Šta je novo?

The Last of Us Part I

Fascinatno mi je šta se ovde desilo. Naughty Dog koji dovodi svoje naslove do tehničke perfekcije na PS, dopusti da im neko ovako usere naslov na PC. Da se bavim teorijom zavere možda bih rekao da je namerno jer ću sledeći put odmah kupiti PS verziju a ne čekati raspali port.

Zapravo se ispostavilo da je Naughty Dog sam radio ovaj port dok su im pripomogli ovi iz tog drugog studija, omraženi zbog Arkham Knight porta (iako Arkham knight sad radi sasvim super, u početku je bio haos tho). Dakle, sami su svoje zasr*li :D
 
Dev 1: Sir, we are not ready with the PC port.
Manager: It will sell anyway.
Dev 2: But, sir... we are just at the 1st optimization pass, out of 23.
Manager: It will sell anyway.
Dev 3: But, master... we haven't tested hardware configurations yet!
Manager: It will sell anyway.
Dev 4: But, supreme ruler... the product is simply not complete.
Manager: It will sell anyway.®
 
i7 10700k
Rtx 3060
Radi najnormalnije, full hd najvise high settings
 
Imajte na umu da "narodnjak" radi bolje jer su neki fajlovi fixani kod te verzije zbog shadera, i da igra, pri prvom startu trazi zadnje drivere. S toga nekome radi bez problema nekome ne.
 
Ako neko naleti na fix za gamepad, neka javi... Krecem sa bezicnim kome desna pecurka nije najsrecnija, pa me oslobodite muka sto pre - ako cujete pre mene ;)
 
ja čekam lepe vesti.
Allahu akbar!
 
da li je realno da u ovoj igri cpu na pocetku bude zakucan na 100% i posle 80,90 i preko.
igra lepo izgleda probao 15ak minuta, ali ocigledno je da ram memoriju i cpu mnogo zauzima.
imam takodje i blaga seckanja kocenja,jedino na low da je stavim da radi kako treba ,ako i tada radi :D
sve u svemu lose je to odradjeno za pc.
 
CPU je zakucan na 100% kada kompajlira shadere. Pise u donjem desnom cosku. Treba ostaviti u meniju da odradi prije igranja.
 
da li je realno da u ovoj igri cpu na pocetku bude zakucan na 100% i posle 80,90 i preko.
igra lepo izgleda probao 15ak minuta, ali ocigledno je da ram memoriju i cpu mnogo zauzima.
imam takodje i blaga seckanja kocenja,jedino na low da je stavim da radi kako treba ,ako i tada radi :D
sve u svemu lose je to odradjeno za pc.
Radi ti taj shared pa zato zakuca 90% cpu inace cpu mi radi 40%, 50% i igra zahteva preko 16gb rama...nije optimizacija nego treba 16gb rama plus...
 
Kako se iskljucuje shared?
nikako samo ga pustis da odradi ostavi igru u meni i sacekaj 15 minuta...pise ti dole desno da radi...kad uradi onda je to to igras bez problema i opet cekanja...
 
I posle završetka kompajliranja shader-a CPU je uglavnom sve vreme oko 90%. Vi kojima je zauzeće blizu 50% verovatno imate CPU-ove sa hyperthreading-om ili sa e-cores pa igra ne zauzme sve core-ove. Nema smisla da igra na mestima na kojima se praktično ništa ne dešava maksimalno optereti 8 core-ova... pitam se samo šta radi toliko...
 
Poslednja izmena:
^Pa realno, navukli su masu ljudi na 8VRAM - ali ja se nisam dao.... :sneaky: ;)
Mislim, samo zbog para - (i FSR) ostao na 4GB :giggle: . Tako da ispod 12 ili 16 nece dolaziti nista u obzir...
 
Probao kontroler, xbox series x. Radi ok ali je senzitivitet na max spor i deadzon je tolik ida je neigrivo. Povlacim palicu mozda 1cm, i ništa. Zanci ovde se ništa ne desava sve dok ne nagnem malo vise:

image.png


Nadam se da se moze kroz config regulisati za gamepad igrace. Mada su meni m+k dobri.

Na konzoli je mozda deadzone 1%.
 
Fascinantno, mogao sam da uzmem ovu igru za PS5, ali sam strpljivo čekao "superiorniju" verziju igre za PC. A sad dok igram, ne mogu ni da se uživim u svet zbog konstantnog frame dropa i stutteringa, bez obzira na podešavanja.
A da, DLSS je apsolutno beskoristan ovde. Dobijam isti frejmrejt kao i bez, a izgleda lošije. Ne znači mi ni sa novom ni sa starom verzijom DLSS-,a tako da neam pojma.
Sva sreća pa nisam dao novca za ovo :D Remaster sam već jednom kupio, pa mi je bilo smisleno da ovo dobijem za dž, jelte. Ni toga ne vredi, makar ne sad.
 
bolje dosta radi kada se ovo zavrsilo,ali dalje je veliko zauzece cpu, ne znam iz kog razloga. za ram necu da pricam nista :D
 
Poslednja izmena:
Od 32 giga memorije dok je uključena igra iskorišćeno je 32,5 giga. Igra u stvari stvara memoriju. Ne znam čemu toliko opterećenje procesora. inače OK je. Samo ima ta povremena učitavanja.
Screenshot (3).png
 
Čime merite zauzeće cpu-a?
Meni stalno stoji 1 ili 2% zauzeća tokom igre. Prilikom učitavanja shadera mi je išao do 20-25%. Merim afterburnerom.
 
Nazad
Vrh Dno