Šta je novo?

TV USB BOX iskustva

jegulja

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poruke
240
Poena
320
Kakva su iskustva sa TV USB box-ovim tj. tv tjunerima koji rade nezavisno od racunara. Konkretno koristio bih na TFT monitoru a prvenstveno zbog konzole koju koristim preko TV kartice. Sada koristim Sony 2 preko kompozitnog na Miro PCTV pa me zanima da li bi se dobilo u kvalitetu slike ako bi se prebacio na USB box. Pitam jer (logicno) drasticna je razlika kad se vozi konzola preko Tv kartice i na pravom TV-u, mnogo je lepsa i ostrija slika sa vise detalja. TAkodje ako je USB box bolji za tu namenu zanima me ima li neki kod nas koji je multisistem tj. koji tera i NTSC posto izgleda da onaj PixelView IIIa ima samo PAL (tako su mi barem rekli). Takodje znam da postoji i V-Gear i Xelo ali o tome gotovo nista ne mogu da pronadjem na netu narocito za ovaj drugi od koga nema ni traga ni glasa ko da su ga pravili narko dileri.

Vezano za ovo vidim da recimo Samsungov 214T ima kompozitni ulaz pa me zanima kakva je tu situacija sa NTSC-om i moze li si uopste to koristiti za konzolu? Sve ovo pitam jer jurim resenje koje ce stedeti prostor ne mogu pored sve skalamerije jos i posebno TV da ubacujem.
 
lcd tv

Ima ewe comp. u prodavnici u cvijicevoj ulici (list comp. nije reklama nego da zna covek gde da trazi) kworld koji se nekaci na usb nego imas kabl koji kazis na komp a monitor na tv. Monitor radi normalno dok koristis komp ali kad upalis tv onda nemas desktop. Kartica ima 1 kompozitni i jedan svhs ulaz. znaci soni 2-ku mozes da zakacis bez problema ima i ntsc ali sliku tv kvaliteta ces tesko da dobijes jer imas rezolucije ko na pc-u. 640x480 800x600 1024x768 i 1280x1024 sve to u 60 i 75 MHz ko za lcd :)
Druga malo skuplja i malo bolja varijanta je prolinkov tv max III tako mu valjda ide oznaka on pored ona dva video outa ima i kompozitni, a i pretrazivanje kanala mu je bolje cablovska, air i free. Takodje mozes da radis na kompu a da tv gledas u prozoru koji namestis gde hoces na desktopu. Povezuje se isto ko i kworld-ov. Monitor na tv kabl iz tv u komp. Oba rade kao klasicni televizori kad je komp ugasen. Igrao sam gt4 i na jednom i na drugom u 1024x768 ali veruj mi nije to ko na tv. moze da se igra ali signal koji dolazi iz sonija preko kompozitnog je pal i nemos mu nista. Jedino ako soni ima neke drugacije izlaze za video sa svoje konzole kao xbox pa da uzmes kabl koji je svhs ali to nisam trazio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno