Šta je novo?

U vezi malih oglasa bez cene

И онако на те све огласе без цене, одмах после 5 минута стављају цене, јер су понуде увек "поштене" :D
 
Tako im i treba.

Ja uvek stavim cenu na ono što prodajem, i najčešće je fiksna, ali ako mi se par nedelja vuče oglas, a neko ponudi 200 kinti manje, daću mu.

Na oglase bez cene najčešće dajem baš "realne" cene.
 
Oglas bez cene je mac sa 2 ostrice :)
U prinicpu to stavljaju oni koji hoce da izvuku sto vise para za uredjaj,al u 90% situacija pogrese jer im se javljaju ljudi koji nude besmislene cene.Ozbiljan kupac tesko da ce da se javi na takav oglas,a ovi sto su prodavali josh se i naljute kada im neko ponudi besmislenu cenu...

A ono "najbolja ponuda nosi" je jos smesnije,neko je naveo lep primer na prvoj stranici...

Apsolutno podrzavam prvi post! :)
 
Nadam se da me necete kamenovati ali ja se ne slazem sa vama:-devil-:

Prvenstveno zbog toga sto neko vec rece, da i kad stavite i napisete fiksna cena ljudi ne da se cenkaju sto je bezobrazno, nego salju neverovatne ponude. Ovako kad sam stavljao "ponude na mail", pa mi covek za graficku koja vredi (i koju sam prodao za 30€) ponudi 200din ne shvatam to kao bezobrazluk, vec se slatko nasmejem:)

Druga stvar, ja sam uglavnom prodavao stare (da ne kazem prastare komponente) za koje i ne znam tj. sto neko rece ne mogu da saznam cenu. A sto bih potrosio sate jureci koja je cena 256mb sdrama tj. da li da stavim 100 ili 200din.

Treca stvar, ako ljudi ignorisu takve oglase onda se tako ne moze nista prodati. Ali... da li je to tako...? Sudeci po takvim oglasima (a i po onome sto sam napisao u prvom pasusu) ljudi ovde izuzetno vole da se cenkaju, ciganisu ili kako god...
 
Ljudi svuda vole da se cenkaju .

Grci / koji su milijardu puta bolji poznavaoci potrosacke psihologije od nasih 'mrshtonja' / smatraju uvredom ako neces da se cenjkas i odmah platis koliko pise.

Zapadni covek zuri, a kupovina je vid kontakta , razgovora , uzivanja na opstu korist. Pronalazenja na sredini .

Istocnjaci, da ne pricam o arapima , smatraju coveka koji nece da se cenjka primitivcem , 'debelim svabom' .

cenjkanje je okej, ako se ne radi o bezobrazluku, takodje postoji i neznanje , a sa svim time se moze lepo.

Prodajes nesto, napisi bato koliko kosta -
ko ce uopste da se javi ako neko napise

"Prodajem to i to, samo ozbiljne ponude , a nemoj slucajno neko da mi se javi sa cenom koja mi se ne svidja
jer cu smesta da ga banujem jer poznajem administratora"


to je divljastvo i varvarstvo.
 
Svaka čast Jakša na temi.
Svi mi volimo kad pročitamo oglas da znamo cenu po kojoj se roba prodaje. Prodavac koji neće da se cenka napiše da je cena fiksna i to je to. Ovi koji ne pišu cene treba da znaju da ih dobar broj potencijalnih kupaca izbegava.
 
Vrh Dno