Šta je novo?

The Witcher 3

Vreme, jer ne mogu sada da se zabetoniram par dana za stolicu. A da igram nesto, tipa dva sata dnevno, ne ide. :d
 
Onda uzmi Skyrim Legendary Edition (verziju sa svim oficijelnim dodacima) i samo stavi SkyUI i vidi kako ti leži igra par dana po tih 2 sata.
Ako ti se svidi nabaci još koji mod za vizuelni izgled i nastavi da igras, ako ne poduži dalje.

Ja ću W3 najviše igrati zbog priče, a to da je lik predefinisan možda je čak bolje nego tamo neki XYZ anonimus koji postaje heroj svet ubivši sve bosove/spasio kraljevstvo/postao mudo grindanjem questova ubi A x puta ili donesi C do B.
Bolje je možda kad je lik već predefinisanom u samom univerzumu igre, jer time se otvaraju mnogo više mogućnosti u naraciji i dodaje se neki back story likovima i dešavanjima koji može a i ne mora da ima uticaj na trenutna dešavanja.
U igri je Geralt imao amneziju tako da su time pisci omogućili igraču slobodu izbora u priči, odnosno ako si čitao knjige i naletiš na neki quest gde se pojavljuje NPC iz knjige i znaš kakav je lik i šta možeš da očekuješ dalje od njega, ili naprosto nastaviš interakciju sa tim likom po intuiciji kao da si ga prvi put sreo.
Sve bi ovo bili lepo kad bi developeri vodili brigu o C&Q tj. kad bi igra imala takvu dinamiku priče. :D
 
Anyway, prva igra mi je bila, kada sam prešao preko celog problema uživljavanja u ulogu Geralta, prava PC RPG igra.
Druga igra... mi je išla na nerve po gotovo svakom delu zbog toga što je napravljena na kalupu koji odgovara za konzole 100%. Nemojte pogrešno da me shvatite, dobra igra, igra koja fantastično izgleda, lako se igra, i sve ostalo što čini da igra dobije visoku ocenu, ali pečat razvoja za konzole, najviše u kretanju i borbi me je bo u oko kroz celu igru. (to je moj lični problem što sam alergičan na konzolaške mehanike igranja).

Stara priča. Naravno, potiče otuda što su svi znali da se dvojka pravi (i) za konzole. Svima je zato bolja prva igra koja ima ne konzolni, već ultra-hardkor timed event borbu, ali tada nikom nije smetalo da gleda u ekran dok Geralt nešto radi i odrađuje animaciju napada pa da čeka da se kursor zasvetli da bi kliknuo X...to jest, LMB, ipak je to ugledni PC RPG a ne konzolni džojped, velika je razlika...

Istina, roll je u dvojci svojevrsni cheat, ali krastavac, najbolje da sada razapnemo igru zbog toga. Mene ipak iritira ta vrsta pogleda gde svi vide "konzoliki" gejmplej čim čuju da igra postoji za konzole, ali zato ne vide ili se prave da ne vide isto to ili još gore na nekim drugim mestima. Da se razumemo, nemam ništa protiv tebe ili tvog mišljenja, ali meni je Witcher 1 zaudarao na konzolno izvođenje - premda nije izašao za konzole - u samom startu i sećam se da sam u topiku tada izražavao čuđenje kako to niko ne primećuje.

Naravno, konzolno izvođenje ili bolje reći njegovi elementi u mom tefteru ne znače da je igra a priori dobila -10 na statse, samo primećujem :)
 
Kako se frljate sa tim izrazima prosto me cudi kako vas nije sramota, ali ono samo malkice. Ispade sad da je dvojka bolja igra od jedinice?!

Dozvolićeš da se ukusi razlikuju? Ili je tvoj ukus apsolutni etalon? :d

Kada je priča u pitanju W2 je neuporedivo bolji od prvog dela koji je uglavnom obrada priča (krađa ideja) iz knjiga što se vidi tek kada se pročitaju knjige.
Sa druge strane, priča iz W2 je nadogradnja priče iz knjiga (originalni materijal) i upravo zbog toga je mnogo bolja .
 
Pored gameplaya, meni je i prica u kecu bila mnogo zanimljivija. Politicke intrige i ubistva kraljeva iz dvojke mi uopste nisu legli, cak mi je ta cela tema oko toga bila dosadna. Ako su to oni sami izmisljali i nadogradjivali onda bolje da su kopirali iz knjiga kao u kecu. Mada i u kecu je bilo nekih promena oko strige, i nije bas kao u knjizi...


Sa druge strane, priča iz W2 je nadogradnja priče iz knjiga (originalni materijal) i upravo zbog toga je mnogo bolja .
Nije mi jasno ovo razmisljanje. Zasto bi tako prica bila bolja od one u originalu?
 
Poslednja izmena:
Kada je priča u pitanju W2 je neuporedivo bolji od prvog dela koji je uglavnom obrada priča (krađa ideja) iz knjiga što se vidi tek kada se pročitaju knjige.
Sa druge strane, priča iz W2 je nadogradnja priče iz knjiga (originalni materijal) i upravo zbog toga je mnogo bolja .

Ja se nesto ne secam da je kec mnogo kopirao knjige, osim borbe sa strigom, koja je vrhunski prenesena. Realno, cak i da jeste, to bi bilo potpuno opravdano, jer je Sapkovski duhovni tvorac serijala, likova, svetova i cele price, tako da bi u neku ruku i bilo logicno da pozajmljuju delove zapleta iz knjiga.

Ako cemo iskreno, meni je kec bio neuporedivo bolji od dvojke kad je storyline u pitanju, bas kao sto su mi i knjige prica daleko bolje napisane od romana, kad je Sapkovski u pitanju. Kec je u sebi sadrzao i isticao neka uvek aktuelna i goruca, a opet neveoravtno skakljiva pitanja, poput rasizma, ksenofobije, mrznje, zavisti, religijske netolerancije, itd. U dvojci se, kao i u romanima, btw, sve svelo na dvorske intrige i politiku. Realno, dosadise vise sa tim kliseom u epskoj fantastici. I Martin me je zesce smorio u poslednjih par knjiga sa politiciziranjem. Pogotovo u Plesu sa Zmajevima.
 
Radi se o opstem utisku koji nastane kao sinergija svih pojedinacnih elemenata u igri...zato je kec legendarna igra a dvojka je dobra igra. Tacno je to sto filipenko kaze za pritisni gumb u pravo vreme na kecu, ali to nije imalo nikakav konzolaski smek i nije se svodilo samo na pritisni dugme vec iizbor stava ali i pozicija sa koje pocinjes sekvencu...Borba je u okruzenju od 3-4 razlicita neprijatelja bila zahtevna i ceo smek je imao imerzivnost u sebi i osecaj kao da jesi u pravoj borbi u kojoj imas da vodis racuna o nekoliko stavri a ne smao o jednoj da stisnes dugme...nije bil,o tog konzolnog smeka, valjda i zbog svega ostalog ali i sto je tada konzolno igranje bilo smesno u odnosu na PC, konzole nisu ni bile na nivou da se porede sa PC-om. Koliko je kec dobra igra pokazuje vreme, instalirajte jos danas Enhanced verziju keca i videcete o cemu pricam, dok dvojku iz principa nisam hteo ni da zvrsim odustao sam na 90% igre , pred sam kraj, kao moja licna poruka sta mislim o igri...Osim tog smesnog combata u dvojci, igra je patila i od losijih questova i price koja je bila manje interesantna nego u kecu. U dvojci je bila tona questova sa donesi i sakupi u kecu toga nije bilo na tako simplificiran nacin kao i taj dragon momenat i kraljevi koji je bio sve samo ne autentican i jedan od glavnih razloga zasto nisam hteo da zavrsim igru...Dvcojka je bolja od keca samo u grafici sve ostalo je na strani keca to nije pitanje mog mislenja vec cinjenica.
 
Dvcojka je bolja od keca samo u grafici sve ostalo je na strani keca to nije pitanje mog mislenja vec cinjenica.

Sve je u redu, osim ove recenice. Ja sam uzivao u obe igre i nemam preference prema jednoj od njih, ima dosta ljudi kojima se dvojka vise svidja.

Po definiciji je ono sto si napisao tvoje misljenje, a ne cinjenica.
 
Nije bas sve tako relativno, mnogima se svidja baja mali knindza i oni bi trebalo da tvrde da je to bolje od klasike?
ja tvrdim da je to cinjenica jer postoje review-i misljenja i opsti konsezus o tome u gaming-u, nije to samo moje misljenje.
 
Neko vise voli Bitlse, neko Stounse. Hoces li da kazes da je cinjenica da su jedni bolji od drugih?

Opsti koncenzus u gamingu je da se najbolje prodaje sunnd u rangu Baje malog knindze... to je cinjenica. Onaj ko igra samo CoD verovatno smatra da je neoboriva cinjenica da je taj serijal nesto najbolje od kad je tocak izmisljen.

Nekada su ljudi smatrali za cinjenicu da se Sunce obrce oko Zemlje, to je bio opste prihvaceni koncenzus.

Ne postoje cinjenice kad je ukus u pitanju. To je cinjenica.
 
Neko vise voli Bitlse, neko Stounse. Hoces li da kazes da je cinjenica da su jedni bolji od drugih?

Opsti koncenzus u gamingu je da se najbolje prodaje sunnd u rangu Baje malog knindze... to je cinjenica. Onaj ko igra samo CoD verovatno smatra da je neoboriva cinjenica da je taj serijal nesto najbolje od kad je tocak izmisljen.

Nekada su ljudi smatrali za cinjenicu da se Sunce obrce oko Zemlje, to je bio opste prihvaceni koncenzus.

Ne postoje cinjenice kad je ukus u pitanju. To je cinjenica.

Pa ja ne pricam o opstem konsezusu sta se najvise prodaje vec o opstem konsezusu koja je igra bolja.
Opet cu ponoviti ne moze se relativizovati do besvesti. Postoje neke granice jer da ih nema sve bi bila anarhija.

Naravno da o ukusima ne treba raspravljati ali postoje neki reperi u nekom trenutku koji su etaloni. Oni su tu da upravo ne bi bilo relativizovanja do besvseti. Kako u materijalnom svetu postoji etalon metra da je ne bih tvrdio da imam 7 metara, tako i u sferi "umetnosti" ili ukusa isto postoje neki reperi...Za Bitlse i Stonse nema resenja jer je su i reperi podeljeni oko toga ali za TW1 i TW2 nigde nisam cuo neki rezon zasto je TW2 bolji od TW1 a da to nije jednostavno svidja mi se vise...a to nije etalon. U tome je razlika jer postoje elementi po kojima se stvari rangiraju.
 
Poslednja izmena:
Pa ja ne pricam o opstem konsezusu sta se najvise prodaje vec o opstem konsezusu koja je igra bolja.
Opet cu ponoviti ne moze se relativizivati do besvesti. Postoje neke granice jer da ih nema sve bi bila anarhija.

Naravno da o ukusima ne treba raspravljati ali postoje neki reperi u nekom trenutku koji su etaloni. Oni su tu da upravo bne bi bilo relativizovanja do besvseti. Kako u aterijalnom svetu postoji etalon metra da je ne bih tvrdio d aimama 7 metara, tako I u sferi "umetnosti" ili uzkusa isto postoje neki reperi...Za Bitlse i Stonse nema resenja jer je su i reperi podeljeni oko toga ali za TW1 i TW2 nigde nisam cuo neki rezon zasto je TW2 bolji od TW1 a da to nije jednostavno svidja mi se...a to nije etalon. u tome je razlika jer postoje elelmnti po kojima se stavri rangiraju.

Kad bi svi mislili da je vecina uvek u pravu, jos uvek bismo bili u kamenom dobu.

Jedini etalon koji moze da postoji za zabavu je "ovo mi je zabavnije od onoga". Ja ne bih smeo da kazem nekome da cinjenicno nije u pravu u tome sto mu je W2 bolji od W1, zato sto negde na Internetu postoje ljudi kojima se W1 vise svidja (pa cak i da su u vecini, sto mozda jesu, mozda ne, ne znam i ne zanima me preterano).

Na kraju krajeva, ovo je previse otislo u stranu, ovde treba da se prica o igri koja tek treba da izadje.
 
Opšti koncenzus je onda da je Vučić nešto najbolje što se desilo Srbiji... kao i Milošević u svoje vreme, ili Grand parada... o ukusima ne vredi raspravljati.

Činjenica je da se i W1 i W2 dešavaju posle knjiga, W1 ima plagijatorsku priču jer su uzeli motive iz knjiga koje su reprizirali (ne radi se o Strigi uopšte) kao što je npr dete - izvor, zli mag, jbt kao da Geralt doživljava deja vu a ne da ima amneziju...
Ja sam prvo igrao igru pa tek onda čitao knjige i sada ne mogu sve da nabrojim ali znam da je mnogo stvari bilo koje su apsolutno neoriginalne već samo prepravljena dešavanja iz knjiga, a dešavaju se posle "originalnih" dešavanja iz knjiga.
To mi je bilo smešno kada sam po drugi put igrao W1.
 
pitao je mladi Radić na prethodnoj strani da li da igra Skajrim ,
obzirom da sam obe igre razradio do najsitnijih tančina , odgovor glasi

Ako nisi igrao DS , igraj. Ako si igrao DS, i svidja ti se, ne počinji skajrim ni u ludilu, razbićeš kompjuter od nerviranja, besa i ljutog gnijeva.

zašto ? kako ? - ova slika govori više od hiljadu tisuća reči
3213025-6066025570-Skyri.jpg
 
kokane moj lepi,a jer imas dozivljaj geta kao u gotik kecu u dark soulsu?
 
preskočio sam taj biser . jel preporučavaš ?
 
preskočio sam taj biser . jel preporučavaš ?

Ako mozes da se naviknes na sad vec praistorijsku grafiku, onda obavezno! Pogotovo dvica sa Night of the Raven ekspanzijom. Jedna od najboljih RPG igara svih vremena.
 
Poslednja izmena:
kupljeno ! nego jel probao neko lords of the fallen , koji su radili bivši CD redovci ?
 
U'vatio sam da predjem W1 ponovo i ne mogu da se naviknem na borbu nikako. Krenuo sam da pikam kao DS1/2 al' sipak. Ne ide. Kontrole lika su krute do bola ili ja radim nesto pogresno. Odluka da se igra ili iz treceg lica ili iz one kvazi izometrijske perspektive a da su pri tome kontrole prilagodjene izometrijskom izvodjenju je krajnje cudna. Jednostavno sam se osecao kao da mi je neko zavezao lika, Geralta jelte, i ne mogu normalno da igram. Ovaj problem nije bio prisutan kada sam prvi put igrao W1, onda kada se i pojavio, ali sada nakon svih tih drugih igara... Pffff bzv bas sam se razocarao. Probacu jos koji put cisto da vidim da li mogu da se naviknem ali... Ima li jos neko ovakav problem?
 
kokane moj lepi,a jer imas dozivljaj geta kao u gotik kecu u dark soulsu?

Jok. Gothic ima neki svoj fazon, sto bi ovaj treci nastavak Witchera trebalo da emulira. Videcemo koliko uspesno.
 
skapirah sad,repeticija,nije samaranje na pocetku gotik keca.sto se tice toga dal' preporucujem,naravno da,prva dva dela doduse,ali iako je dvojka finalniji proizvod,ghetto na pocetku keca nema alternativu u sveukupnom gejmingu.
 
Kako se frljate sa tim izrazima prosto me cudi kako vas nije sramota, ali ono samo malkice. Ispade sad da je dvojka bolja igra od jedinice?!

Ne znam dal je bolja ali je Keca nisam mogao da igram vise od pola sata.
najgori combat system koji videh za zivota.
Cak je i Legacy of Kain cvecka za ovo.
 
Poslednja izmena:
ghetto na pocetku keca nema alternativu u sveukupnom gejmingu.
Atmosfera u kažnjeničkoj koloniji u kecu je odlična. Na sve strane teški kriminalci i ludaci, samo gledaju kako da te prikolju i opelješe... ne znaš kome možeš da veruješ.

Ja nisam imao problem sa borbom u W1, igrao sam skroz odzumirano. Čak sam u nekim borbama koristio pauzu da promenim stil borbe ili znak, ili da popijem neki od potova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno