Šta je novo?

Transliteration - iz ćirilice u latinicu

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
Pozdrav,

pokušavam da pronađem, ali ne uspevam, program ili servis ili apple skriptu... koja može postojeći tekst da prebaci iz latinice u ćirilicu (i obrnuto).

Znam da za npr. LibreOffice postoji plugin koji ovo radi ali tražim neko "lakše" rešenje da ne moram da čekam pola minuta dok se LibreOffice startuje...

Bilo bi idealno ako postoji neka Apple skripta.
 
Probajte ovo - TranslitGT Add-In transliterator je programski dodatak za preslovljavanje za Microsoft Office Word 2007 i Office Word 2010 koji olakšava preslovljavanje (transliteraciju) tekstualnih fajlova iz ćiriličnog pisma u latinično pismo i obrnuto.

 
Imam i koristim YuConvNet dodatak za Word i Excel. Nemam pojma da li ima još negde da se skine. Imam ga kod mene skinutog sa neta još sa praktikuma, ako se ne varam.
Vidim da ovde kod konvertora za Word ima neko uputstvo za MacOS ali nemam mogućnost da isprobam:
 
Kad se samo setim, ja sam to pravio za neki matori Word. Pravo sam i makro da šiftujem Uopšte nije toliko komplikovano, samo malo ždere vreme. Može kao makro da se usnimi search and replace all, karakter po karakter, ako to MacOS-ov Word dozvoljava. S obzirom da ima po 30 velikih i malih slova, to je samo 60 pravila, jedno pola sata jako dosadnog posla za makro koji može da se sačuva i zatim koristi kad god.
 
Kad se samo setim, ja sam to pravio za neki matori Word. Pravo sam i makro da šiftujem Uopšte nije toliko komplikovano, samo malo ždere vreme. Može kao makro da se usnimi search and replace all, karakter po karakter, ako to MacOS-ov Word dozvoljava. S obzirom da ima po 30 velikih i malih slova, to je samo 60 pravila, jedno pola sata jako dosadnog posla za makro koji može da se sačuva i zatim koristi kad god.

Da... i meni dodje da otvorim Tempus na Atariju i konvertujem fajlove...


Hvala za link!

Pitacu madamova da li moze da prepravi skriptu da radi sa necim "laksim" od M$ Worda...
 
Nisi me skontao, za kratko vreme usnimiš search and replace makro, imaš record i bukvalno ručno ubacuj slovo Đ zameni sa Ђ i tako svih preostalih 59 slova, i snimi. Izvuci dugme gore na ribbon bar, ako to često koristiš i imaš zauvek konverziju na 1 klik.
 
Nisi me skontao, za kratko vreme usnimiš search and replace makro, imaš record i bukvalno ručno ubacuj slovo Đ zameni sa Ђ i tako svih preostalih 59 slova, i snimi. Izvuci dugme gore na ribbon bar, ako to često koristiš i imaš zauvek konverziju na 1 klik.
Ok, na Atariju je to bilo mnogo lakse... :D
 
Nazad
Vrh Dno