Šta je novo?

Univerzalni AC adapteri za laptop ?

stefl

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2007
Poruke
350
Poena
319
Pozdrav cenjenom forumu i kratko pitanje, naime na laptopu ACER ASPIRE 4730z mi je neispravan AC adapter (daje 13v umesto deklarisanih 19v/65w i laptop ne moze da se pokrene) i posto ne mogu da nabavim originalni u dilemi sam da li da kupim neki od univerzalnih adaptera koji se mogu naci u prodaji ???
Kakva su iskustva sa tim AC adapterima i mozda neka preporuka (proizvodjac, model),

zahvalan na svakoj vrsti pomoci,
pozzz :wave:
 
Što se proizvođača i modela tiče, uglavnom sam viđao kineske gde sumnjam da ima razlike. Imaš i kombinacije auto/kućni punjač u jednom, i kreću se od 10 do 15 €. Lično nemam iskustva, ali od poznanika se niko nije žalio na njih.

Od brendiranih sam video Hama (u Tempu, čini mi se), koja je po meni precenjena kao brend. Za kvalitet nemam pojma.
 
Hama je brend?!?
Ja sam mislio da je to neki standardni kineski noname natpis. Posto sam slicne proizvode vidjao pod raznim imenima a istim kvalitetom.
 
I ovaj adapter je neki kinez " HIPRO " , jedva je izgurao tri godine :smash:
 
uzmi cooler master ili belkin... mozes racunati da si uzeo bolji od originalnog u oba slucaja.
 
U nasim prodavnicama (Ruma) sam video dva modela, mada nisam zapamtio modele i proizvodjace pa cu sutra da pogledam jos nekoliko prodavnica, mada za neki brend mi sigurno ne gine put do NS-a,

hvala na sugestijama !
 
Pronasao sam jedan GAMBIRD NPA-AC1 koji odgovara specifikaji, uz dodatne adaptere, pa da li ga je ko koristio ?
Mislim da bi trebao da odradjuje posao :smash: (garancija 1god.),

pozzz
 
Evo epiloga, posto sam prikljucio laptop na gore pomenuti adapter on krene ali se odmah i ugasi tako da ptertpostavljam da je zbog malog napona sa starog AC adaptera ( 13v ) stradala i maticna tako da lap mora u servis ???

Pozzz i hvala na savetima !!!
 
Meni je jedan kineski univerzalni punjac za laptop sprzio laptop tako da se pazi sta radis :)
 
Obzirom da se laptop isto ponasa sa starim adapterom koji je definitivno neispravan jer daje 13,11v (izmereno unimerom, a treba da daje 19v), kao i sa ispravnim novim AC adapterom (isto meren napon podeseno 19v i toliko zaista i daje) znaci da je problem u laptopu ...
 
da li moze da se desi da si obrnuo polaritet na novom adapteru?
 
Na ovom univerzalnom AC adapteru (GAMBIRD NPA-AC1) nema mogucnosti (fizicke) za izmenu polariteta, vec samo voltaze " Output voltage: 15V/16V/18V/19V/20V DC at 4.5 A max or 22V/24V DC at 3.5 A max "

Pozzz
 
Ja se nadam da je to sad standardizovano (nemam pri ruci lap da proverim)...
no, ja mislim da 13v umesto 19v nije trebalo da spali laptop...
 
Dogadjalo se da ostavim ukljucen laptop na adapteru (baterija slaba) i kada se vratim posle 1h, on bude iskljucen i mora se manuelno ukljuciti (sve opcije za u power sheme su ispravno podesene), a to se pre nije dogadjalo i u jednom trenutku nije vise hteo da butuje sistem i isti su simptomi i sa novim adapterom ?! Ne znam da li je nesto spaljeno, uglavnom krene boot i iskljuci se ...
 
Vrh Dno