Šta je novo?

<TITLE> tweak

Hehe, dobra fora. Pa znas kako, to sto ti lici da pise drugim fontom, zapravo radi se o potpuno drugacijem karakteru iz ascii tabele. Ako odes na http://www.branah.com/ascii-converter i tamo kopiras njihov title mozes da vidis da je njihovo S sa decimalnim brojem 65331 , dok je ovo "normalno" S sa rednim brojem 83 u ascii tabeli. Moja pretpostavka je da su se ovi specijalni karakteri koristili u vreme kada nije bilo fontova, a bilo je potrebe da se tekst na neki nacin stilizuje, mada mozda i nisam u pravu. :)
 
hmm, ukucavanje SEO Agentur na Branah konverteru daje drugacije rezultate nego kada se pejstuje njihov title (skinut iz source-a).
Ipak, na G se za frazu SEO Agentur pojavljuju ovi, sto znaci da G pravilno prevodi njihov title.
Pitanje je kako izvesti ista nalik ovome?
 
@GoJNiK

Bio si potpuno na pravom tragu - radi se o ascii karakterima, iznad 255-og, debelo iznad.
Nisam ni znao da postoje, na webu na brzaka nista ne nadjoh, ali sam probao na svoju ruku i radi :banana:
Bacam se na automatizovanje ochiupadajucih titlova, a ti biraj pivo :)
 
Nisam ni ja znao da postoje, ali kad sam kopirao title u text editor odmah sam skontao da nesto bas ne stima jer slova izgledaju drugacije nego kad ja ukucam rucno. :) Bas sam jednom drugaru poslao zagonetku da provali o cemu se radi, hehe. A za pivo cujemo se, ako budem dolazio skoro za BG. :D
 
Nazad
Vrh Dno