Šta je novo?

TP-link 543 wpa/wpa2

Profa63

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2009
Poruke
48
Poena
304
Molim strucne ljude da mi pomognu da resim problem. Naime, ruter iz naslova radi savrseno kada ne mora da dekodira password zastitu. Kada mora da dekodira jednostavno ne prenosi internet, prihvati podesavanja i ..... nista. Ubacio sam najnoviji firmware sa oficijalnog sajta ali nista ne pomaze. Bilo bi mi drago da mi pomognete ako ste imali ovakav problem i isti resili. Hvala. Pozdrav!
 
Moze malo detaljnije?
Radi kao ruter ili kao AP client? Puno sam ih montirao i nigde nisam imao problema. Uglavnom stavljam ljudima WPA2-PSK i to radi bez problema...
pozz
 
Moze malo detaljnije?
Radi kao ruter ili kao AP client? Puno sam ih montirao i nigde nisam imao problema. Uglavnom stavljam ljudima WPA2-PSK i to radi bez problema...
pozz

Radi kao AP Client. Preuzima signal sa JetSpeed-a telekomovog i preko lana salje u komp. Na JetSpeed-u je podesen WPA2-PSK pasword koji, iako pravilno ubacen na TP-Link i istim encode sistemom, ipak ne pusta internet.
 
Fali mi reply, koji sam juce napisao?
Znaci on on "vidi" JetSpeed u "survey" i kad mu kliknes da se konektuje , pa potom odes na status, nista se ne desava? To sam imao u jednom slucaju, konektovao sam se na komsijin uredjaj, a nisam mogao na maticni [Planet-Eunet-ov] i mislim da sam "drndao" sa osnovnim postavkama uredjaja [Lan adresama i opsegom] i proradilo je...Nisam siguran, ali je slicno kao kod tebe bio problem, iste sifre i nece pa nece i kad je proradio, radi vec preko godinu dana...
Morao bih otici do tog prijatelja i pogledati, da nije slucajno problem u podopsegu IP adresa...
pozz
 
Fali mi reply, koji sam juce napisao?
Znaci on on "vidi" JetSpeed u "survey" i kad mu kliknes da se konektuje , pa potom odes na status, nista se ne desava? To sam imao u jednom slucaju, konektovao sam se na komsijin uredjaj, a nisam mogao na maticni [Planet-Eunet-ov] i mislim da sam "drndao" sa osnovnim postavkama uredjaja [Lan adresama i opsegom] i proradilo je...Nisam siguran, ali je slicno kao kod tebe bio problem, iste sifre i nece pa nece i kad je proradio, radi vec preko godinu dana...
Morao bih otici do tog prijatelja i pogledati, da nije slucajno problem u podopsegu IP adresa...
pozz

Da. Jet speed ima IP 192.168.1.1, dok sam Tp-Linku postavio Lan 192.168.2.1. Tako je radio par meseci, a zatim je nestala veza. Sada TpLink "vidi" na survey JetSpeed, konektuje se sa sifrom, ali ne prenosi internet. Kada izbacim sifru i sa Jet-a i sa TpLinka internet funkcionise besprekorno.
 
Nesto je "pukao" TP Link sajt, pa ne mogu do uputstva, da nije slucajno da u AP Client modu ne podrzava napredne sisteme zastite , vec samo one stare [osnovne]?
Pogledacu kod prijatelja, danas-surtra, pa ti javiti...
pozz
 
Bio sam danas kod prijatelja...Glavni wireless ima standardne postavke [192.168.1.1], dok sam dole na TP Linku 543, stavio 192.168.0.1 i "krece" od 192.168.0.100 pa navise...
Zastita je WPA2 [TKIP] passphrase...
Znaci isto si uradio kao i ja, samo je problem enkripcija i sa njom se treba "igrati...ili, eventualno, resetovati TP Linka, pa od nule, mozda se on nesto "zablesavio" [strucan izraz]:).
pozz
 
Nazad
Vrh Dno