Šta je novo?

[TROSTRUKA PREVARA] Umesto GTX 970 karte Ga-K8VM800m ploča i prljava jakna.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Paketi se inače šalju sa random adresa po okolini Beograda. NBG, Surčin...
Sve se dize na postnet.
Mogli su ga uhvatiti jer je i dalje bio u kontaktu sa jednim clanom preko broja sa kojim podiže novac.
Sad već ne ocekujem nista.
Mogao bi biti i u drugoj državi.
 
Dakle on ovo duze vremena radi prevare? ako te razumeh? Preko drugih sajtova?

Zao mi je sto nisi uspeo da barem dobijes privremenu meru da se ne isplate njemu pare (kad vec nisi kao ja mogao da dobijes privremenu meru da ti vrate pare :( )
 
Što se tiče priče o pokazivanju sdržaja paketa u pošti prije slanja i navođenja onog što se šalje, mislim da je najjednostavnije da službenici pošte uslikaju sadržaj pošiljke umjesto da nagađaju koji račuanrski dio je u pitanju.
 
Paketi se inače šalju sa random adresa po okolini Beograda. NBG, Surčin...
Sve se dize na postnet.
Mogli su ga uhvatiti jer je i dalje bio u kontaktu sa jednim clanom preko broja sa kojim podiže novac.
Sad već ne ocekujem nista.
Mogao bi biti i u drugoj državi.

reci mi jednu stvar, kad ste pričali kako ti je delovao ? jel mlađi lik ili sredovečan ?
 
Poslednja izmena:
Sta je bre vama ljudi ajde i krvnu grupu ili levi bubreg Peci da damo pa cim prodje transakcija bubreg se vraca-ne lupajte vise sta i kako je trebalo...desilo se sta se desilo, do sada se na ovom forumu prodalo bar 10.000 stvari a evo za prevaru prvi put cujem da se desila ovde. To je mizaran procenat tipa 0.0001%, on ce novac izvuci na ovaj ili onaj nacin. Krivicna prijava ide protiv njega 100% ako se decku ne vrati novac. Dobice ga on sigurno samo sto ce proci vreme.
 
Ko je dirao Pecu ili forum?
Daj, ne spinujte.

Na koji ću to način izvući novac?

Desilo se šta se desilo, sa mnom će nemoguće biti trgovati bilo šta, i to je to.
Prevarant zadovoljan, radnje zadovoljne, svi zadovoljni, osim mene. I to je to.
 
Sva komunikacija odvijala se preko poruka na sajtu.
Da, greška, ali 1000 puta je tako bilo. Ovo je 1001.
Zanima me kako biste se vi osećali da vas neko nazove mizernim procentom.
Mizerni procenat je prosečna plata u ovoj zemlji, ne računajući onih 5% sa sumanutim primanjima koja podižu ukupnu cifru.
 
Poslednja izmena:
Možda kada dodješ do Vuk999 profila svi ukapiraju da nisi počinitelj.[emoji2]
 
Komunikacija je tekla normalno, prodavac odaje utisak obrazovane osobe, ko god bio.
Sve je bilo normalno što bi se reklo, do otvaranja paketa.
 
Troluje vas Vuk. Inače, da li je moguće da lik pokupi pare a da se ne zove Slobodan Živković(to je upisano kao pošiljalac) ? npr. ode Pera Peric sa brojem uputnice (od otkupa paketa) i podigne lovu ?
 
Troluje vas Vuk. Inače, da li je moguće da lik pokupi pare a da se ne zove Slobodan Živković(to je upisano kao pošiljalac) ? npr. ode Pera Peric sa brojem uputnice (od otkupa paketa) i podigne lovu ?

Ne moze, mora da pokaze licnu kartu pri podizanju/preuzimanju novca. Tako da svakako mora da dodje neko ko se zove Slobodan Zivkovic, bio to taj Slobodan Zivkovic ili neki drugi :D

Ne znam da li Posta upisuje broj licne karte pri preuzimanju, verovatno da, po tome se vrlo lako moze pronaci taj ko je podigao.
 
"Mali oglasi" su najpilićarskija sekcija na Forumu. Čudi me da je uopšte otvorena. Ne treba niti prodavati, niti kupovati tamo. Dovoljni su Bench oglasi. Stvarno mi je žao člana kome se ovo desilo.
Prevara se desila na Bench oglasima.
 
Ne znam da li Posta upisuje broj licne karte pri preuzimanju, verovatno da, po tome se vrlo lako moze pronaci taj ko je podigao.

Ja kad u popiti preuzimam recimo pismo od poreske da su mi odbili zahtev za povraćaj PDV na bebi opremu moram da pokažem LK, upisuju broj i još malo pa mi ne rade i DNK analizu ali kada takvi treba da podignu novac ništa me ne bi iznenadilo.
 
Upisuje,kad postar donosi pare to nije pravilo moz da upises sta hoces
 
Nemoguce je podici novac u posti ili banci bez VAZECE licne karte ili pasosa!Index,vozacka dozvola i drugi tipovi kartica se ne prihvataju...veliki broj gradjana je trenutno u problemu jer ne vaze stare papirnate licne karte i novac na salterima posta i banaka podizu iskljucivo uz overeni list iz MUP-a.Zbog velikog broja penzionera koji su morali da zamene svoje stare trajne licne karte postoji neki slican redosled izdavanja kao sa ovim novim zdravstvenim knjizicama...
Osoba koja je podigla novac u posti ostavila je svoj trag identifikacionim dokumentom,potpisom i video zapisom na sigurnosnoj kameri...
 
ps. dakle ipak je ostalo da smo samo nas dvojica bili prevareni od ovog lika? treci clan foruma je odbio paket da primi i to je to - koliko vidim


"Podnesite i imovinsko pravni zahtev u krivičnom postupku (iskazom kod tužioca) kad ga (ako) oglase krivim, taj sud će vam presuditi i po tom osnovu,delimično ili u potpunosti. Ako dosudi delimično, za ostatak upućuje na parnicu."

ako te razumeh ovo ne ide sada nego kad se krivicni postupak zavrsi?
I da li da saljem podnesak uz krivicnu prijavu ovih dana? gde cu navesti koje sam dodatne troskove imao zbog ovoga juce? Prevoz car:go, taksijem, postarinu koja je posta zadrzala? ili to kasnije? takodje tokom ovog krivicnog postpupka ja sam samo zaintresovana strana? javni tuzilac ga goni a on se brani? tj ja necu biti tuzilac u ovom slucaju?

U toku postupka sve to ide, ti si oštećena strana, on se goni po službenoj dužnosti i bićeš pozvan da daš iskaz (tad navodiš da imaš i imovinsko pravni zahtev).
Molim te, shvati sve ovo što pišem uslovno, sigurno je 99% tačno ali se već relativno dugo ne bavim krivičnim procesnim pravom i ne pratim izmene propisa. Savetujem ti da popričaš sa nekim ko se baš time bavi, da budeš siguran, moja oblast prava je stvarno pravo (gradjevinsko zemljište, legalizacija i sl.)
Pozdrav.
 
Dokazace se kako?
Ja sam sada snimao kada mi je stigao paket i dok sam ga otvarao, zlu ne trebalo.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Kada podizes novac u posti preko post net uputnice treba da pokazes licnu kartu i da izdiktiras ili pokazes postnet broj koji si dobio sms-om na broj koji je posiljalac naveo. U ovom slucaju konkretno taj Slobodan Zivkovic popunjava post net uputnicu gde upisuje sebe kao primaoca para i ostavlja svoj telefon a posiljaoc para je broj otkupnine npr PE123456789RS. Uputnicu stavlja zajedno sa adresnicom u adresni dzep i tom prilikom na adresnici naznači da mu se novac isplati postnet uputnicom. Kurir dostavlja paket, prima naznacenu otkupninu, iz adresnog dzepa vadi jedan primerak adresnice i post net uputnicu. Kada se vrati u postu predaje to sve obracunskom radniku da proknjizi. On kad to proknjizi Slobodanu Zivkovicu stize sms da mu je prispela postnet uputnica sa brojem tim i tim i da je moze podici u bilo kojoj posti. Kad Slobodan ode na salter radnik na salteru mu trazi taj broj iz tog sms-a i licnu kartu. Licna karta mora biti na to ime i broj mora da se poklapa. Pri isplati uputnice upise se broj licne karte. Tako da u svakom momentu moze da se vidi ko je, kad, gde i koliko novca podigao. E sad ako je lk falsifikovana ili ukradena to je nešto drugo_Onda ti to završi brat. :D
 
Poslednja izmena:
Dokazace se kako?
Ja sam sada snimao kada mi je stigao paket i dok sam ga otvarao, zlu ne trebalo.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Ima čovek svedoke pri otvaranju, šta ima da dokazuje.
 
Haha, svedoci, vrh :)

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Druze, ja cu da ti nadjem svedoke da sam ti pozajmio 1000e, i to 5 svedoka, mislis li da bi sud dosudio da moras da mi vratis 1000e? Kada bi to tako lagano islo, svi bi na sudu dobijali posle jednog termina.

Pa se onda dodatno pojave i njegovi svedoci, koji svedoce da je poslao karticu?
Mislim, jel vama logicno da to tako lagano ide?

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Prica o staroj kuki je bezveze. Ja sam clan na sekiri od osnivanja, imam mozda do deset poruka tamo, sutra napravim oglas i prevarim nekog. Stari i provereni forumas haha...

To sto neko ima 500 poruka za deset godina na forumu je nista. Samo pokazatelj da je neko nekada davno bio aktivan na forumu. Ma i da ima 10000 poruka ko ja za deset godina nista ne govori o coveku, ima trajno banovanih psiho likova sa takvim nalozima.

Ali bi u svakom slucaju trebalo poostriti pravila oglasavanja. Osim ako forum nema neki interes od velikog prometa robe? Ako nema, lepo lupiti hiljadu poruka uz dve godine staza kao minimum i narocito pratiti one sa 250 poruka sta kucaju po forumu. Jer ih je vecina neaktivna na forumu van oglasne sekcije tj. to nisu kolege forumasi vec preprodavci robe koji forum gledaju iskljucivo kroz zaradu koju ostvare prodajom robe.
 
A i šta je 419 poruka, imaš ih koji su bez problema naštancovali po 25+k poruka...
 
Ako vec forum nema interes od oglasa, onda ukoliko uklonimo biznismene sa njima ce otici i prevaranti, a oglasi ce se vratiti na ono sto su oduvek trebali biti. Mesto gde forumasi jedni drugima prodaju sopstvene, polovne komponente.
 
Druze, ja cu da ti nadjem svedoke da sam ti pozajmio 1000e, i to 5 svedoka, mislis li da bi sud dosudio da moras da mi vratis 1000e? Kada bi to tako lagano islo, svi bi na sudu dobijali posle jednog termina.

Pa se onda dodatno pojave i njegovi svedoci, koji svedoce da je poslao karticu?
Mislim, jel vama logicno da to tako lagano ide?

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Ovde se ne pominju svedoci za takve radnje, već u slučaju dostave robe. Kurir može da bude svedok nakon prijema novca od kupca, pa ako to što je isporučeno nije ono što je trebalo da bude, pravi se zapisnik gde se kurir potpisuje da je bio prisutan kada je otvaran paket. Mada i oko ovoga je diskutabilno s obzirom koliko vremena bi tim ljudima kojima je posao samo da isporuče robu, trebalo da se vitlaju po sudovima i sporovima. U svakom slučaju bi trebalo otvarati paket ispred njega, jer je možda došlo do oštećenja tokom transporta.

Isto tako to što snimaš otvaranje paketa nije garancija da će se uvažiti za validni dokaz. I sa snimkom se može izmanipulisati da prodavac ispadne prevarant.

Zato bi najbolje bilo kada bi postojalo da je obavezno prijavljivanje i provera sadržaja paketa sa ličnom kartom onoga koji šalje. Tako se ne bi dolazilo u situaciju da se u paketima nalaze cigle, cepanice, stvari iz kontejnera i slično.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno