Šta je novo?

trend: Microsoft’s Downfall

Wow, ja se taman ponadao da je M$ stvarno uzdrman, kad ono oni zabeležili rekordni kvartal, a u minusu su jedino zbog toga što su pukli velike pare za aQuantive od čega nisu imali ništa.

Upravo to, srž "pada".
 
Taj Microsoft je k'o Đekna iz one domaće serije
Svake godine treba da odapne, a nikako da se desi :d
 
Meni vise izgleda da se prizeljkuje raspad velikih imperija, nije bitno da li microsoft ili apple, jer "nicija nije gorela dozore" i "prokleta je ta amerika"...

Ocito, promakao ti je satirican momenat gde rodjaci pricaju o smrti osobe kao da je to neka vest, nemajuci cime pametnijem da se zanimaju u svojim praznim i besmislenim zivotima.
 
Poslednja izmena:
slusam danas http://new.livestream.com/accounts/1249127/events/1589787 (Walt Mossberg, Kara Swisher and Eric Schmidt) i u 33 minutu Walt kaze da Microsoft sledece nedelje prezentuje svoj consumer racunar ("Microsoft built factory to produce new computer...").

dakle Microsoft definitivno ulazi u hardware biznis. (NAPOKON! :|)
sta li ce se desiti sa OEMima do kraja - pretvorice se svi u Foxcon? :D


i sam Steve B. je juce dao saopstenje "TO OUR SHAREHOLDERS, CUSTOMERS, PARTNERS AND EMPLOYEES:":

"... To best understand what we are about to deliver and what we're building toward, it's important to recognize a fundamental shift underway in our business and the areas of technology that we believe will drive the greatest opportunity in the future."

http://www.microsoft.com/investor/reports/ar12/shareholder-letter/index.html
 
Poslednja izmena:
Ma propasce svi oni jednog dana.. I Apple i Microsoft i Google. Samo da ne budemo robovi njihovih zaostavstvina.
 
^

videcemo sta ce to Microsoft predstaviti u narednih par nedelja... ;)

u svakom slucaju danas vise nema dileme da ce tableti pojesti desktop. u tom novom svetu - ko se snasao, snasao se (Microsoft za sada nije) :)
 
Wow, ja se taman ponadao da je M$ stvarno uzdrman, kad ono oni zabeležili rekordni kvartal, a u minusu su jedino zbog toga što su pukli velike pare za aQuantive od čega nisu imali ništa. Koji je klinac tim internet gigantima da pljuju ogromne pare za akvizicije nekih opskurnih beskorisnih kompanija? Najžešći lol je bio kad je Facebook kupio Instagram za milijardu dolara, 40 dolara po svakom korisniku njihove, inače besplatne, aplikacije. Skinuo sam bio da probam taj Instagram da vidim kakvo je to čudo kad vredi milijardu dolara, kad ono neko bezvezno ajfonasto smeće za postovanje slika, skinuo sam ga odmah.

facebook-like-button-300x201.jpg
 

Da - u ovom momentu.
Ali kada se totalno predje na cloud gaming,na primer, i kada sama konfiguracija postane skoro pa nebitna, a prevashodni uslov net,tada ce
broj i prodaja desktopova pasti na najnize grane.
 
Smoriste vise sa tim idejama o propasti desktopa, cloud gaminga i sl. Moram da vas razocaram, ali to se nece desiti..
 
Nikad nece nestati desktop kao kategorija, ali ce 90+% korisnika koristiti terminale, a manjina desktop. I to oni sto furaju linux :D
 
Da - u ovom momentu.
Ali kada se totalno predje na cloud gaming,na primer, i kada sama konfiguracija postane skoro pa nebitna, a prevashodni uslov net,tada ce
broj i prodaja desktopova pasti na najnize grane.

To su neverovatna nagadjanja, pa i tada sa tim netom neverovatnog protoka, latencije i strima vrhunske kompresije isplativost renderovanja na cloud serverima i kvalitet takvog streamovanog materijala nece moci da se poredi sa klasicnim desktop-om koji renda tu igru u najboljem kvalitetu i frejmrestu. Naravno da desktop ne moze da propadne, a pogotovo pc gaming i slicne customization mogucnosti jer zna se gde se nalazi snaga za najbolji render i uzitak u igrama ma koliko se godina unazad i unapred lupalo o njegovom propadanju.
 
ajde ne sirite bezveze pricu o gamingu, za to (game streaming) je bila otvorene tema 2006.
 
Čim ti budeš prestao da širiš bezveznu priču o propasti Microsofta i desktop pc-a ;)
 
khm... procitaj prvi post.

to ako si ti corav (blago receno) i ne zelis da vidis sta se desava, slobodno preskoci temu.
 
Tablet jede Ultrabook-ove, Apple je razdvojio tu kategoriju, iPad - MBA, ali je MS to ukomponovao u jedno, tablet + dock = ultrabook, sto je barem po meni mozda i bolje i mobilnije resenje, ali opet cene su sky high za trzista koja nemaju visoku kupovnu moc na koju se PC uvek oslanjao. Za 300e moze da se uzme full laptop za osnovne potrebe dok tablet + dock iteracija sa nekim atom-om kosta 600e, 700e, sto je ipak previse, a mozda i premalo u poredjenju sa Transformer-om Prime ili pak iPad-om od kojih je znatno produktivniji uredjaj.

Inace MS ubacuje 1.5 milijardi $ u marketing Win 8.
 
Pa moraju svima da uteraju win8, inace su prsli. Ultrabookovi i tableti su za mene neozbiljne sprave. Jedini ozbiljan ultrabook je ASUS UX32RV.
Smatram da Microsoft gresi jer pravi hw i sw koje siroke narodne mase ne mogu da priuste.
 
Pa moraju svima da uteraju win8, inace su prsli. Ultrabookovi i tableti su za mene neozbiljne sprave. Jedini ozbiljan ultrabook je ASUS UX32RV.
Smatram da Microsoft gresi jer pravi hw i sw koje siroke narodne mase ne mogu da priuste.

Ultrabook je stvorio Apple za svoj profil korisnika, za tablet je bilo prerano, MBP je bio predebeo, pa je trebalo nesto mobilno za internet, ali i fancy za hipstere.

Apple izjednacava mobile i desktop kroz 10.7(8), ali opet dodje MS i izbaci gotovo resenje instant koje oduva na primeru tableta iOS po xyz parametara, Desktop Win i dalje ostane u srzi isti. Ali opet takvo resenje pitanje da li ce da dozivi uspeh, a Apple dodje i predstavi telefon koji je blizi SGS3 Mini nego nekom premium telefonu i razbije prodaju.
 
i ti si rekao sta?

Windows 8 ce da proguraju na desktop, svidelo se to ljudima ili ne. Ja mislim da je to greska, ali sada su vec zagazili podebelo i nema nazad.

Glavni problem win8 je to sto ljudi i dalje mnogo zavise od tradicionalnih nacina inputa, bice potrebno mnogo vremena da se razvije prava kombinacija touch inputa i necega sto bi adekvatno zamenilo tastaturu.
 
Windows 8 u korporativnom segmentu ce da prodje gore nego Vista. U pitanju je klasican sukob onog sto kupci zele i onog sto trgovci pokusavaju da im uvale. M$ zeli da uvali novi proizvod svake 2-3 godine jer su videli da Apple to moze, medjutim korisnici ne zele da se svakih 2-3 godine navikavaju na ispremestane ikone i nove gluposti. Kako bi bilo da za pocetak naprave OS koji radi, bez da se skida 1.5GB updejta po instalaciji. (jos uvek pricam o korporativnom segmentu i profi korisnicima, ne o milionima vlasnika tableta kojima je omiljena aplikacija za muzenje krave).
 
Isto je i sa Srbijom i ExYU drzavama koje jednostavno ne mogu da se vrate na stari uspesan kolosek jer jednostavno trzista i proizvodi sa kojima su ExYU firme bile uspesne jednostavno vise ne funkcionisu i ne donose pare.

Pre će biti da su opljačkane i osiromašene tako što im je prodat rat pod pokroviteljsvom borbe za ljudska prava aka humanitarni imperijalizam ili vojni humanizam kako ga Čomski naziva. I pretvorene u još jedan raj "slobodnog" tržišta od strane neoliberalnog tria IMF/WB/WTO uz malecnu pomoć US, NATO i EU.

Mislim da će ti biti korisno gledanje WoC, pogotovo delova od oko 14m i 1h.
 
i ti si (gile23 ) rekao sta?

:) to je bila i moja prva reakcija na giletove postove... :D

Glavni problem win8 je to sto ljudi i dalje mnogo zavise od tradicionalnih nacina inputa, bice potrebno mnogo vremena...

ako mogu da pojasnim:

problem je u NE PREPOZNAVANJU/IGNORISANJU *post_pc* ere 2010. godine. (cak ni profesionalcima ne treba PhotoShop ili 3D Max po ceo dan...)

jedino sto Microsoft _danas_ moze da uradi je da _natisne_ svima (kojima moze: i desktop i tablet korisnicima) "frankestajn" od Windowsa 8 kao default OS. bravo. bravo. (slepcine one najgore! :mad:)

medjutim korisnici ne zele da se svakih 2-3 godine navikavaju na ispremestane ikone i nove gluposti
...a, Milane gresis!

Microsoft je uspesno primenjivao ovu taktiku 15 godina! (ispremestao ikone u svakom novom OSu/Officeu - pa ajmo sve sekretarice ponovo na obuku... :mad:) "problem" je sto korisnici vise nisu DEB1LI kao 90tih - danas postoji internet pa mozes lako da se informises sta valja a sta ne! npr.:



nabijem ih na .|.
 
Poslednja izmena:
Pa sada, informacije su sjajan nacin da budes pogresno informisan ;)

Vecina open projekata je zaceta u zlim korporacijama koje nisu htele da trose novac na gluposti pa su dale narodu da se "j" sa tim. A o upotrebljivosti Open Office-a ne bih da komentarisem, vise bih se pozalio da "obrazovani" ljudi instaliraju piratski office krisom jer ne mogu da se naviknu na OOO.

Office2010 je kao drugi u nizu (posle 2007) dobar paket, ali je bezobrazluk cena i limiti koje imas kao legalan korisnik.


Iako mi tvoje prognoze dodju zabavne i smesne, slazem se da bi makar malo trebalo pomoci M$-u da se vrati u kucicu, sada vec preteruju :)


p.s. @iconoclast: Iz cuvenog vica o zeki: "Sta ko je rekao?!?!?!. JA SAM REKAO!!!!"...
 
Poslednja izmena:
Sta je to Post PC era ako tako nesto postoji i kako bi to trebalo da izgleda kad i ako do toga dodje?

Kako problem sa Win8 moze biti tradicionalni nacin unosa podataka tastaturom i misem?
Zar neko od vas ocekuje da se programira, radi u Office paketu ili bilo koji drugi ozbiljan posao pipkanjem ekrana?
 
Sta je to Post PC era ako tako nesto postoji i kako bi to trebalo da izgleda kad i ako do toga dodje?

Malo baci pogled na finansijske izvestaje kompanija koje zive od Wintel PC-ja i bice ti jasno kako izgleda post PC era. Svi su u vecoj ili manjoj krizi, AMD samo sto nije odapeo (nazalost).

Zbog slabe prodaje (traznje), cene svega polako idu gore. Graficke kartice em ne donose zeljeno ubrzanje, em cene ne idu dole vec se drze na poprilicno visokom nivou. Procesori isto tako.

Citava PC industrija je toliko usporila da deluje kao da stoji u mestu.

Sa druge strane, svet mobilnih kompjutera je mnogo dinamicniji i stalno se nesto novo desava.

Pogledaj koliko koja tema/podforum ima pregleda na benchforumu ;)

Edit: Na mojoj masini Office 2010 se duplo sporije podize od Office 2007. Izem ti napredak...
 
Poslednja izmena:
"Mobilni kompjuteri" su jos vece djubre od PC-a.
 
Slazem se, ali to je u "trendu" i krade prodaju PCju a posto se sve vrti oko para, tamo gde ih nema nece biti ni napretka, tamo gde nema napretka opada prodaja, sto sa sobom povlaci rast cene PC racunara. Slicno kao Amiga danas.

Windows 95 i 98 su bili djubre i kada su bili aktuelni, ali su to ljudi kupovali pa je bilo "u trendu". Danas je iOS u trendu, mada je jednako djubre od operativnog sistema kao 98SE i Me.
 
Malo baci pogled na finansijske izvestaje kompanija koje zive od Wintel PC-ja i bice ti jasno kako izgleda post PC era. Svi su u vecoj ili manjoj krizi, AMD samo sto nije odapeo (nazalost).

Zbog slabe prodaje (traznje), cene svega polako idu gore. Graficke kartice em ne donose zeljeno ubrzanje, em cene ne idu dole vec se drze na poprilicno visokom nivou. Procesori isto tako.

Citava PC industrija je toliko usporila da deluje kao da stoji u mestu.

Sa druge strane, svet mobilnih kompjutera je mnogo dinamicniji i stalno se nesto novo desava.

Pogledaj koliko koja tema/podforum ima pregleda na benchforumu ;)

Edit: Na mojoj masini Office 2010 se duplo sporije podize od Office 2007. Izem ti napredak...

Pratim finansijske izveštaje, ja sam ih i okačio u ovoj temi za poslednje tromesečje. Ne vidim prestanak korišćenja PC-a, masovan prelazak na nešto drugo i td.

Kako to cena ide gore kad PC nikad nije bio jeftiniji?

Očigledno ne razumeš da većinu od tih miliona PCa čine kancelarijske mašine koje su već godinama na nivou da ljudima ne treba brže plus dodaš ekonomsku krizu i eto katastrofe u prodaji.
Iz mog ličnog iskustva to je osnovni i jedini problem što je prodaja toliko usporila, a ne napredak.

Ništa ne krade prodaju PCa, prodaje se onoliko kolika je realna potreba.
 
Nazad
Vrh Dno