Šta je novo?

Unifon (SBB/Telemach usluga)

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,320
Poena
1,365
Da li neko koristi Unifon aplikaciju?
Jedva sam je pronašao, a kada sam uspeo, ispostavilo se da je problem što je aplikacija za starije verzije Androida. Mislim da imam Android 12.
Da li ima neka verzija za novije telefone?
 
Samsung note 8 (I dalje je na oreu a mislim da cu kupiti isti i novi jer ovaj umire) i na Iphone 13 pm radi bez problema.
 
Da li neko koristi Unifon aplikaciju?
Jedva sam je pronašao, a kada sam uspeo, ispostavilo se da je problem što je aplikacija za starije verzije Androida. Mislim da imam Android 12.
Da li ima neka verzija za novije telefone?
Nema nove verzije još od 2020. godine.
Slao sam im par mejlova ali dobijam stalno tupav odgovor kako rade na poboljšanju aplikacije.
Pre bih rekao da rade na gašenju iste.
 
@PJ kao što je @Cineman napisao ver. je 3.0.2 iz 2020, ali radi i na Androidu 13 (Samsung tel.)
Upravo proverio radi i preko Wi-fi i preko mobilnog interneta. Jedino sam mrežna podešavanja postavio kao na slici.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230511_221038_UniFon.jpg
    Screenshot_20230511_221038_UniFon.jpg
    77 KB · Pregleda: 24
Treba skinuti kao APK i radiće.
Ako se pokuša skinuti sa Play Store a koristi se Android 13, onda prikazuje da aplikacija nije dostupna.
 
Našao APK 3.0.2 i instalirao bez problema. Sutra ću je probati u realnim uslovima, ali za sada deluje da radi OK. Osim što mi razvali sat sa notifikacijama. Na svakih 15 sekundi konstatuje da je na mreži i ispiše ime mreže. Kada je otkačim sa mreže, svako malo izbacuje natpis "Unifon". Za sada sam blokirao
 
Našao APK 3.0.2 i instalirao bez problema. Sutra ću je probati u realnim uslovima, ali za sada deluje da radi OK. Osim što mi razvali sat sa notifikacijama. Na svakih 15 sekundi konstatuje da je na mreži i ispiše ime mreže. Kada je otkačim sa mreže, svako malo izbacuje natpis "Unifon". Za sada sam blokirao
Kod mene su skroz ugašene notifikacije i nema problema.
Budi spreman da ti ne zvoni sa vremena na vreme. Manje više isti problem kao i kod Globaltel aplikacije.
 
Čemu služi onaj nomadski broj na SBB portalu?
Imam 011 broj, ali kada sam povezao aplikaciju, dobio sam i 076 broj.
 
Čemu služi onaj nomadski broj na SBB portalu?
Imam 011 broj, ali kada sam povezao aplikaciju, dobio sam i 076 broj.
Unifon se oslanja na tzv. „nomadske“ fiksne brojeve. Uvođenjem IP telefonije postalo je moguće da neki priključak u fiksnoj mreži ne bude uvek na istoj fizičkoj lokaciji, jer je priključen preko Interneta pa zapravo može da bude bilo gde, a Unifon aplikacije su zasebni nomadski priključci koje je operator interno uvezao sa jednim klasičnim fiksnim brojem.
 
Meni radi na miui14 ali ne za primanje poziva, samo za odlazne. Zavrsim pa je killnem iz rama.
 
Meni je Unifon radio super, a onda pre par meseci je prestao da radi na Dati, samo Wifi. Da li neko ima slicna iskusta, Sbb mi je rekao da rade na azuriranju app.
 
Nazad
Vrh Dno