Šta je novo?

Tropico 3

tropico3i.jpg


nVidia ili ništa... :d
 
Mogli su malo bolje da optimizuju igru, s obzirom da nema toliko dobru grafiku da opravdava zahtevnost... Ja ne mogu na max da igram sa AA u 1680x1050, a vecina igara mi ide super na tim podesavanjima... A i bez AA mi kad malo odzumiram ostrvo padne na 20-30FPS... Dok kad je zumirano je 40-50...
 
Mogli su malo bolje da optimizuju igru, s obzirom da nema toliko dobru grafiku da opravdava zahtevnost... Ja ne mogu na max da igram sa AA u 1680x1050, a vecina igara mi ide super na tim podesavanjima... A i bez AA mi kad malo odzumiram ostrvo padne na 20-30FPS... Dok kad je zumirano je 40-50...

slazem se, neopravdana zahevnost.

i meni na ultra podesavanjima , sa AA na high , kad odzumiram skroz frejmrejt bude 10 ... :s a ovako ide 50,60... totalno losa optimizacija .
 
Стварно је екстра игра, фино ми је легла, таман кад ми је престала жеља за даљим играњем Anno 1404 (који је још бољи). Мало ме нервира изградња путева и непрегледна статистика, али шта је, ту је.

Anyway, како распоређујете фарме? Ја нисам нашао неку оптималну формацију, уопште не могу да предвидим како ће се градити. Да ли је потребан пут до њих? Према игри, као да није, али ако нема пута близу, неће се ни саградити.

Како да проценим колико ми гаража и Teamster's/Construction office-а треба? Ја стављам по 1-2, али понекад имам осећај као да се ништа не гради, а градилишта само стоје.


И да, оно што је најбитније у игри је да се задовољава народ и да се економија развија таман онолико да буде довољно пара за то. Тек кад постоје клинике, школе и слично, треба кренути даље са приходима.
 
Sto vi svi igrate Tropico ko da razvijate drzavu Norvesku. Tropico je bre simulacija Srbije, ako neko kuka njega u cuzu, narodu uvedete vojnu diktaturu i da vidite kako ce da slusa :D
 
Kako da nateram farme i poljoprivredu da izvoze? Napravio sam garazu, sproveo sam put do farmi ali jedini izvoz koji imam je od pilane.
 
Trebalo bi da je put dovoljan za ostarivanje izvoza. Lepo se vidi kad Timsteri dođu kamionom po robu. E sad postoji mogućnost da nema dovoljno Timstera tj. zauzeti su drugim poslovima ili put ne valja tj. nije dobro postavljen.
 
Kako da povecam broj timstera?
 
Kako da nateram farme i poljoprivredu da izvoze? Napravio sam garazu, sproveo sam put do farmi ali jedini izvoz koji imam je od pilane.

Ne treba nista vise, mozda imas malo farmi, samo su potrebne farme odredjenih sirovina i dostava se sama vrsi do luke. Eventualno napravis fabriku koja iskoriscava tu sirovinu da bi vise zaradio i to je to...
 
Poslednja izmena:
Sta znaci ona precrtana vreca iznad farme? :)

I kako da povecam populaciju, imam toliko farmi i infrastrukture a ljudi nigde :(
 
Poslednja izmena:
Valjda znaci da ne rade nista :), ni meni nije bas jasno, nekada nestane, ali ako recimo naredis da kopaju zlato gde ga nema bice stalno...
 
Sta znaci ona precrtana vreca iznad farme? :)

I kako da povecam populaciju, imam toliko farmi i infrastrukture a ljudi nigde :(

Kako da povecam broj teamstera?

Najbolji nacin za povecanje populacije je preko imigration office-a. Napravis jedan i stavis opciju Open Doors.

Precrtana vreca moze da znaci vise stvari:
Da nema dovoljno radnika
Da radnici ne rade kako treba (napr. nezadovoljni platom)
Da je output storage pun pa nemaju gde da stavljaju nov rod

Broj teamstera povecavas konstruisanjem dodatnih teamster office-a (pogledaj pod tab Infrastructure).

I inace sto se tice puteva, samo par zgrada mora da bude bas u blizini puteva (garaza, rudnici i jos par) ostali uopste ne moraju, to samo znaci da ce ljudi morati jedan veci ili manji deo da prenose ili idu peske do i od mesta na kom rade ili imaju posla.
 
Poslednja izmena:
Ok, to je jasno ali me mala populacija nervira :) Btw kako da dobijem struju? Nisam primetio da postoji neka gradjevina za to.
 
Poslednja izmena:
Постоји електрана. И у радијусу активности зграде имају напајање.
 
Je l` neko presao misiju kada je zadataka izvoz od 500k? Koliko god da izvozim i zaradjujem uvek u objectives pise 0\500 000. Do sada sam prodao cigara i papaje u vrednosti od bar 2-3 miliona... Ako je zadatak da imam na stanju 500k, onda neznam kako to uspeti, troskovi su veliki da bi tolike pare imao, izvoz po turi je oko 150k ali se i puno trosi...
 
Ja vala jedva sastavljam kraj sa krajem i dok mi ne dodje brod ja sam u minusu. Ne znam kako si uspeo da stavis ekonomiju na stabilne noge :)
 
Hah, pa tako i ja, varira jako. Od -50k do +150k u zavisnosti od frekvencije dolazaka brodova. Ovo je nemoguce preci, ne znam sta vise da gradim, celo ostrvo sam popunio i imam 5FPS :). Kakav haos u saobracaju :).
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    293.9 KB · Pregleda: 150
Ja sam pobedio na izborima, napravio ugovor sa Fruits ltd. da im dajem 20% jeftinije voce i imao duplo vise glasova na izorima, al zato posle otisao u minus jer nema zarade zbog ugovora...

I da pitam Military Base sta treba tu, ja sagradim stavim generala, i sta sad kako vojnici da dodju ?
I Cannery tu mi stalno stoji precrtana vreca ne znam zasto, a ima radnika ?
 
Poslednja izmena:
За Cannery је потребно да има ресурса, обрађује се риба, ананас и не знам шта још.

Ја сам играо 3 мисије, у једној је било потребно направити одређен извоз, и он ми се повећавао сваки пут кад је брод долазио. И пред крај сам извозио по 30000-50000 по извозу.

А може и само са туризмом да се зарађује, али не нешто пуно.

Све у свему, игра је екстра, али ме путеви и фарме баш нервирају.
 
Hah, pa tako i ja, varira jako. Od -50k do +150k u zavisnosti od frekvencije dolazaka brodova. Ovo je nemoguce preci, ne znam sta vise da gradim, celo ostrvo sam popunio i imam 5FPS :). Kakav haos u saobracaju :).

Sad ti farme nemaju poljane za useve, malo si se zeznuo.


Joooj kolko me nerviraju putevi i infrastruktura za sve trazim mesto ne moze lepo da se pravi nego moras da ga centriras 10 min.
 
Jel ima neko preporuku kako zapoceti sa igrom? Sta prvo graditi, na sta se skoncentrisati?
Ja, recimo, odmah gledam da gradim insfrastrukturu (gradjevinske firme, prevoz) i farme, posle kuce.
 
Poslednja izmena:
Evo jedne zanimljive strategije. Nisam stigao da je probam ali deluje zanimljivo.

El Presidente

For your traits select "Generalismo" (optional) , Installed by KGB (highly recommended) and make sure one of your positive traits is Diplomatic (must). For your negative traits you can pick Schmoozola (the -10 isn't so bad) and Womanizer (possibly the "best" negative trait out there).

This setup starts you out with close to 100% USSR relations. The first thing you need to do is build your free Embassy. Immediately staff it with 3 bought workers and set it to Pro US Relations. Then, as soon as your workers arrive, make sure you visit the embassy with your avatar (and visit it once a year from now on).

These yearly visits give you +10-15% boost with each faction. Now, just juggle the relation type as necessary. As long as you have one at 70+ and the other above 50+ you are golden and can expect to receive 8-10k yearly in aid. This is a massive help starting out.

Also, never pay attention to the "recommended" stuff - it's bullshit.

Build order
Start with your embassy and garage.

