Šta je novo?

The Lord of the Rings™, The Battle for Middle-earth™ (PC)

meni takodje...snimanje ide dosta brzo...

inace igra je po mom miljenju stvarno zakon...presao sam je i mogu vam reci da ulazi u moj top10 strategija...sto i nije bas lako...s' obzirom da 4 mesta zauzimaju AoE/AoM serijali...:)))
 
Meni igra radi na setovanjima 1024x768 na Ultra High :D, presao sam igru za 5 dana na hard nivou tezine
 
Dok sam imao KAV personal pro v5.0 instaliran snimanje pozicije je trajalo dugo, oko minut. Tako kada iskljucim real-time scaning super brzo za 2-3 sekunde sacuva. Opste je poznato da KAV ipak usporava kompjuter. Zato sam presao na NOD32 i presrecan sam. Pokusajte ovo, ako imate KAV.
 
Invader je napisao(la):
Meni igra radi na setovanjima 1024x768 na Ultra High :D, presao sam igru za 5 dana na hard nivou tezine


dobro to i nije bas za neku hvalu...igra je nenormalno laka i zarazna...i naravno zavisi koliko si igrao sati/po danu...
 
Pa igrao sam mozda pola sata do sat vremena dnevno, znaci polako i opusteno :)
 
Ralex2 je napisao(la):
Dok sam imao KAV personal pro v5.0 instaliran snimanje pozicije je trajalo dugo, oko minut. Tako kada iskljucim real-time scaning super brzo za 2-3 sekunde sacuva. Opste je poznato da KAV ipak usporava kompjuter. Zato sam presao na NOD32 i presrecan sam. Pokusajte ovo, ako imate KAV.
Hvala, to rješava problem. Kada sam isključio real-time protection snimanje pozicije je trajalo 3-4 sekunde, a kada sam uključio real-time protection snimanje pozicije na istom mjestu je trajalo oko 28 sekundi.

Mada je i to bezveze, uključeni real-time protection u drugim igrama ne usporava ovoliko snimanje pozicija. U ovom slučaju KAV baš zeza :(
 
Ej a na koju foru da predjem onaj "Minas Thirith" ? One nakaze samo stizu , a i razbiju me onim "haubicama"... To je odmah posle onog nivoa kada sa Semom trebam da oslobodim Froda iz jazbine onih pauka... Koliko jos imam do kraja? Da li moram da oslobodim sve teritorije? Ili je kraj kada se unisti prsten?
 
Majstor^Zivota je napisao(la):
Ej a na koju foru da predjem onaj "Minas Thirith" ? One nakaze samo stizu , a i razbiju me onim "haubicama"... To je odmah posle onog nivoa kada sa Semom trebam da oslobodim Froda iz jazbine onih pauka... Koliko jos imam do kraja? Da li moram da oslobodim sve teritorije? Ili je kraj kada se unisti prsten?
Ja prodjoh to iz prve :)
Bio sam se povukao iza prvog zida, pustio sam ga da mi roka po nebitnim zgradama i zidovima i cekao ga dole sa strelcima i gondor guard-ovima pored bunara koje sam napravio na vise mesta. Malo sam ih glockao sa strane, a provalio sam da nije lose i da popnes par onih balista na gornji zid u ona ispupcenja koja su izgleda predvidjena za njih. Posle kada su stigli rohirimi samo sam pocistio sve katapulte i sacekao mumakile sa gomilom strelaca, tako da za jadnog Aragorna i one mrtvake skoro nista nije ostalo :D
Btw, igram na medium tezini, ne znam kako je na hard.
Nego moram da se pozalim, stvarno moram da menjam graficku, igra mi se uzasno uspori kada ima mnogo jedinica na ekranu, Minas Tirith sam igrao satima... gledam onaj counter koji kao odbrojava sekunde, a svaka mi traje od 3-4 u realnom vremenu :(
Doduse nije lose ponekad, stignes da razmislis i naredis svima sta da rade, skoro pa kao potezna strategija :D
 
