Šta je novo?

Thermaltake commander

weber

Cenjen
Učlanjen(a)
10.02.2012
Poruke
129
Poena
169
Kupio sam ovo kuciste skorije. Pristojna limarija. Nema zveckanja i krckanja.
Napred mogu da se uglave 2X120mm ventova u prednju masku, jer ima mesta i fabrickih rupa, s'tim sto gornji mora da bude tanji.
Obezbedjuje lep protok sa dosta svojih otvora za ventilatore.
Prednja maska se skroz skida sto je dobro za ciscenje filtera od prasine. Nema na njoj nikakvih kablica, a okacena je zabicama.
Stopice kucista su oblozene gumom.
Sirina kucista je dovoljna za visoke kulere za procesor kao sto je hyper 212.

Dizajn je po meni odlican.

Mana je sto nema dodatni filter za ventilator od 120mm na dnu kucista (napajanje ima fiter) i sto mozda prozor nije malo veci na stranici.

Evo par slika:

6865156413_c2b5d139d1.jpg
6865159915_e47546e23b.jpg
6865166593_e3611304d3.jpg
6865162433_5c55f88ee1.jpg
6893879421_df1495bf68.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepo kuciste i lepa masina :) Imao sam kontakt sa ovim Thermaltake-om i da nisam vec kupio Cooler Master 430 Elite ono bi uslo u uzi izbor :)
 
Poslednja izmena:
Hvala. :)
I ja sam prelamao izmedju cm 430 i ovog. :D
 
Лепе фотке,пре пар дана ми је стигло ово кућиште,па мало и тему да оживим...Мислим да има мало разлике код мене није "храпаво" изнад прозора на страници,и не знам баш да л' би могла 2 120мм да се углаве напред,тј. нисам пробао ,али ми се чини да би сметао "USB контролер" углавном 6 вентилатора има у њему тренутно,5x12cm и 1x14cm(на дну,увлачи ваздух,прилично је расхлађено) Ево и нека моја фотка(квалитет слике није нешто)
П.С. Немојте плочу коментарисати ,замолио бих,А.к.А(Све ми боје лепо стоје) :D



 
Poslednja izmena:
Mogao bi da se uglavi napred scythe slip stream, a da se sklone malo usb i ostali kablovi. Ima napred rupa za kacenje jos jednog venta. Meni je "hrapavo" karbon folija. Izrezao sam i ubacio je u udubljenja na stranici.
Kako si smestio 140mm dole? Jesi li busio nove rupe?
 
Poslednja izmena:
Mogao bi da se uglavi napred scythe slip stream, a da se sklone malo usb i ostali kablovi. Ima napred rupa za kacenje jos jednog venta. Meni je "hrapavo" karbon folija. Izrezao sam i ubacio je u udubljenja na stranici.
Kako si smestio 140mm dole? Jesi li busio nove rupe?

Аха,једино тако...Нисам бушио нове рупе,на један шраф сам успео да га прикачим,а кроз другу рупу "дијагонално" сам провукао ону "везицу" за каблове и везао доле,не види се овако,то ми је битно...

П.С. Него,зашто си белу неонку ставио?Више ти се тако свиђа или шта?Мислим да би боље било да си ову "тамно плаву" или црвену чак ставио ?:)
 
Sad sam i ja upravo to uradio. Cuci mi bzv jedan 140mm, pa sam mu taman nasao svrhu. :D
Uzeo sam bele neonke, jer mi deluju lepse. A i vidi se sve lepo u kucistu, kad vec imam prozorce. ;)
 
Sad sam i ja upravo to uradio. Cuci mi bzv jedan 140mm, pa sam mu taman nasao svrhu. :D
Uzeo sam bele neonke, jer mi deluju lepse. A i vidi se sve lepo u kucistu, kad vec imam prozorce. ;)

Ја сам мислио да тако има више ефекта,надам се да нисам погрешио што сам доле ставио 14цм...Него имам проблем са 12ицом на вратима,када га наместим да дува на унутра,чује се зујање(као повећани обртаји)а то ме нервира страшно,па сам га окренуо да издувава и он...2 увлаче,4 издувавају...Не знам колико је то добро?Је л` ти се дешавало? Мислим да је то зато што су "оштрице" вентилатора много близу лиму и овим рупицама(којих нема довољно) или су много густе.
 
Ja sam stavio 120mm bocno, ali ne pravi neke probleme. Kakav je efekat za temperaturu, kad si stavio da ti ovaj bocno izbacuje?
 
Можда је и до вентилатора овог проблем...Није велика промена у температурама,углавном је чипсет топлији мало,и графичка,из разлога што овај не дува у њих...Пробаћу са неким другим светлећим на бочну страницу ако нађем...4х12цм су ми http://pcdesign.ru/images/photo/fan120/xilence/blue/2.jpg
 
scaled.php


Poslednja slika je najjaca! xD
 
Uzeo sam ovo kuciste bas posle pogledanih slika ovde na forumu. Izgledalo mi je ok i to je donekle tacno. Ima rupa za sakrivanje kablova, rupa za montiranje dodatnih hladnjaka za cpu itd...., ali dao ima jedan veliki minus koji bar meni mnogo smeta, a to je debliljna lima. Ovo me je stvarno mnogo razocaralo jer moj kinez koji je bio star jedno 10 godina ima jedno 3x deblji lim
 
Uzeo sam ovo kuciste bas posle pogledanih slika ovde na forumu. Izgledalo mi je ok i to je donekle tacno. Ima rupa za sakrivanje kablova, rupa za montiranje dodatnih hladnjaka za cpu itd...., ali dao ima jedan veliki minus koji bar meni mnogo smeta, a to je debliljna lima. Ovo me je stvarno mnogo razocaralo jer moj kinez koji je bio star jedno 10 godina ima jedno 3x deblji lim

Да,то је тачно донекле,а л` опет ако погледам да тренутно имам 9 вентилатора у кућишту(са све проц,граф и напајањем)добро је звучно изоловано,и лепо изгледа...Углавном,колико пара,толико и музике увек било...:)

П.С. Bobi4ever,ниси баш морао да качиш оволику слику,то се са другарицом спрдао нешто,а л' опуштено...:D
 
Jel moze u njega uATX ploca/jel podrzava kuciste ovu formu?
 
Poslednja izmena:
Sad sam kucao na gugl uatx i pokazuje mi da su mATX i uATX iste, samo ovo u slovo nije U nego ''mikro'' odatle i MicroATX forme.. Jesam li u pravu? Ja jos gledam ko k*eten uATX i nije mi jasno.. ! :mad:

Ја сам мислио да знаш да је то "микро" ATX плоча,па ми мало глупо било у старту да кажем да је то то ...:D Значи може свакако,а л' опет си могао све детаљно да погледаш ту на линку.Ја сам задовољан кућиштем тотално,за те паре,можда је могла мало боље да се уради бочна страница,мислим на део где иде вентилатор...:)
 
A jel znas ovako otprilike koliko ventova bih trebao da ugradim i gde ako u njemu bude sledeca konfiguracija: Core i3 Sandy bridge, Radeon HD 6xxx ili 7000 (npr. 6850,7770...), 1 TB HDD (bez SSD-a) i napajanje tipa LCPower 500-600W ?
 
Направљено је за 6 вентова од 12цм ,ја сам привремено скинуо један са бочне странице,док не нађем "тиши" или са дубљим вентилатором,јер је мало бучнији када увлачи ваздух у кућиште,иначе је и 5 сасвим довољно по мени...1 добијаш уз кућиште са задње странице,који извлачи топао ваздух.значи 4-5 х 12цм да купиш и да не размишљаш о проветрености,какве год да су компоненте у њему. :D У принципу 3 доња увлаче ваздух,3 горња извлаче,просто к`о пасуљ.
 
@Lo0odak, prebaci taj bocni sa 12V na 7, ili 5V. Tako mu smanjujes broj obrtaja, protok i buku. Okaci ga na molex adapter (iseci potrebne zice i zalemi). Imas na google koje su zice za koju voltazu. :) Meni stizu sutra neki ventovi, 88CMF, 40dB. Probusice mi usi ako ih ne prebacim na 7V ili 5V. Nije nista komplikovano...
A za bocni i donji sam navukao zensku crnu carapu. Mnogo prasine ce da cirkulise po kucistu, nemam zivaca da cistim stalno. Smanjuje se tako protok, ali prasina se svede na minimum ;)
Potrebno je usisati kuciste spolja jednom nedeljno.

29.jpg
 
Poslednja izmena:
Хвала друже,ако не решим то да урадим,онда ћу свакако купити неке вентилаторе другог произвођача,или ћу тај на вратима да убодем у плочу,а остале на молекс...:D
 
Kupujem ovo kuciste za par dana. Sta mislite, da li se isplati kupovina? Planiram sa njim jedno par godina da sljakam, gledao sam bas zato da ima USB 3.0 .
 
Isplati se. Dizajn se ili bas svidja, ili bas ne svidja ljudima. :)
 
Pozdrav drugari,

Imam par pitanja za korisnike koji imaju, ili su imali THERMALTAKE Commander MS-I . Planiram da ga uzmem uskoro (pa makar i novo), pa me zanimaju par stvari.. Dakle:

1. Da li je stranicni lim stvarno toliko tanak kao sto se prica? - Naime, mnogi ljudi pricaju kako je lim izuzetno tanak na stranicama i dnu kucista. Posebno je osetno na stranici jer hoce kuler da drnda zbog nedovoljne zvucne izolacije kucista. Da li je mozda bolje ne stavljati usisni kuler na stranici vec samo u dnu, posto sam negde procitao da stranica nema filter (sto dovodi do mog sledeceg pitanja)?

2. Da li je moguce skinuti dust filtere i gde se sve nalaze? - Posto su usisni strana/dole/napred + napajanje dole (neki kazu da je nemoguce staviti fan napred, citaj sledece pitanje), da li sva mesta imaju filtere i da li ih je moguce skinuti?

3. Mnogi kazu da je nemoguce staviti prednji fan? - Citao sam mnoge rivjue "strucnjaka" u kojima stoji da je nemoguce staviti prednji intake fan, a ovde zapravo vidim slike kako uredno stoji i uduvava vazduh.

4. Problem sa LC600H napajanjem - Takodje, negde sam procitao da je cable management prosto nemoguc sa ovim kucistem i ovim LC600H napajanjem koje ja posedujem. Kazu da su kablovi napajanja prekratki. Imate li iskustava sa ova dva itema, nema se para za nov PSU..

5. Da li je, po vasem iskrenom misljenu, best buy varijanta trenutno? - Pitanje je samo po sebi jasno, ne zahteva dodatna objasnjenja. :)

To je otprilike to sto me zanima.. Ako sam nesto zaboravio, a verovatno jesam, dodacu u dogledno vreme.

Unapred zahvalan na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
1. Da. Jeste tanji. U sustini, kao na V3, V4, docker. U sustini su to skoro iste konstrukcije.
2. Moguce je skinuti filter izmedju napajanja i kucista, ali zahteva skidanje napajanja. Drugi filter je napred, integrisan u masci. Moze da se skine lako bez problema maska napred, i da se usisa filter.
3. Kuler se normalno stavlja napred, kao na bilo kom drugom kucistu. Imam COOLER MASTER SickleFlow 120 R4 napred.
4. Mislim da mogu opusteno da se sklone kablovi od LC600H. Ja sam uspeo da spakujem gomilu mojih kablova sa chieftec aps550 bez problema.
5. Da.

Postavicu sutra ujutru slike unutrasnjosti, pa ces moci malo detaljnije da pogledas kako/sta na montiranoj masini. :)
 
Hvala za odgovor, unapred zahvalan za slike! Dodjem pivo! :)
 
Za crno toceno uvek raspolozen :D

2012-12-09-038.jpg 2012-12-09-042.jpg

Sa mobilnog su slike, ali mislim da se vide svi prorezi na limu.
Izvinjavam se zbog prasine, ali mi se nije izdvajalo vreme ovih dana da ga ocistim detaljno. Sacekace praznike i dokonovanje :)
 
Koliko fanova imas? Jel bucno kuciste? Jos uvek vagam izmedju njega i BitFenix Merc Alpha, dosta kvalitetniji lim ima i u proseku je za 4db tise od MS-I. Ne znam sta mi je ciniti.. :)
 
Nazad
Vrh Dno