Šta je novo?

TV-kartica problem!!!

mifapfc

Cenjen
Učlanjen(a)
27.04.2009
Poruke
19
Poena
154
Ako neko moze da mi pomogne,pitam za prijatelja...Ima TV-karticu kojom zeli da snima neke emisije sa tv-a,Ali kada snimi seriju mislim da je onaj "Sojic" nisam siguran kako se zove tacno,desava mu se da ton kasni...i to bas!!!
Krene ok pa za nekih 15 minuta ton kasni i vise od minuta!!!A sa emisijama nekim drugim sa istog TV Kanala je sve OK!!!Ako neko zna o cemu se radi neka pomogne.Hvala unapred...:smoke:
 
Која је Тв картa у питању ?
Који је Оп. Систем инсталиран ?
Да ли има све кодеке ? - јер користи можда vlc player ? ...
 
Poslednja izmena:
Ne znam koji kompjuter ima, ali mozda je to zato sto mu se gube frejmovi (to mu dodju slike u sekudni). Nas PAL sistem ima 25 slika u sekundi pa ako mu kartica izbaci po koju slicicu iz te sekunde posle 10, 20 minuta se primecuje tako sto slika i zvuk postaju desinhronizovani.
 
Imao sam slican problem davno, ne mogu da se precizno setim koju sam graficku i tv tuner imao. Resio sam ga tako sto sam prvo morao da instaliram drajver za graficku sa diska koji sam dobio uz nju, pa tek onda da update-ujem drajver, a tek posle toga onda da instaliram drivere za TV Tuner da bi slika i ton uvek bili u sinhronizaciji....
 
Poslednja izmena:
Sve je to OK ali covek kaze da mu ton ispada iz sinhronizacije samo kada snima "sojica" a sa drugim emisijama je dobar a to mi je zaista neverovatno.
 
Ja sve vise mislim da mozda imaju neku foru sto se tice autorskih prava!!!Pa da namerno prave problem,jer sve drugo radi potpuno ok!!!
 
@mifapfc
Nema šanse, ali bar je to lako proveriti. Napiši kad ima ta emisija, snimiću ja pa ti javljam kako je kod mene.
 
Evo danas ću probati.
 
Evo snimio nekih 20-ak minuta, sve je ok, bez ikakvog kašnjenja zvuka ili slično.
Nešto drugo tebe muči, a šta, to već ne znam.
Iskreno, meni se to nikad nije dešavalo, a snimao sam baš dosta toga.
 
Evo snimio nekih 20-ak minuta, sve je ok, bez ikakvog kašnjenja zvuka ili slično.
Nešto drugo tebe muči, a šta, to već ne znam.
Iskreno, meni se to nikad nije dešavalo, a snimao sam baš dosta toga.

OK Hvala ti na trudu!!!krastavac probacu da update-ujem drivere za grafiku i kartizu pa cu da vidim!!!Pozz
 
Moze biti i do softvera za snimanje. Meni licno se pokazao stari windvr, bolji kvalitet snimka nisam uspeo da postignem ni sa jednim drugim programom.
 
Pozdrav!

Kada koristiš ulaz TV kartice S-video ili chinch, da bi capturisao nešto dešava se isti problem. I tako se napatih jednom dok nisam izguglao da ton treba semplovati na 48kHz. i problem je bio rešen. Možda će ti ovo pomoći.
 
autorska prava na "sojica" :D

instaliraj ovaj program:
Power_Mixer_3.4
DODATAK ZA PREPAMETNE KOJI CE DAVATI KOMENTARE ZA MOJU PREPORUKU:
uz sebe donosi milion kodeka!!!!! Verzija je na 30 dana, al ti je nikad neces ni koristiti :D
Dosta ti je sto kad istekne licenca, kodeci ostaju.
i neces imati probleme, to ti tvrdim ;)

p.s. ima u tom programu dodatak:
Bela ladja codec pack
;)
 
I kako, inače, taj mikser pomaže kod desinhronizacije?
 
Dodaje kodeke!
A isti kodeci podpunjuju softver koji dolazi uz zvucnu.
recimo na GIGABYTE ploci, zvucna kartica ne vidi TV karticu dok se ne instalira ovo...

Provereno jedno 20 puta u servisu
SAMPRO
 
Thanks. Probacu na mom računaru, mada mi je ploča MSI. Ponekad mi zvuk i slika nisu sinhronizovani za 1-2 sekunde na kraju fajla.
 
probaj program windvr 3, on je super za snimanje i nezahtevan procesorski, a kvalitet snimka je vrhunski.
 
WinDVR 3 je odličan. Koristim ga već 3 godine i snimak je medju boljima. VirtualDub mi je davao oštriju sliku ali u zadnje vreme odbija da radi. Probao sam i različite verzije, i reinstalirao sistem. I ništa. WinDVR jedva da zaostaje u kvalitetu. A desinhronizaciju rešim promenom framerate-a videa sa 25 na 24,998 prilikom kompresije.
 
WinDVR 3 je odličan. Koristim ga već 3 godine i snimak je medju boljima. VirtualDub mi je davao oštriju sliku ali u zadnje vreme odbija da radi. Probao sam i različite verzije, i reinstalirao sistem. I ništa. WinDVR jedva da zaostaje u kvalitetu. A desinhronizaciju rešim promenom framerate-a videa sa 25 na 24,998 prilikom kompresije.

pa ovaj mixer koji sam preporucio je za taj program majka :)
ja ga instaliram obavezno uz DVR :)
 
I sta se desava? Jesi skinuo nesto?
 
Nazad
Vrh Dno