Šta je novo?

Total Commander ne vidi neke direktorijume

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Da li se i vama desilo da vam TC ne vidi neke poddirektorijume? (Koristim TC UP 2.0)

Upravo sam pokusao da kopiram nesto sa USB diska, ali mi TC ne vidi neke direktorijume. Na kraju sam ih kopirao na disk iz Explorera, ali TC te iste direktorijume ne vidi ni na disku.

U cemu je fazon?
 
A ono...configuration/display,pa chekirash show hidden/system files f?
 
To hoce da se desi, resava su upravo kako je rekao Perodeformero.... Meni TC nije video foldere sa promenjenim ikonicama... Menjao sam ih u one kao instalacije (ADD/Remove ikonica)...
 
Meni ne vidi ni jedan folder koji je promenja ikonica i kad je hiden zato sam sve foldere na vratio na isto
 
ma samo show system/hidden files i vozi....
 
TC ima problme sa prikazom foldera kojima su izmenjene boje uz pomoc iColorFolder programa (recimo ja i dan danas iz TC-a ne vidim ceo MovieZ dir sa oko 500 podfoldera a Explorer ih lepo vidi).
 
Hvala na odgovorima, uspjelo je. Inace, ovo nisu bili ni skriveni ni sistemnski fajlovi, al' eto... bitno je da radi.

Nisam ni znao da su mi ikonice foldera promijenjene (u Exploreru izgledaju isto, al' sad u u TC vidim da su drugacije-standardna slicica foldera i neki uzvicnik u njenom centru).
 
Da ne otvaram novi thread, mozete li mi reci postoji li uopste u TC opcija "flat direcotries" (za prikaz svih fajlova u svim poddirektorijumima kao da su u jednom dir.)?
 
Da ne otvaram novi thread, mozete li mi reci postoji li uopste u TC opcija "flat direcotries" (za prikaz svih fajlova u svim poddirektorijumima kao da su u jednom dir.)?
Mislim da ne, ali se lako može postići pomoću searcha. Nažalost, TC search je jako traljav. Npr. kad mu kažem da ode do nekog fajla ja ne mogu da se vratim na sarch rezultate nego moram da ga pokrenem iznova. Ako hoću da pogledam 100 fajlova 100x moram da pokrećem search. Prosto je neverovatno da tako cenjeni file manager ima ovako bedno rešen search.
 
Boze svasta. Feed to listbox
Ne, ne, nije to ono što mi treba (na "feed to listbox" sam i mislio kad sam rekao da se upotrebi search u prethodnoj poruci). Osim toga, feed to listbox ne radi dobro sa arhivama. Šta kad mu zadam da pretražuje arhive?

Inače, da... CRTL+B je pravi odgovor na vizionarovo pitanje. I za mene nova stvar. 10x.

Ovo je dobra prilika da se pokaže kako svi umemo nekad da budemo majmuni. Ovo na slici je moj srpski meni u TC (štaviše, ja sam ga i napravio i preveo od nule). Pogledajte stavku koja je okružena.

Uzgred, gledam ovu sliku i pitam se koja je razlika između "svi fajlovi" i "*.*"? Moraću da pogledam source, da vidim jesu li to stvarno različite komande ili sam ja nešto omanuo kad sam pravio meni. Možda je ova druga samo za fajlove koji imaju ekstenziju (sintaksno bi trebalo da je to) a ova prva i za one koji nemaju?
 

Prilozi

  • tc.gif
    tc.gif
    9.6 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Sad sam probao sa Search i stoji sve sto kazes. Ali ima i jedna interesantna opcija na Search prozoru. Kad se izlistaju nadjeni fajlovi, u donjem desnom uglu ima opcija Feed to Listbox. kad je kliknes, rezultati pretrage se bacaju u jedan prozor u TC, odakle lako mozes da baratas fajlovima i radis sta vec trebas. Mozda bi to bilo rjesenje tvog problema?

Ali i dalje ostaje da je ovo workaroud, a ne opcija "flat directory".
 
U bogte, al ste brzi :) Hvala svima na odgovorima, pomogli ste mi! A vidim i jos vas je imalo koristi od ovoga... Great! :)
 
Poslednja izmena:
Vizionar, preko kakvog proksija ti pratiš ovaj forum? Ja sam svoj odgovor napisao, pa dodao kasnije sliku, pa još malo editovao... Ti ni to nisi video, ni druge odgovore, pa si tek posle video. Kao da iz nekog keša dobijaš vrlo zastarelu verziju foruma.
 
Postoji li neki shortcut ili da se napravi ikonica za show hidden files, ide mi na zivce da stalno to ukljucujem/iskljucujem preko options?
 
Podesis pa odradis sledece...
Configuration>Save Settings i to je to za uvek:)
 
Postoji li neki shortcut ili da se napravi ikonica za show hidden files, ide mi na zivce da stalno to ukljucujem/iskljucujem preko options?
Interni kod komande za to je cm_SwitchHidSys. Možeš da povežeš shortcut s tim, možeš da napraviš stavku u custom meniju, možeš da dodaš u neki od redovnih menija, možeš da dodaš ikonicu na toolbar. Dakle - bukvalno sve možeš.
 
Kako bi dodao tu komandu (pretpostavljam da je isti nacin za bilo koju drugu) u redovni meni?

Vizionar, preko kakvog proksija ti pratiš ovaj forum? Ja sam svoj odgovor napisao, pa dodao kasnije sliku, pa još malo editovao... Ti ni to nisi video, ni druge odgovore, pa si tek posle video. Kao da iz nekog keša dobijaš vrlo zastarelu verziju foruma.

Ne znam ni ja u cemu je fazon. Prvi put mi se to sada desilo. Mozda sam samo zaboravio uraditi refresh otkad sam dosao na stranicu jer radim pa kad stignem odgovorim na post i tako...
 
@wiz011

E svaka cast majstore, to je prava stvar!
Inace ja sam na toolbar dodao ovako, desni klik na toolbar, pa change, pa Add, pa se u Command stavi cm_SwitchHidSys, za icon file se stavi wcmicons.dll, odabere ikona i to je to. Ovo za ikonu kazem jer ako se ne stavi onda se ne vidi nista na toolbaru a ne postavi za default nista, makar kod mene,
poz i hvala jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno