Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Negde piše cruzer, negde ne (na pakovanju ne) ?
Koja je fora i ima li razlike ?

Ne piše puna oznaka sa sandisk sajta - SDCZ80-064G-G46 ...
Možda je na pakovanju negde ?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskreno nemam pojma, ako mogu nekako da vam pomognem, samo kazite. Na poledjini USB-a pise samo Extreme USB 3.0 sa serijskim brojevima i da je napravljen u zemlji zutaca.
Sad moram da bezim vec debelo kasnim, a kad se vratim mozemo ga testirati ili sta vec treba da mu tacno utvrdimo poreklo :D Ako sam se ja zaj*bao da se ne zaj*bete i vi :)
 
Negde piše cruzer, negde ne (na pakovanju ne) ?
Koja je fora i ima li razlike ?

Ne piše puna oznaka sa sandisk sajta - SDCZ80-064G-G46 ...
Možda je na pakovanju negde ?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Na fleški treba da bude upravo to, SDCZ80-064G-A46 (za 64GB Sandisk Extreme).
Koliko vidim na nekim prodavnicama u njegovo ime greškom dodaju Cruzer.
Na zvaničnom sajtu u imenu nema Cruzer, a u jednoj od dve prodavnice (linkovi sa zvaničnog sajta) ima Cruzer u imenu.

Cruzer je njihova greška, bitno je da je SDCZ80-064G-A46
http://www.bhphotovideo.com/c/product/896419-REG/SanDisk_sdcz80_064g_a75_Extreme_USB_3_0_Flash.html
http://www.adorama.com/idsccz8064g.html?utm_source=rflaid913093
 
A je za Američko tržište, G za Evropsko ...

Screenshot_2016-08-03-17-40-33.png

Izbacili su i EXTREME PRO verziju, ali ona bi već išla na carinu pa nije cenovno interesantna :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na onom gore linku su slučajno ili namerno izostavili taj deo gde treba da piše A64 ili G64 ...
A i opis je krajnje kratak + dodatak cruzer u naslovu :)
Ko zna možda je i ok - dobra je cena !

Ovo je skuplje, ali mi deluje sigurnije - http://www.ebay.com/itm/252476927107

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj nema ni "A" niti "G" vec "Q", dakle SDCZ80-064G-Q46
SS.PNG
Vrti ga kao sto pise, tako da je to to
 
To Q mu dođe Australija - Novi Zeland :)
Deluje da je dobar prema toj slici ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobro bre Pantelicu majku mu jel tih $5 toliko bitno :D
Ja sam sasvim slucajno odabrao ovaj i eto ispostavilo se da je koji dolar ispao jeftiniji, ali i da sam platio koji dolar vise ne bih se previse nervirao jer za te pare ovde kod nas ne mozes nista ni priblizno da uzmes, da ne govorim da za 500 dinara danas ne mozes ni turu picu da okrenes :)
 
Da je stvar u parama ne bih ni kupio ovaj fleš :D
Nego je opis tog oglasa bio čudan - tačnije nije ga bilo + pogrešan naslov (dakle pitanje je bilo da li je kopija ili ®) ...
Kruzer je sasvim druga stvar - https://www.sandisk.com/home/usb-flash
 
Poslednja izmena:
krastavac od svih tih prodavnica jedna pogrešno, ostalih nekoliko je ok ...
Važno je samo da se ne čeka mesec dana i onda kada dođe fleš provališ da je kineska kopija - ništa gore :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zanimalo te je zašto se Extreme pojavljuje i kao Cruzer Extreme, eto odgovora, greška...
Pazari od prodavca od kojeg je pazario @k1z4, cena je skroz realna, speed test rezultati kažu da nije fake, brzo će biti isporučen a na sve to gotovo sigurno nećeš imati dodatnih troškova.
 
I ja bih da uzmem jedan Extreme 64GB, pa javite ako nađete negde pouzdano i povoljno :)

Extreme PRO ima mnogo manju brzinu koliko vidim. Ili grešim?
 
Hvala Danilo. Ja kucao rečima u izbacivao mi neki drugi sa 90/20 brzinom. 128gb je maltene ista cena kao i za običan, ali ako uhvati carina...
Nemanja, link imaš na pretposlednjoj stranici.
Hvala ti, video sam dva linka, nego vidim sumnjate na originalnost od ovog prodavca što je sada neko naručio, pa ne znam da li da rizikujem.
 
Ovde su svi izbegli sa običnim (a trebalo je da plate makar otvaranje i PDV), tako da moguće da prođe. Mada niko nije uzeo 128GB.
 
Ako stavi dovoljno nisku cenu na kovertu (i pošalje ga u koverti) dobre su šanse da ga neće otvarati.

Znam još ljudi kojima su stizale pošiljke preko airmaila, u koverti i sa malim iznosima (do 15 dolara) na njima, samo jedna je bila otvarana.
A taj jedan je u pošiljci imao klasičnu kutijicu...
Izgleda da pod gornjim uslovima ne otvaraju kovertu osim ako napipaju četvrtasto to jest kutiju.
 
Nema nikakvog pravila (osim da malecke paketiće u kovertama retko otvaraju). Ja najčešće kupujem biciklističke sitnice i džidža bidže i cele godine ništa mi ne otvore, jer su male koveretice i cena od dolar-dva do max nekoliko dolara. Ali čim sam poručio dres sa cenom 10$ i paket je bio malo veći otvorili su i lupili pdv i otvaranje, procenivši na neku njihovu univerzalnu vrednost (15$).
S druge strane, poručim za drugara ovo
http://www.aliexpress.com/item/USB-...2260939448.html?spm=2114.13010608.0.72.NaGVF0
sa istog naloga na istu, svoju adresu i lupe dažbine 400 din...
 
Nema pravila krastavac ...
Realno i 64GB je dosta, brzina je i više nego dobra tako da je ovaj sandisk extreme najbolja kupovina.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Po slicnoj ceni od oko 33-34€ narucen jesenas od nekog kineskog prodavca SanDisk Extreme 64GB.
Dosao brzo, za 10-15 dana, u koverti sigurnosnoj u blister pakovanju, eno ga kod brata, radi ko zmaj.
Sta ce ikome bolji usb?
Postoji li bolji pogotovo za ove pare?
Nema carine, nema poreza.
PRIMER: http://www.ebay.com/itm/USB3-0-64GB...378066?hash=item2a4876e5d2:g:PwsAAOSwg3FUgozi

SanDisk Extreme 64GB je "riknuo", kupljen 2015, kraj jeseni, pocetak zime (kao rodjendanski poklon)...
Poceo je da koci i odbija prijavljivanje, onda je postao nevidljiv u kompu, ne vidi ga ni disk management. Kad se bocne u usb port, bljecne plava svetlost na njemu, cak komp prijavi da kad je u usb2.0 uboden da on moze i brze ako se ubode u usb3.0 ali nevidljiv je na 3 kompa.
Nekoliko puta je bio viidljiv u disk management ali nije se mglo pristupiti folderima u disku niti ga je bilo moguce formatirati...
Probacu da ga nekako oporavim ako je moguce...
 
Poslednja izmena:
probaj sa rufusom da ga formatiras.
ako ga on ne povrati, nista nece.
 
Probaao sam sa rufusom ali 5 minuta se nista nije desilo, morao sam "nasilno" islkuciiti rufusa jer je zaglavio i on na fleski...
Evo kako ga vidi komp kad ga ne vidim u "moj kompjuter" :
Prva odma nakon poruke da fleska moze brze u usb3.0 1.JPG
Druga nakon sto sam deinstalirao flesku iz d.m. 2.JPG
Kad sam taj jedan put od jutros, da detektujem flesku i pokusam format iz rufusa, pokazivao je "moj komp." klsasicno ikonu fleske i popunjenost...
 
Poslednja izmena:
Probaj format sa hptool
 
Eto sta se desi kad se hvali disk na svakoj stranici po 2 puta ...
Valjda nece i mene zadesiti ista sudbina
 
Nazad
Vrh Dno