Šta je novo?

Upgrade firmware-a na fotoaparatu - bug?!

nvukelic

Slavan
Učlanjen(a)
26.09.2005
Poruke
2,249
Poena
380
Elem, pre par dana je izašao update firmware-a za Nikon P100 i ja rešim da ga ubacim. Navodno donosi neka poboljšanja:

  1. Distortion control and Auto bracketing can now be enabled at the same time.
  2. An issue that caused light sources to appear green with continuous shooting in Night landscape scene mode has been resolved.
  3. When the camera was turned on by pressing the playback button with the mode dial set to “U” (user setting mode), and the MENU button then pressed, an error message was displayed. This issue has been resolved.
  4. An issue that prevented the zoom from operating when the zoom control was pressed in the "T" direction and then immediately pressed in the "W" direction has been resolved.
  5. An issue that prevented the shutter speed display from blinking when the shutter speed specified with the mode dial set to "S" would result in under-exposure has been resolved.

Primetio sam da se nakon ažuriranja pravac zoom-a na mom aparatu - obrnuo :trust:. Kad pritisnem polugu zoom-a ka W aparat zumira objekat, a ka T umanjuje prikaz (ide ka wide prikazu), znači obrnuto od uobičajenog :smash:.

Da li je u pitanju greška u firmware-u ili je negde drugde problem? Prilikom instaliranja sam u potpunosti ispratio uputstva postavljena na stranici za download firmware-a (ono bi i tupson znao da uradi). Nije to nešto što će da mi smeta, verovatno neću ni primećivati, ali mi je prosto neverovatno da naprave FW sa takvim propustom (ako je do njih).
 
Kanda se neki Japanac napio sakea pre nego je završio novi fw. :d :D :d :p

Jel ostalo radi normalno? Ako se to događa sa svim ovim aparatima sa novim fw širom sveta, biće brzo primećeno i ispravljeno.
 
Koliko vidim, sve ostalo je ok. Probao sam da pretražim problem na Google-u, ali nisam naišao na još nekog sa istim problemom. Može li da bude do mene?
 
Bash me zanima kako mislish da to moze da bude do tebe :d
 
Pa šta znam, možda mi aprat pobenavio, pojma nemam, zato i pitam :wall:.
 
trebalo bi da zumira, kad "povučeš na desno"...

c9ec03a0b979d0b293401ec4b1a7cf89.jpg



Kad pritisnem polugu zoom-a ka W aparat zumira objekat, a ka T umanjuje prikaz (ide ka wide prikazu), znači obrnuto od uobičajenog :smash:.

..tako da mislim da si se samo istripovao :)
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ti misliš da se gleda ova oznaka koju si obeležio zelenom strelicom? U jbt, onda sam se stvarno istripovao! A mogao bih ruku da dam da je bilo obrnuto pre promene fw-a.

Hm, sad pogledah bolje user manual.. evo i jedan facepalm za mene
isuse.gif


Moderatori, brišite temu, a mene banujte zbog gluposti... :smash:
 

Prilozi

  • zoom.JPG
    zoom.JPG
    37.6 KB · Pregleda: 33
Nazad
Vrh Dno