Invader je napisao(la):
Pa igrao sam mozda pola sata do sat vremena dnevno, znaci polako i opusteno :)

Znaci, celu igru na hard nivou si presao za 4-5 sati igranja, svaka cast :D
 
Majstor^Zivota je napisao(la):
Ej a na koju foru da predjem onaj "Minas Thirith" ? One nakaze samo stizu , a i razbiju me onim "haubicama"... To je odmah posle onog nivoa kada sa Semom trebam da oslobodim Froda iz jazbine onih pauka... Koliko jos imam do kraja? Da li moram da oslobodim sve teritorije? Ili je kraj kada se unisti prsten?

Kao prvo i osnovno vojske se prenose iz prethodnih misija. Nadam se da si imao maksimum, da su svi bili apgrejdovani. I da imas sto vise rendzera-strelaca. To ti neverovatno mnogo olaksava posao.

Kako preci ? Vrlo vrlo lako. Ja sam se iznenadio koliko je misija laka. Najpre svugde po zidovima izgradis trebuchete i to je za njih smrt. Dalje, postavis sve strelce po zidovima i oni takodje seju smrt. Jedini momenat koji moze da ti zasmeta jeste kad donesu onog ogromnog ovna da ti sruse kapiju. E ja sam tu zabagovao AI i otvorio mu vrata. Strelci su tukli one koji bi pokusali da udju, unutra sam imao jos 20-ak vitezova i fontanu za heal i ko bi i usao eventualno dobio bi po p*cki :) Tako se vremenom i unisti onaj ovan i to je to.

Posle nekog vremena stici ce konjica Rohana. 50 konjanika. Ja sam izveo iz grada jos 20-ak konjanika koje sam imao unutra. E tada obrati paznju na Teodena i na magiju "The Glorious Charge" :smoke: To upali i jurni samo, zgromices sve pred sobom. Kad im se smanji health i istekne magija natrag u grad do fontane. Pa opet. Tako sam uspeo da skoro potpuno unistim njihove baze dok mi se nije pojavila vojska mrtvih. A ako izdrzis dotle moze i sve da ti izgine - nema veze, sa tom vojskom se prosetas po mapi i to je to

Eto :)

Inace, ta misija nije nista, pravi izazov je na Crnoj Kapiji Mordora, da vidis koliko ce ti tek tamo zverova nailaziti...:d
 
filipenko je napisao(la):
Inace, ta misija nije nista, pravi izazov je na Crnoj Kapiji Mordora, da vidis koliko ce ti tek tamo zverova nailaziti...:d
Kuku... ja jos nisam stigao dotle. S mojim 'performansama' u igri, ima da igram tu misiju 10 sati :(
 
Ma opusteno :)
Pazi samo na vojsku da ne gine, da je apgrejdovana vec u momentu startovanja sledece misije, kombinuj sto vise town watch i rangera (nadam se da si provalio da 5 rendzera i 5 town watchera mogu da se iskombijuju u mocnu formaciju "rendzeri iza - watcheri napred" ), imaj 20-25 vitezova na konjima sa kojima ces brzo da uleces i da zrtvujes par njih da bi dao jos malo vremena archerima.
I najglavnije kad krenu da ti se priblizavaju koristi heroje da uletis da ih navuces
I tu ce ti doci Teoden posle nekog vremena sa konjicom i "Velicanstvenim jurisem" :smoke: pa ces samo prolaziti kroz njih kao kroz sir
 
Ljudi pres'o sam "Minas Thirith" :D Po meni sada jedna od najlepsih misija... Ona i bitka za "Helomov ponor"... Poslusao sam vase savete i nije bilo problema... Ali odusevio sam se kada se pojavio Aragorn sa mrtvacima :D U tom trenutku mi je ostao ziv u gradu samo Gandalf i jos par Archera :D Svanulo mi je kada su se pojavili... E sada mi na onoj glavnoj mapi pise "when you are ready attack the Black Gate" Sta predlazete? Jel mozda bolje prvo cistiti teritorije okolo ili odmah napasti? Posle "Minas Thiritha" mogu da biram kojom cu vojskom da napadam dalje, Gondor ili Rohan. I jos jedna novina je da kada izaberem vojsku mogu na bilo koju teritoriju da napadnem... A ima ih jos bar 15tak ako ne i jache... :D Sada sam selektovao neki nivo "Dragrul" ili slichno... Odmah isper kapije... daje +3 za Power...
 
Ja sam Kapiju ostavio za kraj. Nisam siguran, ali mislim da posle nje neces vise moci igrati misije u toj kampanji (odmah posle krece animacija). Nije toliko zanimljiva kao Minas Thirith ali je dosta teska, igrao sam je sigurno 2 sata.
 
Mi ovde kao da igramo drugacije igre :)

Elem, ja sam posle Minas Tirita nastavio sa vojskom Gondora. Neuporedivo su jaci u smislu sto su strelci gotovo nepobedivi i malo ko im moze prici. Direktno sam isao na kapiju, s'tim sto sam morao da prvo zauzmem 1 teritoriju ispred kapije. U principu bitno je samo nabiti dovoljno power-a da imas pristup zadnjoj magiji (Army of the dead kod dobrih, tj. Summon Ballrog ( :smoke: ) kod zlih.

Kao sto rekoh vodite racuna da ne zavrsavate misiju (ostavite par beskorisnih zgrada protivniku) pre nego sto napucate armiju na maksimum, apgrejdujete sve jedinice koliko se moze i ne popunite gubitke. Tada je sledeca misija mnogo mnogo laksa.

Vrlo slicna prica je sa Crnom kapijom. Preporucujem da se na nju ide sa vojskom Gondora. Ispred Crne kapije cilj je samo ostati ziv pred bezbrojnim naletima neprijatelja. Tesko je sa vitezovima Rohana, dok je sa strelcima Gondora, kao sto sam opisao gore sve lakse. Konjica Rohana ce teze da prezivi prvih par naleta dok joj Gondor ne dodje u pomoc, nego obratno. Dakle preporucujem Gondor, cekanje na Rohan, a zatim paljenje The Glorious Charge-a :smoke: i odbacivanje neprijatelja unazad.

I jos jedna vrlo bitna stvar - obavezno apgrejdujte Gandalfa do levela 10. Dobice magiju koja momentalno ubija sve u ogromnom radijusu...izuzetno korisno za zadnju misiju
Misiju sam presao relativno lako, iz prve, dok je counter dosao do nule (koliko se secam zadatak je preziveti nekih 40-45 minuta)
 
Presao sam "Black Gate" i ujedno i "good campaign"... Tu je kraj, nema vise misija... Onih 40tak minuta mi je trajalo kao vecnost... Jos posle dok je glupavi Frodo stigao za tih 5minuta su me umlatili. Vosjku mrtvih sam nabudzio tek u toj misiji, ali je zato Aragorn ima tu mogucnost... Gandalf je ubedljivo najjachi lik u igrici... Kada sevne onaj plavi krug ubija na mesto sve sem Muma Killa i onih ruznih trolova sa nekim buzdovanima u riukama... Najbolje resenje je... Katapulti u zadnju liniju. Strelci (mnogo njih) u sredinu i napred heroji i konjanici... Kada stigne vojska mrtvih onda je vec sve rutina... Ali ipak najbolje misije su "Minas Thirith" i Helm's Deep". A najteza misija je ona koju sam gore spomenuo, granichi se sa "Blak Gate" i zove se "Dragrul" ili tako nesto... Ako vam za kapiju treba 2sata igranja da bi je presao za ovu ce trebati 5 sati!!!
Eh da, toliko o toj igrici... Ne pada mi na pamet da igram sa nakazama jer ionako jedva podnosim ovo pred kraj, kada je sve crno i sivo i tamno... pao mi mrak na ochi :D Sada ce da padne jedan uninstall... Moj zakljuchak je da sam igrom odusevljen... i svako ko voli strategije bi trebalo da je odigra. Naravno na medium level (minimum).
 
Poslednja izmena:
He, ja poceo malo sa zlikovcima da vidim kako ide :)
I evo osvojih Helmov ponor veoma lako, pre nego sto su i ostaci iz Fangorna dosli, a kamoli Rohirimi...
Svidjaju mi se Uruk-Hai, ovi mordor ortaci su mi onako...
A Saruman je u pocetnim misijama stvarno koristan, par puta sam samo sa njim isao na jednu stranu i osvajao ekspanzije, ona prva magija mu se brzo puni, a kada drmne i konji i ljudi se razlete na sve strane :D
 
Dandy je napisao(la):
He, ja poceo malo sa zlikovcima da vidim kako ide :)
I evo osvojih Helmov ponor veoma lako, pre nego sto su i ostaci iz Fangorna dosli, a kamoli Rohirimi...
Svidjaju mi se Uruk-Hai, ovi mordor ortaci su mi onako...
A Saruman je u pocetnim misijama stvarno koristan, par puta sam samo sa njim isao na jednu stranu i osvajao ekspanzije, ona prva magija mu se brzo puni, a kada drmne i konji i ljudi se razlete na sve strane :D

Videces kada tebe Aragorn i vojska mrtvih scepi ko svinja m'san dzak :D Ima da se ceses i gde te ne svrbi... :d Kako mozes da igras sa zlikovcima? Ja nemam scra ni da probam... :D Pozdrav i sve najbolje do nekog narednog LOTR (ali ovako kvalitetnog) !
 
Majstor^Zivota je napisao(la):
Videces kada tebe Aragorn i vojska mrtvih scepi ko svinja m'san dzak :D Ima da se ceses i gde te ne svrbi... :d Kako mozes da igras sa zlikovcima? Ja nemam scra ni da probam... :D Pozdrav i sve najbolje do nekog narednog LOTR (ali ovako kvalitetnog) !
Ih, Aragorna sam koknuo vec dvaput u toku kampanje, nece bre da ostane dead! :smash:
A interesantno je upoznati protivnika, sada mi je tek jasno kako nastaju neke jedinice i koje zgrade je trebalo da mu rusim prve. A bilo mi je malo bezveze kada krenem da rokam po vilenjacima ili upokojim Jovajnu i Aragorna :(
Interesantno je kada saras onim Sauronovim okom po mapi :)
 
Jel bese Isengard dobija neke orkove za dzabe, ja takodje ne gotivim te zlikovce :D
Trebao bi da krenem Evil kampanju, kao sto Dandy kaze, da upoznam protivnika :)
 
Ne, Mordorovi orkovi se prave za dz. Toliko su beskorisni da ih nisam nikad ni pravio. Samo Trolovi, eventualno strelci i mumakili.

Generalno meni vojska Isengarda deluje bar 3x jaca od vojske Mordora. Kad bih se tukao sam protiv sebe na mapi kao Isengard protiv Mordora jednostavno nemam ideju kako bih pobedio Isengarda sa Mordorom...

A vrlo je impresivno kad dodjete do kraja sa zlima, ima itekako razloga igrati. Shvatite u stvari koliko je AI namesten kad igrate dobru kampanju da vas mazi. Sa zlima sam se prosetao kroz misije. Strasno ! Helmov ponor sam zauzeo 5 minuta pre dolaska Drvobradog, Minas Tirit jos brze, kao od sale...
 
I meni je nekako mnogo lakse sa evil stranom...
Mordorovi orci imaju donekle smisla kada se iskombinuju sa strelcima, ali jesu prilicno slabi ako ih ne napravis u velikom broju.
Oni Sarumanovi su mnogo jaki zato sto se sami obnavljaju posle nekog vremena, desavalo mi se da skoro celu partiju ne napravim ni jednu jedinicu osim siege za probijanje zidova i kapija.
 
Evo zavrsih evil stranu, malo sam zakinuo sa spavanjem doduse ;), ali boze moj :)
Ispravljam sam sebe, i Mordor orci se samo obnavljaju, ali su primetno slabiji od Uruk-Hai kombinacije, nemaju mogucnost upgrade-a armora i oruzja, samo strelci mogu da dobiju fire strele.
Trolovi su veoma korisni, mada dosta lako ginu kada su sami.
Minas Tirith sam napao namerno cim sam dobio mogucnost za to, malo mi je krivo sto nisam stigao da nakupim dovoljno poena da summonujem Balroga, ali zaista mi nije bio potreban.
Moram priznati da je malo pipavo prici prvi put zidu Minas Tirith-a, ali kada se napravi dovoljno katapulta i poskidaju trabucheti sa zidova ostalo je manje-vise boza.
Rohirimi su me vise uplasili pojavom nego sto su zaista bili mnogo opasni. Dok su mi glockali par zgrada uleteo sam medju njih sa Nazgulima i Trolovima i napravio rusvaj.
E kad se pojavio Aragorn sa mrtvacima tu sam se vec usrao na momenat, dok nisam shvatio da ce oni nestati pre nego sto uspeju da mi nanesu neku vecu stetu, a tako je na kraju i ispalo. Unistili su mi dve zgrade i tri trola... i to je to. Prosto sam se razocarao :(
Ne znam... prosto imam osecaj da sam igrao na easy, iako je bila medium tezina. Moracu da probam na hard kada budem imao vremena.
E a posto sam u good kampanji stao posle Minas Tirith-a, sad treba da zavrsim sa dobricama i da finisiram sa hepi endom :)
 
Gotovo!!! :)
Stvarno je malo zeznuta ona misija pre crne kapije, samo dolaze i dolaze, ne smes ni jednog trenutka da ispustis inicijativu.
Sto se samog Black Gate-a tice, prilicno me je razocarao sto se tezine tice. Jedino su uspeli malo da mi razbiju liniju kada su u poslednjem napadu krenuli trolovi u vecem broju. Strelci ispogadjaju jednog, ali onda on krene da se bacaka pre nego sto umre, a oni i dalje nastavljaju da gadjaju njega sve dok ne padne, a u medjuvremenu im drugi pridje ispred nosa. Jednom mi je Gandalf zaginuo jer sam prevideo da posle bacene magije ima cooldown pre nego sto moze da prihvati naredbu za kretanje. Ja mu kliknuo da krene pozadi, a on me je iskulirao i dok sam primetio da je zaostao vec su ga savatala dva trola.
Dakle igru treba igrati na hard... ali ne sada, fax zove :)
 
Igrica mi se neprestano zabada, presao sam par misija i sad vise ne mogu da igram.Jeste nailazili na takve probleme, imam verziju na 4cd.
Skinuo sam 1.01 patch ali ne mogu da je pokrenem zbog,ovaj,jel ima neko ogovarajuci 1.01 n..d
 
vucko83 je napisao(la):
Igrica mi se neprestano zabada, presao sam par misija i sad vise ne mogu da igram.Jeste nailazili na takve probleme, imam verziju na 4cd.
Skinuo sam 1.01 patch ali ne mogu da je pokrenem zbog,ovaj,jel ima neko ogovarajuci 1.01 n..d
Meni sasvim fino radi sa umanjenim image-om cd-a ubacenim u daemon tools virtuelni drajv. Onda mozes lepo da sacuvas originalne cd-ove na polici, a i patch ce ti sigurno raditi.
 
Istalirao sam deamon, i napravo image disk i opet mi trazi correct cd rom.
Jel ima neka caka koju ne znam?
 
vucko83 je napisao(la):
Istalirao sam deamon, i napravo image disk i opet mi trazi correct cd rom.
Jel ima neka caka koju ne znam?
Treba ti image koji je identican originalu u svim stvarima koje se proveravaju. Potrazi na netu mini-cd image, naravno, samo u svrhu igranja bez CD-a da ne bi archio original u drajvu... ;)
 
Nazad
Vrh Dno