Once that's built, use the Nuclear Testing edict. The drawback of lost Environmentalist happiness is WELL worth the extra $10k you get to help start out.

Next, scout out a suitable industry farm location (1 title away from a large patch of light or bright green) - and build 1 Farm of either:

Tobacco
Sugar
Coffee

Tobacco will get you up and running the fastest. Sugar works as well but it's much more expensive to start refining (20k vs 10k expense).

Once you have your farm built scout out an iron deposit if there is one and build a mine there. Iron ships raw so it will help keep you in the black while you are setting up your other industry.

Now, an Immigration Office and fill it with 2 workers, set to open until you are around 80 people, then set to Skilled.

Next, a cattle ranch to stave off food shortages.

Once you have all of that, use the USSR Development Aid Edict and build 1 Apartment. You're done with housing until you have much more money to spare.

Build your second industry farm (preferably the same type and near the first)

Hopefully you have enough left over to build your cigar factory and stock it with a few workers.
 
Ja prvo one socijalne zgrade 2-3 komada. Onda bolnicu, pa koju farmu i one prevoznike. Potom idem redom ali platu povecavam samo vojnicima i gledam da sto pre nabacim bar jednog generala. Kasnije pravim pijacu i ostale zgrade i objekte zajedno sa putevima. I sve odradim do jaja. I jos jedna fora. Kad vam skola zjapi prazna to znaci da nema dovoljno radnih mesta sa srednjom skolom. Znaci kad napravite objekte gde je potrebna takva radna snaga bice i ucenika. To isto vazi i za fakultet. Jedino mi nije jasno kako da prebacim struju iz elektrane na drugi kraj ostrva gde npr. hocu da gradim onaj ogroman hotel i jos nesto oko njega. Ja razvucem one pomocne kao jedinice ali pise nema struje. Kako vi to resavate?
 
Ja sam igrao jednu misiju iz kampanje i jedan sandbox. Uglavnom, farme, pa posle razvijaš industriju, onda može i turizam.
 
Od farmi nema vajde, najbolje je odmah prozvoditi kafu, duvan i ananas i gledati da se sto pre izgradi industrija koja ce te proizvode da jos skuplje naplati :)
Takodje imati 2 dock-a je ogroman boost u lovi :)
 
dulsrules, imaš 'electric substation' da "produžiš" pokrivenost strujom.

Igra je dobra. Nema previše mikromenadžerisanja. Može se igrati bez iskorišćavanja (exploiting) propusta u mehanici igre. Može se biti i diktator i demokrata. Kad zagusti sa parama, malo prošetam 'el presidentea' po industriji i on poveća proizvodnju. Malo je zeznuto ako brod preskoči dolazak. Obavezno se ide u minus. Nije baš jednostavno ako baš u tom momentu kreneš da razvijaš.
Tip: Obavezno kroz pregled ekonomije pogledati cijene robe koja se izvozi i takao potpomoći odluku šta proizvoditi.
 
Tebra, ja sam razvukao po celom ostrvu substation-e ali i dalje kaze kako nema struje. Pa me zanima sta radim pogresno.
 
Pokrivenost možeš da provjeriš preko onih layer (iznad mini mape). Odabereš electricity i vidi se gdje ima struje. U okviru postojeće zone staviš podstanicu. Jedino ako kod tebe niko ne radi u centrali.
 
Posto igram kamapanju najvise problema mi prave rebeli! a citav problem se izrodi na pocetku igre kad jednostavno nema sanse da budem u plusu kako bi odgovorio na sve zahteve gradjana! da li je bolje sredjivati unutrasnje stvari na ostrvu (zdravstveno osiguranje, stanovi, obrazovanje itd) a ici na ustrb izvoza? jer ja stvarno ne vidim drugi nacin da se uspe i da se otarasim pobunjenika.
 
Poslednja izmena:
Takodje imati 2 dock-a je ogroman boost u lovi :)

E ovde sam se navuko. Napravih odmah još jedan dock, ali iz njega apsolutno ništa nije izvezeno. Čak sam napravio deo industrije bliže tom docku i ništa.
 
Nazad
Vrh Dno