Šta je novo?

Ubijeni 3570k

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugo je degradacija,ovde se radi o defektnosti samog CPU-a i to po principu out of box !
Znaci ti sad kupis CPU i ne radi ti jedno jezgro vodices se politikom da ti Intel nece primiti CPU jer ne postoji mogucnost
da CPU bude defektan ili da se defektnost ukaze kasnije.

koliko sam citao temu s16 je dobio perfektan primerak ivice, sta je dovelo do kvara sigurno jezgro nije samo od sebe otislo. Prvo je bila prica da je skalping kriv, pa onda ploca, a sad iznosimo zakljucke da je on defektan bio fabricki. Nadji samo jedan primer na netu da je neko uzeo intel ivy ili sandy od i5 ili i7 sa K sufiksom, a da mu je stiglo defektno jezgro out of box i da nije greska korisnika?

Ja se isto slazem da treba traziti nov proizvod kod uvoznika ili prodavca, ali kada znas da nesto nije izazvano tvojom greskom i sto je ocigledno. Trazio bih i sa zamenu i sa fizickim ostecenjem, ali da zasigurno nisam ja kriv u tom slucaju. Kao sto je bilo spontanog paljenja maticnih kod pojedinih korisnika gde su naponske izgorele i gotovo svima je uvazena reklamacija. U ovom slucaju radis skalping za koji znas da je rizican, juris neke klokove od 5ghz koje mizrnih broj ivy serije moze da dostigne i sto je najgore sve to radis odmah cim si uzeo plocu i procesor, bez ikakvog testiranja par dana.

@dulsrules vecina ovde na forumu misli da procesori riknjavaju kao dobar dan, a sada da se jave neki kojima je crkao cpu nebitno amd ili intel usled nekog normalnog koriscenja i overkloka, pa mislim da ih nema mozda svega par na forumu :)
 
Znaci sad smo dosli do dela "na koji nacin je doslo do kvara" ... pa cekaj da uprostimo stvari... ti proizvodis recimo sijalice... i pocne da ti dolazi pokvarena roba,zar neces kao prizvodjac da se zapitas sto je to tako,zasto je doslo do crkavanja pa i da to ispitas kroz neku internu istragu???

Apsolutno ja tebe razumem i slazem se sa tobom da treba da se zameni, ali ima raznih,da ne vredjam nije ni vreme ni mesto, "ljudi" koji npr pune akumulator napajanjem iz pc-a,koriste cd rom za drzac za case,guraju flopije u cd rom,cupaju konektore na zivo,vade komponenete na zivo znojavim rukama itd itd.... zar mislis da je neko takav zasluzio da mu se da opet novo,pa da nastavi po svome...
ja mislim da takvog treba osinuti po dzepu,e vec posle toga ima da pozove strucno lice ili da prvo pita...
mi kao nacija smo, da se neko ne uvredi, svastari,sve popravljamo ves masine,frizidere,bojlere,kola... te sta je za nas jedan pc,maciji kasalj...
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bio slučaj da je nekome ovde riknuo i7-2600, dakle bez onog K na kraju. :trust:
 
Poslednja izmena:
Meni je crkao intel i7 990x na default-u, instalirao drajvere restartovao sistem i vise se nije budio dobio sam post code 00 na ploci i to mu je bio kraj, takodje bila je fora sa 980x kada im iskljucis HT i poneka jezgra pa onda ukljucis u sledecm restartu sve znali su da riknjavaju iako su svi prosli intelovu rigoroznu kontrolu ( Hipro je preko telefona ubio jedan kod kolege, naime pozvao ga je rekao da proba da iskljuci HT i ostavi 2 jezgra aktivna i onda u sledecem restartu da podesi u biosu sve nazad isto i puf procesor se nije palio vishe a covek ostao zabezeknut) Ovo je kasnije otklonjeno mikrokodom koji je implementiran u novije verzije biosa ploca...
Nisam bio u intelovoj fabrici ali ne verujem da si i ti krocio u istu, a mozemo da spekulisemo samo o kontroli kvaliteta i nacina na koji se sprovodi...
Isto tako cinjenica jeste da procesori jako retko crkavaju ali o degradiranju istih nemam opste podatke pa ne mogu da tvrdim nista, sem iz licnog iskustva. Tu sam imao prilike da probam dosta procesora i nisam imao problema sem sa jednim i7 940 procesorom kojem je crkao memorijski kontroler ( procesor je uredno butovao do dela kada treba da ucita sistem gde je problem konstatovan ), i ovde sam vodio racuna da ostanem u specifikacijama intela sto se tice napona kao i preporucenoj razlici izmedju napona na memoriji i memorijskom kotroleru, tako da ljudski faktor nije igrao ulogu nego greska od strane intela.
 
Pa sad i da pitam Delimira sigurno ce da mi kaze "objektivno" stanje stvari u Intel fabrikama :d

Sve se kvari tu nema sta da se diskutuje...
 
Ne dovodim u pitanje kompetentnost vec objektivnost ... Svakoj majci je njen sin najlepsi na svetu,ljubi ga majka ;)
 
koliko sam citao temu s16 je dobio perfektan primerak ivice, sta je dovelo do kvara sigurno jezgro nije samo od sebe otislo. Prvo je bila prica da je skalping kriv, pa onda ploca, a sad iznosimo zakljucke da je on defektan bio fabricki. Nadji samo jedan primer na netu da je neko uzeo intel ivy ili sandy od i5 ili i7 sa K sufiksom, a da mu je stiglo defektno jezgro out of box i da nije greska korisnika?

Ja se isto slazem da treba traziti nov proizvod kod uvoznika ili prodavca, ali kada znas da nesto nije izazvano tvojom greskom i sto je ocigledno. Trazio bih i sa zamenu i sa fizickim ostecenjem, ali da zasigurno nisam ja kriv u tom slucaju. Kao sto je bilo spontanog paljenja maticnih kod pojedinih korisnika gde su naponske izgorele i gotovo svima je uvazena reklamacija. U ovom slucaju radis skalping za koji znas da je rizican, juris neke klokove od 5ghz koje mizrnih broj ivy serije moze da dostigne i sto je najgore sve to radis odmah cim si uzeo plocu i procesor, bez ikakvog testiranja par dana.

@dulsrules vecina ovde na forumu misli da procesori riknjavaju kao dobar dan, a sada da se jave neki kojima je crkao cpu nebitno amd ili intel usled nekog normalnog koriscenja i overkloka, pa mislim da ih nema mozda svega par na forumu :)

Previse si bukvalno povezao.Citao sam ja sta je on pisao ali se ne slazem sa konstatacijom da je nuzno da je skidanje IHS-a i prckanje po biosu (setovanje profila) uticalo da crkne jedno jezgro.
Ne kazem da to nije moguce vec tvrdim da ni Intel nije bezgresan a evo vecinu toga je i Perica objasnio.
Takodje bitna stvar je da imas pravo da reklamiras CPU kome se tako nesto desi i nije tacno da se garancija ne uvazava!Pa cemu onda ista i sluzi?Da je okacis macki o rep? :)
Zasto je doslo do crkavanja jezgra nije apsolutno bitno ,defektnost se pokazala kasnije ili je kriv korisnik (slobodan izbor kojim putem da se ide) .
P.S.Ne znam nikog ko smatra da CPU-i crkavaju tek tako..To jedino ako neko stvatno nije upucen ali bas!
 
Poslednja izmena:
Nisam ja rekao da je skidanje IHS-a dovelo do defekta jezgra, vec imam misljenje da je ploca kriva za to. Ni jednom nisam rekao da je intel bezgresan, dolazi i kod njega do kvarova i crkavanja(jako retko), kako je perica objasnio usled fabricke greske, ali da procesor dodje sa neispravnim jezgrom kod intela, ja sam trazio, ama bas ni jedan slucaj nisam video na netu sa ove zadnje 2 serije sandy ili ivy da se bilo ko zalio.
Iz cele ove teme sam zakljucio da je s16 dobio odlican primerak potpuno ispravan, ali je u toku celog tog procesa, skalpiranja, klokovanja, neispravne ploce stradalo jezgro na procesoru, sto intelu automatski daje puno pravo da ti ne uvazi garanciju ako si ga samo otvarao.
Tacno je da ako bi crklo jezgro, a procesor nije otvaran, neka ga je i ploca ubila imao bi pravo na reklamaciju osim ako nije degradirao i nema fizickih ostecenja, otvaranja itd... Ali koliko sam upoznat nije bilo slucajeva da je bilo kome jezgro doslo neispravno, pa cak i da je crklo u ovoj seriji. Kada bi se ovaj procesor poslao natrag intelu uz razlog da mu je riknulo jezgro, on bi rado prihvatio da ispita problem koji se pojavio, ali imao bi sta da vidi, otvaran ihs itd.
 
Kako bi reklamirao neko degradiran cpu ? A kako bi serviser koji nije vican OC-u i nema iskustva sa istim mogao da proveri istinitost tvrdnje ostecenog (ili onog koji ostecuje :)) ?
Fizicka ostecenost se odmah da primetiti, ali ovo je iznutra, samo benchovanjem i uporedjivanjem sa ostalim skorovima moze da se izvali da proc ne izbacuje dovoljno GFlopsa na odredjenom kloku. Neke stvari poput ove i dalje su nepoznanica nasim serviserima. A zasto je to tako, pitam se ja ?
 
I ja sam morao da stavim te kod njih koji kostaju 280 eur i "vrh vrhova su"

stani bre imas pare za XENONE a ovamo muljas procesora ko beda najveca????
koji si ti scum, ne verujem....

Moram da primetim jednu stvar, prativsi strane forume primetio sam da se "Tupavi"strendzeri ponasaju mnogo drugacije od nas Srbistanaca(Mud-rijanaca), tamo sam video da i kad neko nije u pravu-mlatne-bude bezobrazan ,eventualno-glup, ostali sa foruma to identifikuju ,zakljuce da je user FAIL i idu dalje, dok se ovde copor skoci na njega pa ondak ako on i kaze nesto u svoju odbranu copor upre jos vise da vadi oci........ na posletku kad prodje frustracija-bes-jed, pojednici se podsvesno poistovete sa nesretnilom, proradi im racio i tada sve bude kako treba, "okrivljeni je ipak ok, nije to tako strasno, verovatno bi i mi (95% nas) uradilo isto suoceni sa istim okolnostima", rezultat: frustracije nema svi ok, idemo dalje ,zena ,svakodnevica i (ne)zadovoljstva nam posle foruma vise ne padaju toliko strasno...... zato je nekima forum samo za oglase a drugima za jutarnju kaficu.........tema davno zasluzila LOCK.........Admini se smeskaju............SRBIJA!......4Ever the same......

SVAKA CAST NA OVOME....

Kako bi reklamirao neko degradiran cpu ? A kako bi serviser koji nije vican OC-u i nema iskustva sa istim mogao da proveri istinitost tvrdnje ostecenog (ili onog koji ostecuje :)) ?
Fizicka ostecenost se odmah da primetiti, ali ovo je iznutra, samo benchovanjem i uporedjivanjem sa ostalim skorovima moze da se izvali da proc ne izbacuje dovoljno GFlopsa na odredjenom kloku. Neke stvari poput ove i dalje su nepoznanica nasim serviserima. A zasto je to tako, pitam se ja ?

To ti je tako u svim strukama, niko nista ne zna i izdvaja se uzak krug pojedinaca posvecenika svom poslu, nije exkluzivitet samo za IT :(
 
Poslednja izmena:
stani bre imas pare za XENONE a ovamo muljas procesora ko beda najveca????
koji si ti scum, ne verujem....

Ne znam gde si ti skapirao da sam ja ovo sa procom radio zbog para, ali sve u svemu, hvala brate i ti isto :)
 
Ajde bre stavljajte katanac vise na ovu temu!!!Izgubilo je svaki smisao a i "foru"!
 
Kako bi reklamirao neko degradiran cpu ? A kako bi serviser koji nije vican OC-u i nema iskustva sa istim mogao da proveri istinitost tvrdnje ostecenog (ili onog koji ostecuje :)) ?

Ovo je fenomenalna izjava. :D

Da li bi imao razumevanja ako bi otišao kod stomatologa (zubara :p) a on zna da popravlja zube samo na donjoj vilici, ili dođe ti elekričar i kaže da je on majstor samo za "jednosmernu struju", ili ..., ukapiraćeš već poentu.

Za to postoji OBUKA iliti stažiranje. Za to vreme onaj koji se obučava ili stažira je pod protektoratom iskusnog radnika. Kad se taj period završi svaka greška se smatra kao NEMAR, a nemar se odbija radniku od plate i da vidiš čuda istu grešku neće više nikada da ponovi.

