Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Ide svasta, od i7-4700MQ do i7-4980HQ, doduse ovaj poslednji je isao samo u MBP ali ako ga odlemis od socketa i pinovi celi, moze se spakuje na taj A02 socket. :D
37W ili 45W su bile verzije i7ca, stim sto je najbolje uzeti najjacu od 37W radi temorregulacije a to je cini mi se i7-4712HQ/MQ, ne znam da li i7-48xx serija ima od 37W.
 
Zdravo, povremeno razmisljam o kupovini nekog jeftinijeg polovnog thinkpada kao workhorse-a.
Ono sto me odbija je cinjenica da vecina istih dolaze sa nemackog trzista, dakle taj DE layout ne mogu da svarim nikako a polovnjaci sa QWERTY/ANSI tastaturom se pojavljuju bas retko.
Ne znam da li ljudi to onda tako koriste ili sta...? Recimo za neki T420/430 trosak zamene tastature bi bio polovinu njegove vrednosti otprilike?
Ako neko ima iskustva sa tim, kako najpovoljnije to resiti, sta propustam?
 
Stvarno i meni ne deluje kao neki ogroman problem.
Istina bilo bi idealno da je tastatura sa klasičnim QWERTY rasporedom, ali očekujem da bi se bar ja relativno bezbolno preorijentisao.
 
Ja imam QWERTZ nemačku i niti ne primećujem da je ista u pitanju - ušlo sve u mišićnu memoriju.

Evo bukvalno sam sad morao da pogledam da bih napisao koja je, a koristim laptop duže od godinu dana već…
 
Hvala svima na odgovorima.
Shvatam da nije problem za vas koji ste vični slepom kucanju, ja nisam pa eto u kasnim 30-tim učim, tekst i brojeve sam savladao odavno ali sa znakovima se još patim i čini se da će to da potraje s obzirom da nisam koder, količina teksta koju kucam dnevno je ipak mala.
Deluje da su nalepnice ok rešenje ako mogu da se nađu odgovarajuće..
 
Gde mogu da se nadju nalepnice?Nije da mi treba ,vec me zainteresovalo.Imam Asus Tuf sa Madjarskom tastaturom,nemam problema,ali?
 
Nasao sam thinkpad t470p sa 2 graficke, za 450e,
Tj tu nadjoh jedino pored p50, najjace i7 procesore.
Ima li jos neki tinkpad sa dual grafixkom u tom rangu?
Zasto druga graficka? Ponekad bi upalio diabla ili slicno

Ovu masinu sam planirao kao zamjena mekbuk 2015, 15" koji sem sto mi je lep, i os fin tj terminal, ne mogu bez njega, potpuno beskoristan
 
Imam pitanje vezano za bateriju... T440s ako je non stop na originalnom docking stationu, da li se baterija degradira obzirom da je stalno uključen u struju, ili ne? Inače linux je instaliran, ne windows, ako je to pitanje za driver u OS...
 
Isprobaj
Vidi koliko drzi kad nije na dockingu
A generalno da, degradira ako se ne praxni.
Koliko dugo je na docku?
 
Imam pitanje vezano za bateriju... T440s ako je non stop na originalnom docking stationu, da li se baterija degradira obzirom da je stalno uključen u struju, ili ne? Inače linux je instaliran, ne windows, ako je to pitanje za driver u OS...
Samo namesti u Vantage-u (ili nekom drugom softveru) da se puni do 90% i prazni do 40-50%. Ja imam t450s koji je konstantno na docku već 4-5 godina i skoro sam ga skinuo da nešto odradim mislio sam da su mu baterije otišle dodjavola ali nisu. I dalje drži 4 sata sigurno.

Ti stari ThinkPadovi su tenkovi zaista, od T460 je čini mi se drasticno opao kvalitet.
 
Iskreno, mozda nije potrebno ni to. Furaj tako slobodno, kad se setis povremeno ga koristi na bateriji, i ja mislim da ce to sve biti u redu. Ako nista drugo, bar se na tom laptopu lako menja baterija
 
Kod mene je podeseno na 45-60% punjenje kao idealna sredina. Laptop je stalno na AC.
 
Gde se moze naci najpovoljnije baterije za thinkpad?
 
200-270eur . ima i skupljih i jeftinijih ali nesto pristojno je u ovom rangu cena
 
Ja uzeh 2020 T440P sa tim procesorom i toliko rama i HDD za 150EUR.
Sad je 2023 - igpu drajveri su izasli iz intelove podrske, jos malo pa ce i 10 godina tog modela - naši KP prodavci to prodaju kao i Macbookove bajate - precenjeno :)
 
Nazad
Vrh Dno