Šta je novo?

Hardver Upgrade racunara

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

biker

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
1,151
Poena
360
Potrebna mi je preporuka od znalaca sta kupiti, a ne potrositi puno :)
Salu na stranu, hteo bih malo da upgrade-ujem komp i razmisljam o promeni procesora i graficke, da poboljsam performanse, a opet da me ne kosta kao da kupujem nov komp.
Trenutno u kompu:
Ryzen 7 2700
MSI Mortar Max B450
DDR4 32GB
RX 570
Moja ideja je da promenim graficku i procesor, pretpostavljam da bih mogao znacajno da ga poboljsam?
Razmisljam o Ryzen 7 5800X i nekoj grafickoj npr 3060 12GB ili u slicnom cenovnom rangu?
Hvala!
 
Potrebna mi je preporuka od znalaca sta kupiti, a ne potrositi puno :)
Salu na stranu, hteo bih malo da upgrade-ujem komp i razmisljam o promeni procesora i graficke, da poboljsam performanse, a opet da me ne kosta kao da kupujem nov komp.
Trenutno u kompu:
Ryzen 7 2700
MSI Mortar Max B450
DDR4 32GB
RX 570
Moja ideja je da promenim graficku i procesor, pretpostavljam da bih mogao znacajno da ga poboljsam?
Razmisljam o Ryzen 7 5800X i nekoj grafickoj npr 3060 12GB ili u slicnom cenovnom rangu?
Hvala!
Ja sam skoro zamenio 2700x sa 5700x i oduševljen sam performansama. Apsolutna preporuka.
 
Treba mi preporuka za graficku koja ce se koristiti i za DaVinci Resolve pored igrica, čitam da se 6700xt kotira losije od RTX 3060Ti, a slicne su pare u pitanju. U dilemi sam sta uzeti jer ne bih sa menjam karticu na svakih 6meseci?
3060ti 8gb
4060 8gb
Ili..?
 
Nazad
Vrh Dno