Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Druže, nisam pominjao WiFi, nego hoću preko kablova isključivo. Nisam još probao jer me ovi iz Telekoma još nisu zvali po opremu.

Na slici u ataču je ono što hoću.
na telekom ruteru imas posebne portove za internet i iptv, tako da ti moze raditi samo jedno od ta dva u zavisnosti koji si port povezao na switch.
 
Primetio sam cudnu anomaliju.Kad pustim hd kanal protokinterneta mi padne na 2.5mbps a na sd kanalima radi normalno (4.2mbps).Kako to ako su net i iptv odvojeni?
 
Kratko pitanje: verovatno ću da uzmem adsl+iptv pa me zanima da li su na ruteru tri porta za internet a jedan (treći,koliko sam shvatio za iptv) ili je i drugi i treći port namešten za iptv (kako sam pročitao) zato što mi treba tri porta za internet i plus jedan za iptv
 
Primetio sam cudnu anomaliju.Kad pustim hd kanal protokinterneta mi padne na 2.5mbps a na sd kanalima radi normalno (4.2mbps).Kako to ako su net i iptv odvojeni?

Nije ti otvoren port na dovoljnu brzinu da podrži i internet i HD
pogledaj u ruteru na koliko ti je podešen port i zovi ih da povećaju

PS isti problem imaju i korisnici bez HD kanala kojima je port "otvoren" samo na 7999kbita = na pojedinim kanalima koji zahtevaju veći "protok" IPTV "usporava" internet konekciju
 
Problem resen.Portovi otvoreni na 15000

Hd kanal
 
Poslednja izmena:
Jedna napomena za one koji potpisuju nov ili produžavaju postojeći ugovor.

Ako vas pozovu tipa danas, svega 5 narednih dana će se računati kao prvi free mesec. Tako da odugovlačite sa odlaskom po opremu i potpisivanjem ugovora do 1. decembra. :)

Meni su tako prošle godine kada sam uzeo promociju 3 gratis meseca ADSLa, prvi besplatan mesec računali 2-3 dana jer je već bio 28.-29. u mesecu kada sam otišao da potpišem ugovor.
 
Poslednja izmena:
Kao sto masnikosa rece dan-dva

Hvala.

Dobio sam paket danas i solidno sam zadovoljan. HD STB mi je posebno zanimljiv, jer ima Optical out, pa mogu da ga prikacim na reciever i dobijem dosta bolji zvuk preko eksternih zvucnika.

HD kanali su skroz OK. Arena i Liga Sampiona preko njega izgledaju drasticno bolje od SD verzije. HBO je konacno 16:9. :) Smatram da je za ove prednosti pretplata od 250 dinara skroz korektna. Vise kanala i bolji bitrate bi, naravno, bili pozeljni, ali sta je tu je... :)
 
BTW - Da li neko zna kod za Samsungove TV-ove za STB-ov daljinski?
 
Jel ima neko iz Veternika da je dobio IPTV(HD)? Jbt bukvalno smo spojeni sa NS-om kao predgrađe a po pitanju kablovske i IPTV-a smo žešća vuko****na.
 
Znaci ipak je HD 12Mbit? Za HD kanale to je dobra vest ali onda 2 tv (HD + SD) + net je katastrofa!!!
 
Da bi gospoda bogatasi mogli da gledaju HD, mi obican narod ne mozemo vise ni SD. Otkako je uveden 15. taj je*eni HD, slika mi se kocka nenormalno. Svakim danom sve vise. Koji ku*ac uvode te pi*darije kad nisu tehnicki osposobljeni za to! Stvarno mi je puko film, moram da psujem. Imam IPTV preko pola godine, do 15. nisam imao nijednu kockicu, a sad zaebava samo tako! Bem ti truli kapitalizam smrdljivi!
 
Poslednja izmena:
Nazovi ih onda i prijavi smetnje :)
 
Znaci ipak je HD 12Mbit? Za HD kanale to je dobra vest ali onda 2 tv (HD + SD) + net je katastrofa!!!



Ovo mi je net kada radi na jednom HD kanal, radi SD Stb i ja sam ga testirao na speedtestu u isto vreme, a ovo je kako mi je modem setovan.Znaci sve radi ok i neznam za ovo vreme od kada je sve krenulo da li je par puta stucnulo ali net nije katastrofa nego je strava od kad mi je hd pusten.Bar je kod mene tako.
 

Prilozi

  • scrn.jpg
    scrn.jpg
    196.7 KB · Pregleda: 119
Pritisnuo TV (držiš dok se ne upali osvetljenje na TV tasteru), okrenuo prema TV-u (ugašenom) i pritisnuo CH up. Posle nekih 1-1,5 minut je našao kod. stisneš OK i to je to :)
pdf-ovi skinuti sa interneta se odnose na neku drugu verziju stb-a, pa me to zbunilo.
jos jedno pitanje: da li neko zna kako se ulazi u user menu stb-a? (ne u menu iptv-a)
 
pdf-ovi skinuti sa interneta se odnose na neku drugu verziju stb-a, pa me to zbunilo.
jos jedno pitanje: da li neko zna kako se ulazi u user menu stb-a? (ne u menu iptv-a)

Moglo je da se udje pritiskanjem input i meni dugmica odmah pri paljenju stb-a i u advanced settings se ulazilo sa passwordom entone koji si kucao kao na mobilnom.Mislim da je ucitavanjem firmware od strane iptv platforme ta mogucnost ugasena ali nek neko proba.Za daljinski ima uputsvo uz pakovanje .
 
Vrh Dno