Sasvim treća stvar je da neko nema dovoljno iskustva, pa čak i u odnosu s ljudima, ali i za to postoji rešenje. Svoj nedostatak radnik može da kompezuje tako što će pozvati iskusnijeg i pitati za savet ili će svoje neiskustvo u odnosu sa ljudima opet platiti iz svog džepa. Sledeći put mu neće pasti na pamet da "učini" uslugu ni rođenom bratu.
 
Mislim da je bio slučaj da je nekome ovde riknuo i7-2600, dakle bez onog K na kraju. :trust:

Upravo je moj komsija taj sa i7 2600, na kraju nisam i pisao do kraja pricu jer mi se sve zgadilo. Dakle, vrlo brzo je otkazao i drugi i7 2600 iz cista mira :S:. I ovi iz Gigatrona trazili da posalje Sabertooth P67 i Nitro 750W kao da utvrde sta se desava. I naravno na keca su mu sve vratili ubrzo osim procesora koji je opet otkazao. Komsa besan ko ris dodje i od mene kupi Pentiuma G840 kao dok ovi ne zamene za treci i7, pa ce kasnije ovaj u oglase. I da ne verujete i G840 je bacio kasiku :vomit: istog dana, ja odlepio a mogu da zamislim tek on, 3 procesora mrtva za kratko vreme. Na kraju je opet Gigatron trazio MB i PSU da opet testiraju, i naravno posle nekog vremena gle PSU se vraca nazad a ploca kao navodno gle "spaljuje procesore" :d posto nisu verovali, verovatno su i oni zduvali koji komad :d i verovatno uvoznik koji komad. Saga se zavrsila tako sto je dobio treci i7 2600 nakon 50dana, smarao ih je svaki dan ali ne vredi - CT uvoznik, a plocu nisu imali adekvatnu da zamene nudili koje kakva djubreta uvoznik DL pa je jedva izvukao lovu nazad, eto toliko o Asus plocama i nasim distributerima.
 
Poslednja izmena:
od mene kupi Pentiuma G840 kao dok ovi ne zamene za treci i7, pa ce kasnije ovaj u oglase. I da ne verujete i G840 je bacio kasiku :vomit: istog dana, ja odlepio a mogu da zamislim tek on

I ko je platio taj procesor ... On? Ti? Asus? Intel?

Da li bi imao razumevanja ako bi otišao kod stomatologa (zubara :p) a on zna da popravlja zube samo na donjoj vilici, ili dođe ti elekričar i kaže da je on majstor samo za "jednosmernu struju", ili ..., ukapiraćeš već poentu.

Ako cemo da idemo tvojom logikom onda nisi ni trebao da ides kod zubara,nego kod komsije automehanicara,ima i on klesta,busilice,za cement ce da se snadje... Pa naravno da je uza specijalnost uvek bolja od sveznalice... Pre bi razumeo nekog da mi dodje u kucu i kaze ja znam samo sa ves masinama, nego nekog ko dodje i kaze mi aha super sad cu i kola da ti popravim,menjac te zaje_ava,automatik jel,ma maciji kasalj samo da ti opravim ovu masinu po koju sam i doso pa cemo lako...

Nadam se da kapiras poentu
 
Kakva uža specijalnost? Ti nisi prepoznao ironiju i sarkazam u mojim rečima a mene baš mrzi da ti crtam.

NHF
 
@Velinov
Komsa dobio pare na ruke za njega, a procesor je uvoznik uredno zamenio... Ne vidim svrhu sto bi ja, on platio cpu kad budjava Asus ploca ubija proce kao zecove :d ako cemo tako onda trebao bi Asus ili uvoznik istog djubreta da nadoknadi sve, koliko samo nervoze coveka
 
Poslednja izmena:
@S
Nemoj da mi crtas,corav sam na jedno oko,a na ovo drugo slabo vidim.

@freezer
Pa bas je i trebalo da bude tako,ako cemo ni po babu ni po stricevima, trebao je Asus da nadoknadi nastalu stetu sto su pustili buljasku plocu u prodaju i izgoreli jedno 500e a sad to treba Intel da placa...
 
posvadjasmo se svi....
:(
 
Zato i treba lock.
 
U pravu ste ovde je odavno priča ispričana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno