Šta je novo?

The Lord of the Rings: Conquest

Evo utsaka jednog baje sa foruma, iz konzolne sobe. Demo igran u multiju na PS3. Samo da pomenem da je single generičko đubre (makar ovo iz demoa), i da liči na neku difolt PS2 akcionu avanturicu samo u boljoj rezoluciji, kakvih je bilo na stotine do sada.

LOTR: Conquest demo je podignut. Online vrlo lepo radi, za sada je dostupna samo EA game sekcija servera, biće moguće nakačiti se na druge public servere ili lokalni private server. Ono što je bitno jeste da već sada postoji gomila zainteresovanih, odnosno što ima gomila servera koji su dobro popunjeni.

Okršaji su maksimalno 8 na 8. Ima nekoliko modova - Team Deathmatch, Capture the ring (flag), još dva-tri sa ispunjavanjem nekog cilja. Igra je klasična rokačina - bira se jedna od četiri klase (Warrior, Archer, Mage, Scout), svaka je već 100x viđena, svaka ima neku specijalnu sposobnost. E sad, sam gejmplej - šta znam, nisam nešto specijalno oduševljen, godiće onima koji su naloženi na LOTR, ali je sve nekako generički. Par special ability-ja i dve-tri različite vrste napada, ali...videćemo nakon duže igranja kakav će utisak ostaviti :) Za sada - premlako.

Igrao sam malo više. Elem, kako vidim, dostupne su samo dve mape, Shire i Minas Tirith. Svaka klasa ima nekoliko ability-ja. Na primer, strelac može da baca poison strele koje usporavaju, te vatrene strele koje imaju veći damage, za šta se koristi energija koja se "obnavlja kada se boriš sa neprijateljem". Tu je i specijalni napad (u konkretnom slučaju, multiarrow) koji zavisi od klase do klase. Manje-više svaka klasa ima sekundarni specijalni napad, koji je tu da komplementira osnovni nedostatak (npr. warrior se bori iz blizine, ali može da baci throwing axe (ili sword?) ako mu baš zagusti, ili strelac može da šutne nekoga). U principu, zanimljivo je samo postojanje koncepta fajtova prsa u prsa, mislim da takvih varijanti do sada nije bilo, ali mi deluje da postoji problem balansa između različitih klasa u tom smislu. Interakcija sa okruženjem je 0 (upadnem u potok i mrtav sam...:trust: ).

Moram da spomenem i da praktično nema ubijanja iz prve, već da je potrebno "puniti" protivnika sa nekoliko napada i komboa da bi pao. Scout je npr. ili totalno slab ili jednostavno prejak. On se bori prsa u prsa, za šta je bezveze, ali ako se cloak-uje ubija archere i magove iz prve - a ti ga ne vidiš uopšte :( Sa druge strane, ne sećam da je do sada bilo ovoliko šibanja prsa u prsa i sl. Međutim, deluje mi da je osnovni problem ono na šta se do sada nije toliko obraćala pažnja - gde naći balans između dalekometnih i bliskometnih trupa? U praksi, kada se warriori i scouti pomešaju i krenu da se bore, dalekometne trupe postaju skoro neupotrebljive...sreća pa nema friendly fire. Važi i obrnuto - na otvorenoj mapi Shire teško jadničcima koji nalete na bedeme strelaca. Jedino što ih spašava je FOV, dok ne uđu u vidno polje...

P.S. ne znam da li sam utripovao, ali zlima je potrebno mnogo manje angažovanja da bi pobedili, kao da po difoltu imaju neku prednost prilikom dodele bodova :) Čim zauzmu neki control point, praktično postaju nedostižni.

P.P.S. verovatno je to samo moj utisak, ali fontovi igre su očajni. Jedva ih razaznajem, jer su morali da koriste šatro ukrašena slova, pa se borim da ih pročitam...Proveravam po 10 sekundi na desnoj strani da li sam ja ubio...

Edit: e, da, singl je očajan :d Gomila botova blene i kreće se što sporije da bi dala igraču mogućnost da ih detaljno secka...:)
 
Uh, arkade me smore u roku od 5 min...
Samo da mi dodje burazer da probamo LAN,
pa ce biti jedan uninstall...
Zabavna igra, ali procitajte sta Filipenko ispisa, to mu dodje to
 
Nisam igrao ni jedan deo LOTR, ali ovaj sam imao prilike da probam singleplayer, igra moze da se opise ukratko: djubre

Ili sa malo vise reci: linearno djubre

Sa jos vise reci: graficki zastarelo, nemastovito, smesno, linearno djubre.
 
Igranje u LAN-u je koliko toliko zabavno iskustvo (ako vas ima vise), mada i to traje 2-3 dana max. Ovo se moglo i ocekivati od Electronic Arts-a :d
 
Poslednja izmena:
RPG po Tolkinovim delima bi bio besmislen, osim ako neko ne bio kupio prava na Silmarilion...Ovo ostalo je vec toliko prezvakano da gubi svaki smisao...Bar dobrih knjiga epske fantastike ima ko pleve, moglo bi se nesto drugo uraditi (npr. Raymond Feist da opet pisne nesto za neku sigru :d)...
 
RPG po Tolkinovim delima bi bio besmislen, osim ako neko ne bio kupio prava na Silmarilion...Ovo ostalo je vec toliko prezvakano da gubi svaki smisao...Bar dobrih knjiga epske fantastike ima ko pleve, moglo bi se nesto drugo uraditi (npr. Raymond Feist da opet pisne nesto za neku sigru :d)...

Ja upravo zal zalim shto to niko nece da uradi (na silmarilion mislim)

ej, koliko samo ima vecih baja, shto od ljudi, shto od elfova, sto od demona, pa sve do Valara, od likova iz LOTR-a. hoce li makar i u nashem lifetime-u to iko iskoristiti, pitam se ...
 
mislite da bi prosechan igrach svario tu igru? ja sam ubedjen da nema shanse osim ako je ne pojednostave do krajnjih granica.
 
mislite da bi prosechan igrach svario tu igru? ja sam ubedjen da nema shanse osim ako je ne pojednostave do krajnjih granica.

pa, ne mora da znachi da bi uopshte morao da shvati. Lore WoW-a je komplikovan do zla boga, skoro isto kao i tolkinov svet, pa svi oni Tier7 nerdovi shto ubijaju pogledom, ni ne znaju ko je bio Grom Hellscream, a da ne pricham nastanku Well of eternity, Teldrasila, Burnig Legion-a i ostalo ...
 
Igra li neko ovo ? Sem pljuvanja, moze li neki utisak za single player ? Cisto da znam da li da nabavljam ?
 
Igra li neko ovo ? Sem pljuvanja, moze li neki utisak za single player ? Cisto da znam da li da nabavljam ?

Bas tako,jel grafika stvarno losa,jer po onome sto mozemo da vidimo na youtube dobijamo drugo misljenje.Malo vise informacija!
 
pa, ne mora da znachi da bi uopshte morao da shvati. Lore WoW-a je komplikovan do zla boga, skoro isto kao i tolkinov svet, pa svi oni Tier7 nerdovi shto ubijaju pogledom, ni ne znaju ko je bio Grom Hellscream, a da ne pricham nastanku Well of eternity, Teldrasila, Burnig Legion-a i ostalo ...
lore wow-a je drugo, gomila likova za koje znaju oni koji su malo vishe pazhnje obratjali na prichu u wc-u se nikad netje pojaviti u bilo kojoj wc igri jer su prejaki i to je jasno. ekipa iz silmariliona je vrlo verovatno (gotovo) totalno nepoznata nekome ko je recimo chitao samo gospodara.
 
onda vishe nije prosechan igrach :)
 
Ja upravo zal zalim shto to niko nece da uradi (na silmarilion mislim)

ej, koliko samo ima vecih baja, shto od ljudi, shto od elfova, sto od demona, pa sve do Valara, od likova iz LOTR-a. hoce li makar i u nashem lifetime-u to iko iskoristiti, pitam se ...


A sto da mi upropaste jednu od omiljenih knjiga?
U neke stvari je bolje ne dirati...
Ne verujem da ce se neka od izdavackih kuca uopste usuditi da se igra sa tako necim.
Ne pricam o "entuzijasticnim" razvojnim timovima.
 
Sto, pa uvate delic Silmariliona, okace se za njega, malo ga prosire, i urade neki pitak RPGjcic sa Tolkinovim imanom na kutiji... Stoput bi bolje bilo nego da oru po ~1500 strana jedne iste knjige po milioniti put...
 
to i ja kazem. eto, ovako bi ishla moja ideja:

srednja zemlja, nakon LOTR rata (tu su dela pisali samo tolkinovi sinovi), a pritom iskoristish Lore iz Silmariliona, shto se tiche lokacija, magija, Ainura, Valara i Maiara ... i eto ti vrhunske RPG igre.
 
turinove avanture bi bile genijalan rpg
 
to i ja kazem. eto, ovako bi ishla moja ideja:

srednja zemlja, nakon LOTR rata (tu su dela pisali samo tolkinovi sinovi), a pritom iskoristish Lore iz Silmariliona, shto se tiche lokacija, magija, Ainura, Valara i Maiara ... i eto ti vrhunske RPG igre.

Tolkien je krenuo sredinom '60-tih da pise novu knjigu smestenu i IV doba, koja je trebala da bude nazvana "The New Shadow". Nazalost, brzo je odustao, smatrajuci da je sa LOTR vec sve bilo ispricano. Mada, tih 15-tak strana (ako i toliko) teksta mogu da posluze kao interesantna podloga za igru smestenu u cetvrto razdoblje. Bilo bi svakako drugacije, a i konacno bi prestali da ruze moju omiljenu knjigu sa glupavim igrama baziranim na Jacksonovom filmu.

Sto se tice Silmariliona, tesko... Knjiga je toliko opsirna, studiozna i duboka, da bi se zaista bilo sta moglo verno preneti u igru, a da se pritom ne iskasapi Tolkinovo remek-delo. Mogli bi da je prelome u razlicita vremenska poglavlja, ili pak da se fokusiraju na jednu od Silmarilionovih prica, kao na pr. zivot Turina Turambara ili pricu o Berenu i Lutijeni, ali to bi se verovatno zavrsilo kasapljenjem ovih antologijskih delova Tolkinove knjige, tako da sto se mene tice, bolje da se sa svojim hack'n'slash igrama fokusiraju na 4. doba i smisle neki razlog da kolju orkove...
 
Kakvo je ovo djubre od igre. :S:
Samo su nasminkali ROTK i izbacili pod novim imenom. Ocajno!
 
Tolkien je krenuo sredinom '60-tih da pise novu knjigu smestenu i IV doba, koja je trebala da bude nazvana "The New Shadow". Nazalost, brzo je odustao, smatrajuci da je sa LOTR vec sve bilo ispricano. Mada, tih 15-tak strana (ako i toliko) teksta mogu da posluze kao interesantna podloga za igru smestenu u cetvrto razdoblje. Bilo bi svakako drugacije, a i konacno bi prestali da ruze moju omiljenu knjigu sa glupavim igrama baziranim na Jacksonovom filmu.

Sto se tice Silmariliona, tesko... Knjiga je toliko opsirna, studiozna i duboka, da bi se zaista bilo sta moglo verno preneti u igru, a da se pritom ne iskasapi Tolkinovo remek-delo. Mogli bi da je prelome u razlicita vremenska poglavlja, ili pak da se fokusiraju na jednu od Silmarilionovih prica, kao na pr. zivot Turina Turambara ili pricu o Berenu i Lutijeni, ali to bi se verovatno zavrsilo kasapljenjem ovih antologijskih delova Tolkinove knjige, tako da sto se mene tice, bolje da se sa svojim hack'n'slash igrama fokusiraju na 4. doba i smisle neki razlog da kolju orkove...

Na temu Silmariliona bi mogla strasna stvar da se uradi u WOW maniru.
Ako bi izvukli taj duh iz knjige - okupljanje za rat na severu, skriveni (ali stvarno skriveni) gradovi, i ostale dobre stvari koje cine knjigu jedinstvenom...
________________________________________________________________
E sad da ne OT-ujem skroz samo da kazem da meni ova igra 90% izgleda kao Return of the King igra iz 2003.

POZ
 
Jeste, a igra bi bila prepuna zadataka "sakupi mi 5 koža trola pa donesi u Imbir" ili "rokni 16 lesser balroga". Shvatite, ljudi, nema prostora za tako nešto. Ne govorim da ne može da se napravi takva igra, čak ni da takva igra ne bi imala neku zaradu, ali ljudi to jednostavno ne bi igrali. Ne zato što su nepismeni ili glupi, već zato što knjiga ne može da se na taj način prenese u igru (ne može ni u film, a kamoli u igru), a ceo taj segment "mačevi i toljage, mlatimo se po oklopima do zore, oj trolovi, orkovi, patuljci, elfovi" je zasićen do j*ja. Tu može da prođe samo proveren IP kao što je WarCraft od igara koje imaju kompleksan lore, ili neki D&D. Svaka druga uspešna igra se fokusira na nešto potpuno deseto, što uopšte ne zahteva prisustvo takve podloge, niti ima ambiciju da ponudi ko zna šta u vezi sa njom (Guild Wars, na primer). Uostalom, imate MMORPG Lord of the Rings, koji *beep* ;) Ili, da se finije izrazim, ne može da postigne neki veći komercijalni uspeh niti doživi masovnost. A kamoli da unese neku revoluciju u žanr.

Plus, ono što biste vi trebali da shvatite zbog sebe samih - u svakoj igri naglasak treba da bude da igraču bude što zanimljivije i da se igra fokusira na njega, a ne da se fokusira na pokušaj da ispriča priču koja se ne može ispričati, pa da to dobije prednost nad milionima drugih bitnih stvari.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko od vas da igra ovu igru ili samo pisete po snimcima sa youtube, treba mi pomoc, moze i na priv da vam ne ometam diskusiju ;)
 
Ma, slobodno ovde, batalili smo pljuvanje.
 
jel zna iko kako cu da rijesim bug na trecem nivou kada pocinjem, nemogu da prodjem kroz onaj prolaz jednostavno :trust:
 
Zashto je ovo smeshno samo on moze da razume.
 
Sin i ja smo stigli do mines of moria a ne mozemo dalje, problem ja sto ne mozemo da krenemo sa samog pocetka tog nivoa, ne mozemu da udjemo u podzemlje a nema ni jedan drugi prolaz, jel ima neka fora ili je bug u igri?
 
Poslednja izmena:
Sada videh i ostale postove, nisam jednini sa ovim problemom :( a sinu se bas svidela igra ;)
 
Nazad
Vrh Dno