Šta je novo?

Ubuntu DNS server pomoc (portovi, pravila)

TwistedMind

Slavan
Učlanjen(a)
30.05.2009
Poruke
7,072
Poena
485
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-13600KF & Noctua NH-D15S chromax.black
Matična ploča
Gigabyte Z790M AORUS ELITE AX
RAM
Corsair VENGEANCE 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000MHz C36
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro 12GB OC
Storage
1TB Samsung 990 PRO NVMe M.2 SSD
Zvuk
FiiO K7 + HiFiMan Sundara, Soundpeats H1 TWS
PSU
Seasonic Prime PX 850W Platinum
Kućište
Cooler Master Storm Trooper
Monitor
2x ASUS MG279Q
Miš & tastatura
Logitech G502 LIGHTSPEED & Asus ROG Falchion MX Brown
Ostale periferije
Playstation 5
Mobilni telefon
Lenovo Z5
Pametni uređaji
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ljudi, treba mi pomoć od nekoga ko zapravo zna šta gleda, za razliku od mene.
Pokušavam da podignem SmartDNS proxy za netflix. Pronašao sam SniDust na gitu i uspešno instalirao isti. Takođe sam ga uspešno i pokrenuo, ali DNS ne funkcioniše.
Koristim oracle always free server koji je savršen za ovo što planiram.
SniDust ima podešavanje za eksterni i client IP, i to je namešteno, toliko znam.
Ovo su otvoreni portovi
1714895574511.png

Bukvalno nemam pojma koji je moj sledeći korak. Možda ova stvar uopšte i ne radi, ali i to je van mojih mogućnosti.
Ajd da vidimo da nateramo stvar da radi pa da rešimo problem sa kućanstvima na netflixu.
 
Ne vidim na screenshot-u da je otvoren port 53/tcp, vidi da li je ok docker compose file, ako si tako startovao kontejner, takodje, dodaj i u switch u netstat da vidimo i udp portove 53/udp: netstat -tulpn ili ss -tulpn. Evo link ka docker compose-u, samo za test dodaj - SPOOF_ALL_DOMAINS=true, je sam koristio da vidim da li otvara nemacki Google, i otvara. Potrebno je i da, ako vec nisi, otvoris i portove na OCI-ju tzv. ingress rules, za 53/tcp, 53/udp, 80/tcp i 443/tcp. Dalje vidi da li su otvoreni pomenuti portovi u iptables. To je valjda sve, meni licno je radilo dosta traljavo, mislim da je zbog siromasnih resursa ovih free instanci, ali ne mogu da tvrdim... Inace, mislim da je bolje mesto za temu u forumu za Mreze ili Linux, uz duzno postovanje programerima...
 
Nije compose
Startuje se preko komande
Kod:
docker run -d --name snidust -e ALLOWED_CLIENTS="127.0.0.1, MOJAADRESA" -e EXTERNAL_IP=SERVERADRESA -p 443:8443 -p 80:8080 -p 53:5300/udp ghcr.io/seji64/snidust:main
Posle toga "sudo docker start snidust"

portovi
1715012522691.png

Potrebno je i da, ako vec nisi, otvoris i portove na OCI-ju tzv. ingress rules, za 53/tcp, 53/udp, 80/tcp i 443/tcp
Mislis u podesavanjima VM online na oracle sajtu? Apsolutno pojma nemam gde to da nadjem, ali pokusavam.
Pod vcn sam dodao novi security group za navedene portove.
Takodje i pod subnet, sada ni ne znam gde tacno I PRORADILO JE :D
Bravo i hvala.
Sada cu da testiram da vidim na sta to lici, ali posle par minuta cackanja netflix network prikazuje country DE.
Ja koristim adguard home pa mogu za 2 min da prebacim na smartDNS pa onda da vratim na svoj klasican. To i jeste poenta jer mora da se radi na mesec dana.
Racunar i ostali uredjaji nece ni videti ovaj DNS
 
Vrh Dno