Šta je novo?

Unified Remote - Wake on lan

stevan10

Čuven
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruke
2,912
Poena
565
Moja oprema  
Mobilni telefon
Moto Edge 40
Pametni uređaji
Amazfit GTR 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Jel moguće uključiti komp preko Unified Remote-a?
 
Savet, kako i šta?
 
Mislim da meni matična ovo ne podržava. Sve što može je uključeno i podešeno ali neće. Hvala u svakom slučaju.
 
Vidim po netu da ima problema pod Windows 10-kom sa WoL.
 
Čovek je napisao da je dovoljno u biosu podesiti i da će wake on line samim tim obavezno raditi na računaru bez obzira na operativni sistem i podešavanja?

Otiđi na prošlu ili pretprošlu stranicu, imaš dva linka sa više pojedinosti oko svih preduslova da bi wol funkcionisao.

Drugim rečima podešavanja u biosu jesu obavezan ali često nisu i dovoljan uslov da bi wol bio u funkciji, ako ne proradi samo sa podešavanjima u biosu tada se proverava sve ostalo što se tiče operativnog sistema.

Na primer, što se windowsa 10 tiče kod mene nije hteo da proradi wol na defaultnim microsoftovim drajverima, a to takođe potvrđuju i izvori na netu.
 
Poslednja izmena:
Meni wol nije hteo da radi dok nisam otvorio udp port 9.
 
Koju aplikaciju koristite za remote? I da li moze da se podesi za telekomov IPTV?
 
Tako je, ako je ugašen mora da radi jer drajver nije učitan. Ako ga budiš iz Sleep onda je bitno šta je u OS podešeno.
 
Ja imam ne xposed verziju vec duze vreme i uvek pusta u 720p, nisam morao nista da podesavam. Pretrazite temu na xda, sigurno je neko imao problem kao vi.

Ja imam xposed verziju. Tražio sam u temi ali nisam našao. Ni Google nije pomogao.

P.S. Dobro bi bilo kada bi autor stavio opciju da se horizontalnim swipe-om ide napred/nazad kroz klip a vertikalnim da se reguliše ton. Kao što ima MX Player i kao što je imao Viral.

Pitanje:
Koja aplikacija povećava osetljivost ekrana?
Devojci sam stavio staklo pa se žali da se smanjila osetljivost i da teško kuća.
 
Poslednja izmena:
Tako je, ako je ugašen mora da radi jer drajver nije učitan. Ako ga budiš iz Sleep onda je bitno šta je u OS podešeno.
Dakle za uspešno funkcionisanje wol opcije je jedini preduslov da wol bude uključen u biosu.
Sve ostalo, drajveri, operativni sistem i podešavanja u os-u i ruteru su nebitni?

Nemoj da savetuješ ljude o stvarima o kojima očigledno ništa ne znaš.
Već sam ti to napisao, evo kažem ti to ponovo.
 
Otkači hdd sa ploče pa javi da ne radi.
 
Zato što win 8 i 10 nemaju tipično gašenje, već je to hibernacija, kako bi se brže startovali.

Dakle ipak zavisi od operativnog sistema i podešavanja u njemu da li će raditi wake on lan.
Nije bila poenta u tome da ti odgovoriš, već on, i tako sam sebe demantuje, ali može i ovako.

Njegov je početni komentar bio da je jedini uslov da je wol uključen u biosu.
I da kada je on ispunjem wake on lan mora da radi, nezavisno od operativnog sistema/podešavanja, drajvera za lan, i otvorenih/zatvorenih portova (portova bitnih za wol).

Šta kažeš na tu tvrdnju?
 
Не каже нико ништа, престаните да спамујете тему.
Diskusija je počela oko android aplikacije Unified Remote.
Jedna od njenih funkcionalnosti je da preko wake on lan upali računar.
Čovek je imao probleme da osposobi wol na svom računaru, pitao je ovde kako da to učini da bi iskoristio sve mogućnosti android aplikacije.

@Kimins mu je dao loš savet i nastavio je iz nekog razloga da ga "brani", pa se diskusija nastavila gde joj strogo gledano nije mesto.

Ako je tolika smetnja neka se izdvoji ova diskusija u posebnu temu, ili pobriše.
 
Al ste zakomplikovali. Dečko kome ne radi negde pravi propust. Mora da bude uključeno u biosu, da bude otvoren odgovarajući port, i iz os-a da se podesi lan kartica da se ne isključi sa sistemom već da čeka "magični paket". Takođe na os-u treba da se isključi fastboot i sl.

Najlakše je da se skine neki wol test program pa da eksperimentise dok ne vidi gde je problem.
 
Spomenuta su već sva ta uputstva.
I ta i još drugih, kod mene na desetki nije proradio sve dok nisam realtekove drajvere za lan instalirao, na defaultnim microsoftovim ni da čuje.

Kaže probao je sve bezuspešno.
Ne mora da znači da je nešto propustio, koliko na netu vidim na desetki ima takvih situacija... ljudi su baš sve proverili i podesili ali na windowsu 10 im nije proradio wol.
 
Samo da javim da sam ubacio te drajvere i da je proradilo. Hvala na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno