Šta je novo?

TV karta ITV300 ne radi na W7 - pomoć

nebabgd

Cenjen
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruke
745
Poena
169
Imam ovu tv karticu http://www.chinaqualitycrafts.com/view/25310401/ITV300_PCI_TV_Tuner.html

..i nikako da je uspešno pokrenem na W7 Ult. 32 , konfig. je AMD Sempron 1.9, 1 Gb ddr, Nvidia 8500 GT, monitor Samsung T220, pa mi je zato najviše bitno jer komp.uglavnom suži kao sekundarni tv,na XP-u radi uredno sa software-om koji sam dobio na disku uz karticu...zna li neko rešenje ili da vraćam komp. na xp ? hvala.
 
evo i slike koji driver je instaliran, al samo prilikom 1. instalacije (add new hardware, tj. new hardware detected) ona se pokrene , čim odem na Scan kanala, izgubi sliku i izbaci "cannot xxx video rendering"
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    72.4 KB · Pregleda: 33
Instaliraj Dscaler i zaboravi na drivere i slicno
 
Kucaj u google "dscaler" i samo ce ti se kasti. Skini poslednju verziju i instaliraj. E sad, ako ti ne prepozna sam karticu, a mislim da nece jer nije neka poznata, moraces sam da konfigurises. Ipak proveri u listi da slucajno nije navedena i tvoja kartica, ako ne onda trazi "bt878 no mtsp" tako nesto i u trazenju kanala "german frikvency". Ovo kucam iz glave , po secanju, pa sam mozda nesto izostavio. ako bude problema , javi.
 
Kucaj u google "dscaler" i samo ce ti se kasti. Skini poslednju verziju i instaliraj. E sad, ako ti ne prepozna sam karticu, a mislim da nece jer nije neka poznata, moraces sam da konfigurises. Ipak proveri u listi da slucajno nije navedena i tvoja kartica, ako ne onda trazi "bt878 no mtsp" tako nesto i u trazenju kanala "german frikvency". Ovo kucam iz glave , po secanju, pa sam mozda nesto izostavio. ako bude problema , javi.

pokušao sinoć da edit post al.mi izašlo ono kontakt. admin.pa sam odustao jer je već počelo da sviće!
Naravno da sam ovo 1. skontao,proguglao, našao DScaler, skinuo ga, instalirao, i stavio da hardware nađe na "auto" onda otišao na listu kanala da uradim Scan i tu sam stao...tj. stavio sam 1. East Eu.analog, pa cable, pa samo Europe....posle čak i USA...al najviše što sam postigao je da DScaler vidi da imam instal. SAA1730 TV Card i na trenutak je samo pokazao 1. prog. rts-a...ostalo crno i kaže nešto tipa no video detected...čim dođem kući probaću još malo da prođem kroz opcije programa, ako ne vraćam na xp, ipak je to slaba mašina...a mojima (roditeljima) uopšte ne znači koji o.s imaju.takođe ni meni za svalčenje torenta to nije bitno.
Ako ipak sa DSc. uspem nekako da pokrenem tv...pitaću ako kod neke finese zakočim, ne obara mi se sistem svakih par dana! hvala
 
Nazad
Vrh Dno