Šta je novo?

TVBOX Tuner Samostalni

Vai.God

Slavan
Učlanjen(a)
13.11.2006
Poruke
55
Poena
309
Treba da kupim TVBOX Tuner koji ce da radi nezavisno od kompjutera, tj da mi od 22" LCD napravi TV.

Kod nas na trzistu, u cenovnicima sam naisao na modele Items ITV901 i PixelView Play TV Box 6, koji podrzavaju 1680x1050 rezoluciju sto meni odgovara kad je u pitanju moj monitor. Ostalih nekoliko modela Standalone TVBOX tunera sto se mogu kod nas naci, mogu da rade sa maximlnih 1280x1024 i sl.

Da li je neko imao prilike da radi i isproba ove uredjaje da mi kaze kako su se pokazali u praksi? I kako se snalaze sa signalom koji dolazi sa standardne TV antene (Loga)? Nemam kablovsku, i ne nameravam da je placam.
 
Ja sam skoro kupio Items ali model 902 koji ima rezoluciju do 1440x9xx i radi sasvim pristojno, kvalitet slike je u mom slucaju odlican i daleko bolji nego sto sam imao na internim TV karticama tipa Pinnacle PCTV i Leadtek. Glavna prednost je sto nijedan kanal nema one karakteristicne smetnje u slici koje imaju skoro sve interne tv karte, neke manje a neke vise, u zavisnosti od kvaliteta.
Od mana mogu navesti malo sporiju reakciju na komande sa daljinskog upravljaca, pogotovo kod pojacavanja i smanjivanja tona, takodje u visokim rezolucijama velicina slova na OSD displeju je jako mala.
E sada, sa obzirom da nemas kablovsku nisam siguran kakvu ces sliku imati a sumnjam da iko ima neki od ovih TV BOX-ova a da koristi klasicnu antenu.
 
Poslednja izmena:
Nesto sam za taj 902 procitao da ima nekih problem da se nesto za svaki kanal ponaosob nesto mora namestati, da ne prebacuje namestanja, ravnopravno na sve. Malo je neodredjena prethodna recenica, jer se nesecam detaljno teksta iz SK08/2008. U svakom slucaju tu u tekstu su vise nahvalili 901, da je bolji, a i zbog rezolucije, cu morati da trazim 901 model.
 
Poslednja izmena:
Nesto sam za taj 902 procitao da ima nekih problem da se nesto za svaki kanal ponaosob nesto mora namestati, da ne prebacuje namestanja, ravnopravno na sve. Malo je neodredjena prethodna recenica, jer se nesecam detaljno teksta iz SK08/2008. U svakom slucaju tu u tekstu su vise nahvalili 901, da je bolji, a i zbog rezolucije, cu morati da trazim 901 model.

Items 902 nema nikakvih problema kod trazenja i memorisanja kanala, ko zna kakve su probleme imali oni u SK prilikom testiranja i kakav im je primerak zapao.
Sto se tice rezolucije nije bitno da li podrzava 1680*1050 ili ne, ono sto je bitno je da podrzava rezoluciju koja je 16:10 te bi za 22" monitor bio sasvim dovoljan i model 901 sa 1440*900 rezolucijom jer se slika sa PAL rezolucije ionako skalira. Ukoliko su ti potrebne ostale opcije koje 901 nudi (komponentni ulaz, PiP, preview kanala, teletext) i spreman si na nesto visu cenu onda uzmi ITV-901.
 
Probao sam vise tv tunera: Leadtek, Items, Prestigio, KWorld. Sve je to u principu slicno. Sebi sam uzeo Items pre par meseci i zadovoljan sam a drugaru sam uzeo KWorld SA210 i odlican je. Items-a vise nema tako da ti preporucujem KWorld koji mozes naci za nesto vise od 3000. Leadtek ima problema sa podesavanjima za ton, Prestigio ima los daljinac, KWorld i Items rade "out of the box".
 
Items 902 nema nikakvih problema kod trazenja i memorisanja kanala, ko zna kakve su probleme imali oni u SK prilikom testiranja i kakav im je primerak zapao.
Sto se tice rezolucije nije bitno da li podrzava 1680*1050 ili ne, ono sto je bitno je da podrzava rezoluciju koja je 16:10 te bi za 22" monitor bio sasvim dovoljan i model 901 sa 1440*900 rezolucijom jer se slika sa PAL rezolucije ionako skalira. Ukoliko su ti potrebne ostale opcije koje 901 nudi (komponentni ulaz, PiP, preview kanala, teletext) i spreman si na nesto visu cenu onda uzmi ITV-901.

Pa dodatne funkcije (PiP, preview kanala, teletext) ce sigurno dobro doci, mada mi komponentni ulaz neznaci puno, nemam sta da kacim na njega.
Znam da na moj monitor moze i 1440*900, mada mi tada izbacuje poruku da prebacim na njegovu prirodnu rezoluciju.
Ma ja kad trazim neki hardware uopste se ne zurim, da uzmem prvo sto naidjem. Imam strpljenja dok ne nadjem bas ono sto hocu. Pa cu tako i sa ovim.
 
Sta znaci to da podrzava 16:10? Dodaje crne trake sa strane? Razvlaci sliku? Meni jako bitna stvar je da ima ono sto ima dscaler a to je linear correction filter, da razvuce sliku, ali u centru nimalo, a sve vise ka krajevima, ima li te opcije na tim tjunerima? Kakve opcije uopste ima za sliku, jel uopste moze da se bira crne trake sa strane ili ne?
 
DScaler je po pitanju podesavanja aspekta i filetra slike kao i ostalih naprednih opcija jedinstven i nijedan drugi sofver koji stize uz interne, eksterne ili standalone TV karte mu nije ni do kolena.
 
Tv Box Intex

Kupio pre neki dan dotichni Tv Box,prvo ono sto je dobro
-rezolucija 1680X1050-OK
-prijem TV kanala(kablovska)-OK
-preglednost menija,broj kanala,PIP i preview-OK
-cena,oko 3K din.-OK
E sad ono sto ne valja
-sporije reagovanje daljinca prilikom promene kanala,jachine zvuka itd.
-znachajno zamucenje slike sa kompa :mad:
-neupotrebljiva line in funkcija,brum zvuka sa kompa:trust:
Sve u svemu,dok je sve povezano kako je proizvodjac predvideo,komp je znacajno umanjenih performansi,tako da za rad morate ishtekati kablove i nabosti ih direktno u komp!
Zakljuchak-TV samo za nuzdu,bas kad vas oteraju sa main TV!
 
Koliko sam skapirao Tv BOX-ovi ne mogu na Laptop sem ukoliko laptopovi nemaju Video in konektor.
Shodno tome na koju varijantu ici:pCMICA(express card) ili neki USB dongle TV ADAPTER...
Ako neko imas iskustva molim za savet jer se dugo razmisljam o kupovini a s obzirom da nigde nema dobar review TV karti tesko da mogu da odlucim ne znajuci koliko su gore navedene opcije prihvatljivo resenje sto se tice kvaliteta slike i zvuka.
Hvala
 
Kupio pre neki dan dotichni Tv Box,prvo ono sto je dobro
-rezolucija 1680X1050-OK
-prijem TV kanala(kablovska)-OK
-preglednost menija,broj kanala,PIP i preview-OK
-cena,oko 3K din.-OK
E sad ono sto ne valja
-sporije reagovanje daljinca prilikom promene kanala,jachine zvuka itd.
-znachajno zamucenje slike sa kompa :mad:
-neupotrebljiva line in funkcija,brum zvuka sa kompa:trust:
Sve u svemu,dok je sve povezano kako je proizvodjac predvideo,komp je znacajno umanjenih performansi,tako da za rad morate ishtekati kablove i nabosti ih direktno u komp!
Zakljuchak-TV samo za nuzdu,bas kad vas oteraju sa main TV!

postoji li nek tv box koji ne pravi ove probleme, kao sto su slabljenje performansi i gubitak kvaliteta slike?
koji si na kraju tv box uzeo?
 
E evo i da se ja javim, koji sam i otvorio temu :).

Kupio sam TVBox i to sam na kraju uzeo neki kineski WinStars na kojeg sam slucajno naleteo u jednoj radnji koja i nema svoj sajt i koji me izasao 3600din, najjeftiniji.

Pored njega u Novom Sadu sam imao jos izbor jednog od dva Compro modela v200f=oko6600din (ima FM radio) i v300=oko7100din (ubedljivo najbolji dizajn i uredjaja i daljinskog, od svih drugih kojih ima kod nas), prikaz ovog modela mozete naci i na YouTubeu.

Al, nisu mi se davale tolke pare, jer iovako vatam TV preko loge, a ne kablovske, a nigde ni za jedan model nisam nasao neke garancije da neki od modela dobro saradjuje i sa obicnom antenom, sa kablovskom svaki od njih dobro saradjuje.
 
Meni se cini Kworld kao najbolja varijanta. Bas su ga nahvalili na bench testu.

Nego ono sto mene zanima, postoji li neki TV Box a da podrzava osvezenje jace od 75Hz?
Posto nameravam da ga nakacim na 22" CRT
 
Vrh Dno