Šta je novo?

Upgrade dinosaurusa

dzonika

Slavan
Učlanjen(a)
04.12.2007
Poruke
305
Poena
319
Ovako, zamolio me mali komsa da mu malo upgradujem komp...

Ima s478 P4P800-VM, Celerona 2.66Ghz, 256Mb rama, fx5200...
Cak mu i manager secka :d

Ja mu nadjoh 1Gb rama da mu stavim pored ovih 256. E sada, ostaje mi jos neku grafiku da mu stavim...
Sta ne bi bilo overkill za ovu konfiguraciju?
Otprilike sam nasao:
x1650pro 256Mb DDR2 novu u prodavnici za 3000 dinara, ili 7600GS polovna u oglasima ~40e
ili 7300GT polovna za 20e ili ako neko zna nesto drugo, molim vas dajte neki predlog...

Dajte neki savet please...

Unapred zahvalan. Dzonika

Pozdrav :wave:
 
Pa to sam i ja njemu i njegovoj kevi isto rekao, al' dobio sam odgovor: "Neka, nemamo pare sada, nabudzi ga malo ako nesto moze da se nabudzi", ja reko pa to nece izaci nista skuplje od ovoga, al' oni ostadose pri svom...

Znam i ja da bi upgrade bio najpametniji, ali nisu hteli... Objasniti to ljudima koji se ne razumeju je sizifov posao...Kupio sam im ram ostala jos graficka i ja sam svoje zavrsio...
 
Pa otprilike ce tako i da bude, ali zasto baciti pare ako nema svrhe stavljati nesto prejako? Nikome ne rastu pare na drvetu pa ni komsiji...
Znam da je od svih ovih gore navedenih grafika najbolja 7600GS, ali ima li potrebe nju uzimati uopste? Da li bi bila ovekill za ovu konfu?

Mislim ako procesor ne moze da izvuce nesto jace od recimo 6600GT zasto stavljati jacu i bacati pare? Kakva je uopste ova x1650pro u odnosu na 7600GS i kakva je 7300GT u odnosu na ove dve?
Koja od njih bi bila najbolji izbor za ovu konfu? Ili neka treca?
 
Poslednja izmena:
Veruj mi i 6600TD ili cak i 6200TD 128bita ce da bude dosta...Makar za tu konfu...Ja i dan danas zalim sto dade Leadtek 6200TD za sitne pare...Trebalo bi nekom...Secam se kako je zvakala Oblivion na medium detaljima :)
 
Nazad
Vrh Dno