljuce preko konektora na tastaturi, zvucnik i dalje ostaje u funkici ali to je minorni problem, jer vecina korisnika iste koristi direktno ispred racunara gde je potenciometar za pojacavanje zvucnika na dostupnom mestu.

Ovo resenje deluje kao skroz povoljno i lako za samogradnju, ali me interesuju vasa misljenja i iskustva.
 
1600 dindzi, pa ovi su pukli ko struja za vreme restrikcija. Ja sam se nadao nekoj ceni izmedju 300 i 500 dinara. Aj videcu koliko milan trazi za Medion, pa ako to bude previse napravicu A4Tech izvedbu pa cu postovati screenshotove i rezultate.
 
Bio sam danas u prodavnici elektro opreme da kupim razdelnik i cena je smesna - 27 dinara, evo sve sam povezao i sve radi kako treba.
 
Ajde stavi sliku tog cuda,a za 27 din ne bi bila reklama da napises gde tacno to ima,jer je maltene poklon.
 
Adapter tj. razdelnik sam kupio u firmi "Retam" u Cacku, mada ima to da se uzme u svakoj radnji koja se bavi prodajom delova za elektroniku - tipa ITC itd.

Evo i slike:
 
axa...za:hump: sam se.
pomislih da si nasao nesto zbudzljivo na front panel
i ovo ok radi posao
 
Za front panel modifikaciju konektori su isto smesno jeftini. ali me mrzelo to da budzim jer nisam uspeo da nadjem konektore u boji. Ceo kit za modifikaciju front panela ne izlazi vise od 100 dinara.

Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno