Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Zvao sam iptv podršku u vezi tih problema i naravno da niko ništa ne zna.
Što se tiče Mozaika, od 1.aprila će korisnici dobiti novi servis (nisu rekli po kojoj ceni, jer nije zvanična) .,a koja će se naplaćivati uz telefonski račun, dakle moći ćete da aktivirate servis da vam uprogramiraju listu kanala koji su vam potrebni u Mozaiku, kao neka favorites lista, najposećenijih kanala, stim što će u tu cenu ući i mogućnost da se Mozaik definiše na daljinskom, kao shortcut, da se ne ulazi u dubinu menija da bi se aktivirao.. što će ,zapravo, biti super..inače na moje pitanje čemu služi Mozak, takav kakav je..operater kaže..'pffffff...paaa..' skratio sam mu muke, rekao sam da ne služi ničemu?
 
Najbolje i najbrže je da odneseš setup box do korisničkog servisa da ti ga napune ( oko 30min. im treba da ga napune ) jer u protivnom doće ti monter uzeti box pa dok ti ga ponovo ne vrate.

Ovako sam uradio, odneo, napunili ga, i sad sve radi... :)
 

Snimanje,prikljucak za sata HD, USB.... Ipak je ovo HD receiver.

"About Amulet HD IPTV Receiver

The Amulet HD IPTV receiver is an inexpensive and compact single HD decoder with integrated 10/100Base-T Ethernet connections. It's compact footprint (approximately 1.5 inches in height) and support for MPEG-4 (H.264) make Amulet HD ideal for service providers looking to deploy new IPTV services quickly and affordably. An internal PVR with 80 or 160GB of video storage option is also available."
 
Korisnik sam interneta kod Euneta i imao sam brzinu 6mb,i veoma sam zadovoljan kako radi internet veza nije pucala nikada.Posle toga sam produzio ugovor ali sa 4mb brzine i naravno internet radi odlicno.Prijavio sam se i uzeo IPTV i tu nastaje problem pucanja veze kada se gleda IPTV,otprilike na svakih 10-15 minuta samo kada se gleda IPTV.Kada je IPTV ugasen internet radi normalno.Da napomenem menjao sam kablove,probao direktno bez splitera ali iopet isto.Da je do kablova veza bi pucala i kada je samo internet.Parametri su dobri proveravao sam sa ljudima iz call centra Euneta.Neznam sta je u pitanju, a evo iparametara iz rutera Planet ADW 4401


Adsl Line Status SHOWTIME.L0
Adsl Mode G992.5 ADSL2+
Up Stream 755 kbps
Down Stream 9999 kbps
Attenuation Down Stream(db) 20
Attenuation Up Stream(db) 11
SNR Margin Down Stream(db) 27.4
SNR Margin Up Stream(db) 16.6
Vendor ID RETK
DSP Version 2.9.0.5a
CRC Errors 0
Up Stream BER 0e-7
Down Stream BER 0e-7
Up Output Power 12
Down Output Power 19.5
ES 0
SES 0
UAS 0
 
Da li su ti ovo parametri kada je ukljucen IPTV ili kada nije? Pitam, jer ne vidim nikakve greske u prenosu 9CRC, ES, SES, UAS). SNR margine su ti dobre.
 
Da kada je ukljucen,a evo i novih parametara veza nije pukla sat vremena.

Adsl Line Status SHOWTIME.L0
Adsl Mode G992.5 ADSL2+
Up Stream 755 kbps
Down Stream 9999 kbps
Attenuation Down Stream(db) 20
Attenuation Up Stream(db) 11
SNR Margin Down Stream(db) 26.1
SNR Margin Up Stream(db) 3.8
Vendor ID RETK
DSP Version 2.9.0.5a
CRC Errors 0
Up Stream BER 0e-7
Down Stream BER 0e-7
Up Output Power 12
Down Output Power 19.5
ES 0
SES 0
UAS 0
 
Primeto sam da se SNR Margin Up Stream promenio sa 16.6 na3,8 db.Kada sam prebacio u G.dmt mod Attenuation Down Stream(db) je bio 16 a SNR Margin Up Stream(db) 11,kada sam vratio na ADSL2+ ponovo se vratilo 27,4 i 16,6db.
 
Poslednja izmena:
Probaj da promenis ADSL mode u G.dmt.bisplus.

Ispravka, to je isto kao ADSL 2+, mozda da trazis da ti prebace na centrali Data Path na Interleaved ako to nisu uradili.
 
Poslednja izmena:
Za Stiga

Snimanje,prikljucak za sata HD, USB.... Ipak je ovo HD receiver.

"About Amulet HD IPTV Receiver

The Amulet HD IPTV receiver is an inexpensive and compact single HD decoder with integrated 10/100Base-T Ethernet connections. It's compact footprint (approximately 1.5 inches in height) and support for MPEG-4 (H.264) make Amulet HD ideal for service providers looking to deploy new IPTV services quickly and affordably. An internal PVR with 80 or 160GB of video storage option is also available."

http://mafiawars-nym.blogspot.com/2010/09/entone-amulet-hd-iptv-stb.html
 
Poslednja izmena:
Ne znam koji je razlog da ti tako seta ova margina. 3.8 dB je relativno malo. Ovo sa Data pathom moze da ti popravi stabilnost veze, mada ce da ti poveca ping, sto je vazno ako igras neke fps online igre :)
 
Ljudi, jel normalno da se ovaj stb (KAMAI 410 STB) ovoliko greje i kad je ugasen... Toliko je vreo da ruka ne moze da se drzi...
 
Uh danas sam bio do Telekoma da vidim dokle mi traje ono plaćanje Click 4 za 1000 dinara, kazu do juna meseca:) Tako da neću ništa da menjam do tada. Mada verovatno neću box da uzimam već onu promociju Click 4 za cenu Click 1 i IPTV za 1 din. godinu dana a posle toga se plaća regularna cena. Tj uzeću to ako i dalje bude ta promocija, mada biće sigurno nešto takvo uvek. Taman i dok kupim tv za sobu.:)
 
Postavio sam ruter u G992.1 G.Dmt modiako su parametri losiji stabilnije radi otkad sam promenio mod nije pukla veza.


Adsl Line Status SHOWTIME.
Adsl Mode G992.1 G.Dmt
Up Stream 800 kbps
Down Stream 9952 kbps
Attenuation Down Stream(db) 20
Attenuation Up Stream(db) 10
SNR Margin Down Stream(db) 12.9
SNR Margin Up Stream(db) 9.0
Vendor ID RETK
DSP Version 2.9.0.5a
CRC Errors 12
Up Stream BER 0e-7
Down Stream BER 0e-7
Up Output Power 12
Down Output Power 19.5
ES 7
SES 0
UAS 0
 
Vaš radio na vašoj televiziji

22.03.2012

U okviru OPEN IPTV servisa Telekoma Srbija lansirana je nova grupa muzičkih kanala, pod zajedničkim okriljem poznatog provajdera servisa muzike u digitalnom formatu – Music Choice. Reč je o širokom izboru za najrazličitije muzičke ukuse, od džeza, bluza, latino, roka, hip hopa, do muzike po epohama koje su obeležile istoriju.

Set kanala Music Choice donosi muziku non-stop, bez reklama i džinglova, u vrhnskom digitalnom kvalitetu zvuka, a o izboru muzičkih numera se brine tim priznatih muzičkih eksperata koji prate sve aspekte svetske muzičke scene.

Ova široka lista muzičkih stilova raspoređena u više od 40 novih kanala ponuđena je gledaocima OPEN IPTV u okviru Osnovnog paketa, i dostupna je svim rezidencijalnim korisnicima. U OPEN IPTV programskoj šemi, nalazi se na numeraciji 921 - 965.

http://www.open.telekom.rs/iptv/news.aspx?temp=5&cid=48625
http://www.open.telekom.rs/iptv/Content.aspx?temp=0&sid=345&id=1079#mc

Nije ovo loš potez ali ipak deluje da su iz Telekoma pomešali prioritete i da su više fokusirani na radio kanale umesto na TV.:d Možda će IPTV postati IPR.:p
 
Dobro je što su uveli ove radio kanale, baš u trenutku kada odlaze arene. Vidi se da imaju menadžment koji radi fenomenalan posao. Meni je istekao ugovor pre izvesnog vremena, ali nisam znao šta dalje, jer sam sumnjao u nastavak kvaliteta IPTV-a. Sada nema dileme - potpisujem ugovor na 24 meseca.
 
Ja mislim da Arene nece jos dodatno da se placaju,pogotovo sto je telekom vlasnik ali videcemo za par dana ?!
 
I po meni je glupo da stave sad Arene u neki dodatni paket a kupio ih Telekom ili šta već? Uostalom osnovni paket sad košta 900 din. bez Arena bi verovatno bio oko 600 tako da mu skoro dođe svejedno dal će da ih stvae u poseban paket ili osnovni.
Takođe dobro je ovo što su uradili za ove music choice radio stanice, nadam se da će i nastaviti da prave neke novine vredne pomena.
 
Takođe dobro je ovo što su uradili za ove music choice radio stanice, nadam se da će i nastaviti da prave neke novine vredne pomena.


Slažem se, ziasta je dobra stvar sa ovim muzičkim kanalima, zaista postoji fin izbor za slušanje. Eto barem neka nada da oni tamo u Telekomu makar malo misle o IPTV-u.

A što se tiče Stiga, oni koji nisu skotnali njegov prvi post, stvarno ne znam šta da mislim o njima :D
 
Kad ne mozes da gledas, onda slusaj. Ko 'ebe televiziju, vazan je radio. Sve te radio sadrzaje mozete naci preko neta. Ako je nesto stabilno na netu, onda je internet radio. Da je bar televizijski stream tako pouzdan.
 
Naravno da se mogu naći preko neta, ali meni ovo sasvim odgovara, pošto mi je TV povezan na muzičku liniju, tako da kada ne gledam ništa na njemu, mogu ostaviti da zvrji muzika :D
 
Jel moze neko da mi kaze nesto u vezi s ovim TLC kanalom. Taj kanal koliko sam ja shvatio je zamenio u IPTV-u Discovery Travel & Living, jel je iste tematike kao i Discoveryjev ili ne?
 
Snimanje,prikljucak za sata HD, USB.... Ipak je ovo HD receiver.

"About Amulet HD IPTV Receiver

The Amulet HD IPTV receiver is an inexpensive and compact single HD decoder with integrated 10/100Base-T Ethernet connections. It's compact footprint (approximately 1.5 inches in height) and support for MPEG-4 (H.264) make Amulet HD ideal for service providers looking to deploy new IPTV services quickly and affordably. An internal PVR with 80 or 160GB of video storage option is also available."

Ne nogu da verujem da nikoga ne zanimaju sve funkcije IPTV receivera?
 
A sta mislis da ce ti telekom dozvoliti te funkcije kad ima svoj harac za snimanje na svoj server?
 
Od Aprila valjda kreće Fox Movies kanal umesto onog drljavog Film Plusa. Ajde da vidimo dal će Telekomu da promakne i ovaj kanal. Na SBB-u će biti sigurno pošto se već reklamira na Fox Crime-u.
 
Od Aprila valjda kreće Fox Movies kanal umesto onog drljavog Film Plusa. Ajde da vidimo dal će Telekomu da promakne i ovaj kanal. Na SBB-u će biti sigurno pošto se već reklamira na Fox Crime-u.

Pošto je u pitanju Fox kanal, uzevši u obzir i ekskluzivna prava SBB-a, onda se odgovor sam nameće.:wall:
 
Ma nema to veze i National Geo je isto Foxov kanal pa ga ima a i Baby tv takođe. Nisu imali mogućnost da stave Discovery ID u ponudu jer SBB drži prava za Discovery kanale? Pa ako je to tako šta će onda kanali poput Animal Planeta, Discovery World itd. u IPTV? Čiji je Discovery World kanal? Mislim da provajderi potpisuju ekskluzivna prava na same kanale a ne na cele produkcijske kuće koji drže te kanale. Imao je Telekom šanse sigurno da ubaci i History i Fox Crime i sve te kanale da se na vreme angažovao i da je ustvari hteo bre to da uradi.
A ovo oko ne sinhronizovanja dečijih kanala to je tek sramota. Mene lično ne zanimaju oni, ali sigurno bi dobro došli nekim ljudima koji imaju decu jer svi smo bili mali i znamo koliko su ti kanali bitni za klince. Kao skupo im? A Mađarima i Rumunima nije skupo? Oni mogu da imaju i CN Boomerang i Disney i Nickelodeon sinhronizovan. I ne samo to, ajde za Rumune ne znam, ali sam 100% siguran da Mađari imaju ne samo sinhronizovan Discovery, Animal Planet, Nat Geo nego i Discovery World i Science su im sinhronizovani. A mi nećemo ni titlove da obezbedimo za takve kanale.:wall:
 
Nazad
Vrh Dno