Šta je novo?

Uputstva za apsolutne pocetnike

Ali primecujem od kada sam dodao drugu kartu da imam dosta invalida
Svako malo dobijam poruku Incorrect ETH share from GPU1 ili GPU2
I imam manje zelenih
Spustio sam memoriju i digao sam cak i napon i svasta sam probao ali nista
Ima li neko ideju sta je po sredi?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nasao sam gde gresim.
Kada startujem miner treba prvo da sacekam da povuce dag file dok su karte na fabrickim setovanjim pa tek posle jedno minut-dva da pokrenem AB sa OC parametrima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jos jedno nubovsko pitanje. Hocu da kupim neke altcoine ali recimo na cex i binance se ne mogu kupiti direktno vec moram nesto drugo pa trade. E sad kako ja da vidim koji coini se mogu trejdovati za te koje zelim a da ne klikcem na svaki pa da vidim da li moze.
 
u searchu otkucas skracenicu za coin koji hoces da kupis i izlistace ti sve market-e koji postoje za taj coin.Ili idi na coinmarketcap za taj novcic i u markets videces na kojim menjacnicama ga ima i koji parovi.
 
Misliš na spot market? Koliko vidim tu ima samo koje sve novčiće mogu kupiti sa tim jednim određenim... Tipa hoću verge coin, svi parovi su tipa xvg/btc, xvg/etg, xvg/neo itd...
 
recimo da mislim.mislio sam na market search na cex-u , a pretpostavljam da je slicno i na binance-u.
Ako si na binance-u , recimo kucaj u searchu na wallet-fiat and spot , pa na trade drsno od novcica i izbacice ti sve parove koje postoje u dropdown menu-iju.
 
Poslednja izmena:
Na koliko isplacuje Ezil ???
0.001 eth ili??? i na koliko zil ?
koji hash rate je ok na standardnim podesavanjima za 5600 xt ???
meni je 33.41
 
Napravio sam nalog na cex.io i dodao karticu, koja je aktivirana i kad kliknem na withdrawl i desno imam amount da dodam, hocu 100 eur ispise total amount 92eur ali ispod 100eur imam u crvenom ispisano maximum 0.00eur



kako da kupim karticom npr ADA?

edit
ustvari ja treba da dodam deposit? ali ni tamo ne mogu da dodam taj od 100 evra.
 
Jesi li prošao KYC (slikanje lične karte itd.) ? Ako nisi, moraš to prvo, pa da dodaš karticu.
 
Ok, kupio sam ada i sad kako da to povezem sa exodus ? Izvinjavam se na ovim pocetnickim pitanjima. mob aplikacije su upitanju
 
U Exodusu nađeš ADA, ideš na receive, kopiraš adresu koju ćeš videti. Sa CEXa radiš withdraw na tu adresu iz Exodusa.


Objašnjeno na primeru BTC, isti je šablon.
 
Trgujem uglavnom na CEX, tako se zalomilo. Koliko vidim tamo ne mogu da se postave stop loss orderi, koju vi menjacnicu preporucujete?
 
A jeste gledao sam tamo ima i AVAX koji zelim da kupim, hvala!
 
Da li ja moram da imam wallet ili jednostavno mogu da kupim neki coin na menjacnici i tu moze da stoji na mom nalogu?

Kupio bih nekih coina za par stotina evra i zaboravio na njih na neki period. Kako je to najbolje da se uradi.
 
Možeš naravno da držiš na menjačnici ali je uvek sigurnije na svom novčaniku.
 
Pokusao sam kroz exodus wallet da prebacim usdt u digibyte medjutim trazi da na walletu imam odredjenu sumu ETH-a . Zasto to treba? da li postoji neki wallet na kojem moze da se menja valuta a da ne treba taj ETH
 
Pokusao sam kroz exodus wallet da prebacim usdt u digibyte medjutim trazi da na walletu imam odredjenu sumu ETH-a . Zasto to treba? da li postoji neki wallet na kojem moze da se menja valuta a da ne treba taj ETH
Tokeni kao sto je usdt koriste eth mrezu da bi se prosledjivali sa adrese na adresu. Ta usluga se placa u eth. I sada je preskupo.
Ja sam pre mesec dana poslao neki token i spustio gas sa 19$ na 5$, transakcija jos nije izvrsena a mzda nece i nikada.
 
Usdt je token na etirijum mrezi. Treba eth za transakciju. Ima i tron verzija ali tad verovatno treba tron :D
 
Koja je onda najbolja opcija? da li oni svi traze neku valutu za uslugu?
 
Ne koristom taj novcanik. Vidi koji stabile coine jos imaju svi su isti samo je usdt najpopularniji.
 
Ljudi kupio sam preko cexa xlm za 300e okruglo. Prebacio kompletan xlm na binance. Tamo izvršio konverziju u eth a zatim sa tim eth kupio zcash i lisk. Nakon svih tih akrobacija vrednost u walletu mi je bila za 30e manja. Jesam li negde pogrešio, tj postoji li način da prodjem jeftinije ili su nadoknade koje placamo menjačnici za te vrste usluga zaista tako visoke.
 
ako treba nekom do 200usd na binance,nek javi,ako je iz Srem Mitrovice il okoline mozemo se naci i rado cu objasniti neke finese vezane za btc i kripto,ukoliko imate pitanja potrudicu se da odgovorim
 
Drugari, apsolutni sam početnik pa bih vas molio za pomoć. Prvo pitanje da li je normalno da prosečni hashrate bude i 105 manji od onog koji daju kartice? Nekad bude i nešto malo veći ali danas je skoro sve vreme 10% niži. Drugo pitanje je kako se registrovati na binance ako traže pozivni broj a pritom 381 nema u njihovim opcijama pa zbog toga ne mogu da nastavim registraciju? Hvala
Post automatically merged:

10% niži ne 105 kako sam pogrešno napisao
 
Koju mjenjačnicu koristiti početnici, za male iznose <1000$ ? Koji je najbolji način za povući keš, gdje su najmanje provizije?
Za sad držim u Exodosu, imam neku siću u BTC i htio bih prebaciti na ETH (pošto kopam ETH pa zbog lakšeg praćenja) ali izgleda ne mogu tako sitni iznosi da se trejduju.
 
Vrh Dno