Šta je novo?

udelite koji savet

davidofff

Slavan
Učlanjen(a)
08.03.2009
Poruke
0
Poena
300
Pozdrav svima!

Potrebno mi je par saveta pri odabiru adekvatnih komonenti.
E ovako CPU ce biti Intel Core i5-760 za ostatak mi treba pomoc:

* MoBo: Asus P7P55D
GigaByte GA-P55-UD3
GigaByte GA-P55-UD3R
(Gigabyte je malo teze nabaviti koliko sam shvatio)
ili mozda imte neki bolji predlog u ovom cenovnom rangu?!

* RAM: nemam pojma sta i kako ide/valja

* HD: koliko sam shvatio prelistavajuci forum -
SAMSUNG Spinpoint F3 HD103SJ 1TB 7200 RPM 32MB
ili ima nesto bolje??

Ostavicu staro napajanje za sad, LC power 6550GP2 (cini mi se :D). Ako bas moram odmah da ga menjam... Ostatak imam.

Vasi saveti bi mi trebali sto pre posto do kraja nedelje oceju sve da pokupujem :)... Tako da, unapred hvala svima!!!

P.S. AMD me ne pali :)))
 
@Djordje1979 hahahaha
nisam fanboy nego sam to napisao da izbegnem nepotrebne komentare tipa "bolje ti je AMD" posto sam se vec odlucio za platformu. Inace imam i jednu AMD konfiguraciju i zadovoljan sam (AMD za posao, Intel za uzivanje) :D

Resenje mom problemu...?
 
hdd je ok. ram ddr3 u zavisnosti od kesa koji zelis da das i kolicine koja ti je potrebna.
 
E da za RAM sam zaboravio da napisem, 2x2GB, oko 100 Eura (valjda je to ok).
Mada mi je najveci problem maticna... Zvao sam neke radnje danas i Gigabyte skoro niko nema :(
Jel ima neke bitne razlike izmedju ovih Gigabyte-ovih i Ausu-ve? Da li su vredne dodatnog cimanja?
 
UD3R neces moci naci nigde, ne trudi se. Tako sam i ja trazio, pa sam uspeo u bivsem Benchu da nadjem UD3, verujem da i danas mozes da je pronadjes ako se potrudis.

Memorija: DDR3 2x2GB 1600Mhz Mushkin Silverline Stiletto CL7 - 10.299. Koju sam i ja kupio, slaze se sa maticnom, nikakvih nekompatibilnosti, sve radi kao sat ;)
 
Hvala na odgovorima!

Stvar je u tome sto hocu sve da uzmem na istom mestu. Procesor, HD i jos neke stvari koje mi trebaju imaju, RAM cu uzeti Silverline ili Redline u zavisnosti sta bude dostupno sutra...

Jedino je ploca "problem". Gigabyte nemaju samo Asus P7P55D (od ove 3 iz prvog posta).

Moje poslednje pitanje, da ne gusim vise, da li uzeti Asus ili da se iscimam do neke druge radnje za Gigabyte???
 
Jedino je ploca "problem". Gigabyte nemaju samo Asus P7P55D (od ove 3 iz prvog posta).

Moje poslednje pitanje, da ne gusim vise, da li uzeti Asus ili da se iscimam do neke druge radnje za Gigabyte???

Ne znam da li znaš da je ASUS vlasnik Gigabyte-a? Sve jedno je koju ćeš uzeti, dobre su i jedne i druge - 'prave ih iste ruke'.
 
@Vukasin nisam imao pojma. svasta se sazna na ovom forumu :)

Inace kupio sam sve danas, jos samo da nadjem vremena da to malo isprobam :D (mada bice da sam samo nepotrebno bacio pare :( )

Hvala na savetima!!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno