Šta je novo?

transcend external StoreJet 2.5

focus

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2006
Poruke
448
Poena
320
ima li neko ovaj hdd interesuju me iskustva sa njim ako ga neko poseduje? planirao sam da uzmem model od 250GB izgleda mi primamljivo a i cena je niža nego za wd passport za koji sam pročitao na forumu da zna da pravi neke probleme.
i čiji uopšte hdd ugrađuju u njih ako neko zna?
 
Imash wd u metrou za SMESHNE pare....250GB ispod 6k.....
 
ima li neko ovaj hdd interesuju me iskustva sa njim ako ga neko poseduje? planirao sam da uzmem model od 250GB izgleda mi primamljivo a i cena je niža nego za wd passport za koji sam pročitao na forumu da zna da pravi neke probleme.
i čiji uopšte hdd ugrađuju u njih ako neko zna?

Problem sa WD Passportima je uglavnom koriscenje na front panelima kucista koja ne mogu da isporuce dovoljno struje preko jednog USB-a i/ili starijih ploca koje ni na USB portovima na plocu nisu u stanju da urade to isto.

Resenje je koriscenje 2USB na mini USB ili "Y" kabla.

Prednost Transcenda u ovoj prici je shto isti u startu dolazi sa ovim kablom, a WD ne.

Inache, Transcend koristi Hitachi 2.5" SATA diskove.
 
ok hvala na odgovorima. mislim da ću ipak uzeti transcenda video sam da on dolazi sa y kablom ali nisam znao da je to kod wd-a problem. mada je to lako rešiti zamenom ili pravljenjem kabla ali što da se zamaram sa tim valjda će hitachi raditi dobro.
 
Nije problem...to je "trach" samo na najkrsh kucjishtima se to deshava. Na iole normalnim kucjishtima ne postoji taj problem. Inache transcend ima sporiji upis i trazhi dosta vishe struje. Chak i na zadnjim "utichnicama" trazhi 2 usb-a.
 
za upis u odnosu na wd neznam. uzeo sam transcenda i na zadnjem panelu radi bez problema sa običnim usb kablom dok na prednjem neide bez y kabla.
 
Nije problem...to je "trach" samo na najkrsh kucjishtima se to deshava. Na iole normalnim kucjishtima ne postoji taj problem. Inache transcend ima sporiji upis i trazhi dosta vishe struje. Chak i na zadnjim "utichnicama" trazhi 2 usb-a.
Meni i na prednjem panelu na kucistu na kojem se nalaze 2 USB porta radi savrseno od kada sam ga uzeo tako da ne treba uzimati ovo zdravo za gotovo...
Zavisi od masine do masine.
 
kupio sam danas 320 Transcend 25 Mobile, pa me interesuje da li delite externe hard diskove na particije ili ne? Radi li to iko uopste? Neko takodje pise da mu je potrban full format na startu a neki da je dovoljan samo quick format, pa kome verovati?
 
Imam transcend 320, svugde mi je radio na rpednjem usb sa samo jednom uticnicom.
Prednost u odnosu na WD je sto je gumiran pa nije osetljiv na udarce kao WD.
Nisam imao nikakvih problema sa HDD-om.
 
Nazad
Vrh Dno