Šta je novo?

TP Link WA501G Podesavanja

angus

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
136
Poena
619
Nemam nikakvo iskustvo sa wireless-om pa moram da pitam:Uzeo sam da probam TP Link WA501G AP koji sam povezao na Sezamov Telsey ruter na Ethernet port 1,promenio mu IP sa defaulta 192.168.1.1 na 192.168.1.111 posto ADSL ruter ima taj IP,pingovao sam taj IP sve OK.E sad u onom Quick Installation Guide-u na kraju uputstva se vidi i neki Wirelles Client Utillity kojeg kod mene nema nigde i mislim da nije instaliran,a na mini CD-u koji je stigao uz AP se nalazi samo manual u pdf-u.Dali bi ovaj AP trebao da prima signal od nekog Wireless provajdera koji se nalazi u blizini i gde bi trebalo da se ocitava jacina signala,u kom programu i dali na njega moze da se poveze Nokia E61 posto ima WiFi, i u kom modu treba da radi da bi primao signal od provajdera,a u kom da bi se Nokija povezala.

Pozdrav
 
Da salje "AP" (access point) a da prima signal "client"
ovo biras u :Wireless>basic settings, signal proveras na dnu stranice imas "survey" (mozes da vidis samo kada radi u client modu)
 

Prilozi

  • tplink1.jpg
    tplink1.jpg
    200.6 KB · Pregleda: 157
Poslednja izmena:
Ok,na Survey sam nasao 5-6 AP na kojima je Security Off i kad kliknem na Conect on mi u podesavanja ubaci njihove SSID i MAC adrese i ja uradim reboot i sta posle,mislim jer sam ja povezan sa njima i mozemo li da se vidimo i kako ja znam dali se nako konektovao na moj SSID i ne radi nesto mutno?
 
Sto je security off nema veze uglavnom je ukljucen mac filtering,zavisi koja je mreza,ako je neki provajder obicno se pravi pppoe konekcija za koju ti treba user i pass koji ce ti dati provajder.
Da bi video da li si povezan na neku mrezu nakon reboota na prvoj status stranici ces videti signal ako si povezan ako nisi pisace scanning ili searching for network,mada i da jesi nemas nista od toga.

Da bi sebe zastitio promeni user i pass na AP-u i ukljuci mac filtering i upisi samo mac adresu od mreznog adaptera na tvojoj nokiji ili uredjaja koji planiras da okacis na taj AP.
 
Poslednja izmena:
A sta sa onima za koje sam ti rekao da je im je security off,jel to znaci da ja mogu da pristupim njihovim racunarima ili sta vec?Jel bolje da je signal u minusu ili da bude sto veci u plusu?Sorry za ovakva pitanja,ali stvarno sam laik za wireless
 
Ako je security off to znaci da nije ukljucena wep/wap enkripcija (vidi wikipediu)
Sto ne znaci da ces automatski moci da pristupis mrezi,ima dosta drugih nacina zastite,naravno nijedna nije savrsena i u principu su wireles mreze najranjivije za upade.
Cak da i ne postoji nikakava zastita,moci ces da se nakacis na mrezu ali opet neces moci da upadas na tudje kompove tek tako :D

Na tom uredjaju je bolje da je signal veci u + npr: 40db je bolje od 20db...
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno