Šta je novo?

TP Link TL-WA8O1ND problem sa repeater modom.

vuk204

Čuven
Učlanjen(a)
18.08.2002
Poruke
509
Poena
620
Kupio sam juče ovaj AP kako bih ga koristio kao repeater u dvospratnoj kući. Impulsna kupovina, preselio sam se za vikend, u prvoj prodavnici u koji sam ušao jedini uređaj koji je imao funkciju koja mi treba je bio taj. Kuća je dvospratna, na gornjem spratu, u jednom kraju kuće se nalazi SBB Cisco WL modem, čiji signal je jako slab u prizemlju i suprotnom kraju kuće. Podesio sam AP u Universal repeater modu, prema uputstvu, postavio ga u središnjem delu prizemlja gde sa mobilnim i laptopom imam dobar signal sa Cisca. Sve funkcioniše kako treba, par minuta. Posle tih par minuta i desktop i laptop se sami prebace na slabiji signal i na njemu i ostanu. Ukoliko ih diskonektujem sa mreže i osvežim konekciju, ponovo vide AP sa dobrim signalom i kada ih ponovo konektujem na njega, sve radi, ali opet, par minuta. Pošto se identična stvar dešava na laptopu i desktopu, pretpostavljam da je do AP. Kako da dijagnostikujem u čemu je problem i da g aeventualno rešim? Hvala.
 
Problem je bio sa bazom bežičnog fiksnog telefona, koja se nalazila u neposrednoj blizini AP-a. Premestio sam AP, funkcioniše sada bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno