Šta je novo?

THE FINALS

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,271
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Stara DICE ekipa u novom Embark indie studiju izbacuje svoju prvu igru: Well if you live in Europe or North America, you’ve got a shot at joining our Closed Alpha test, scheduled to start on September 29th!





"THE FINALS, the world-famous, free-to-play, combat-centered game show! Fight alongside your teammates in virtual arenas that you can alter, exploit, and even destroy. Build your own playstyle in this first-person shooter to win escalating tournaments and lasting fame."
The Closed Alpha for THE FINALS by Nexon and Embark Studios is now live. Sources, with access to the game, have shared all of the classes and weapons within THE FINALS.


THE FINALS CLASSES​


Players in THE FINALS can pick one of three Contestant Packs:


  • Light Build
  • Medium Build
  • Heavy Build

Each build has different abilities, weapons, and gadgets.


Light Build:​


Abilities:


  • Cloak – A temporary clocker that makes you hard to see when moving, and invisible when motionless.
  • Grappling Hook – A rope with a hook you can launch to scale structures and swing past walls. Also handy for a quick escape in combat.
  • Dash – A few quick dashes to close distance or dodge out of harm’s way.

Weapons (pick one):


  • Suppressed Pistol
  • Revolver
  • SMG
  • Snipe Rifle
  • Sword

Gadgets (pick three):


  • Breaching Charge
  • EMP Grenade
  • EMP Trap
  • Flashbang
  • Gas Grenade
  • Frag Grenade
  • Smoke Grenade
  • Thermal Vision


  • Medium Build:​


    Abilities:

    • Recon Vision – A tracker that makes targets visible through structures for a limited time Weakens as distance increases.
    • Dome Shield – A temporary dome formed around you that protects anyone inside from projectiles. Attacks erode the shield.

  • Weapons (pick one):

    • Assault Rifle
    • Battle Rifle
    • Grenade Launcher
    • Level-Action Shotgun

  • Gadgets (pick three):

    • Defibrillator
    • God Gun
    • Tracking Dart
    • Zipline
    • Frag Grenade
    • Healing Station
    • Incendiary Grenade
    • Sonar Grenade


    • Heavy Build:​


      Abilities:

      • Ground Slam – A leap followed by a ground slam that causes destruction and knocks back opponents. Bigger jumps amplify the effect.
      • Charge – A charge to propel you forward in a short burst of speed, letting you to break through obstacles.

    • Weapons (pick one):

      • Flamethrower
      • LMG
      • Semi-auto Shotgun
      • Sledgehammer

    • Gadgets (pick three):

      • Rocket Launcher
      • APS Turret
      • C4
      • Deployable Shield
      • Guardian Turret
      • Frag Grenade
      • Incendiary Mine
      • Mine
 
Deluje kao ambiciozan BF3 mod. :) Na igri navodno radi par ex BF developera.
 
Jedan od najboljih trejlera koje sam video u poslednje vreme. krastavac, ljudi imaju i znanje i iskustvo, za razliku od trenutnog Dice-a koji je ljustura onog studija koji je napravio Bad Company 2, BF3, BF4... Jedino mi se F2P model ne svidja al dobro, valjda Söderlund i ekipa znaju sta rade.
 
 
Moguce, ali je pocela beta jucer. Samo jos nista od pozivnica:

image.png
 
Kad bre ovo krece ?
 
Gledam gameplay sve puca kako izlgeda, gameplay kompleksan a utegnut i dinamican. Ako u ovo ubace neke tdm modove bice bruka.
Stavio sam da se skida pa cu da vidim iz prve ruke kako izgleda.
 
Gledam gameplay sve puca kako izlgeda, gameplay kompleksan a utegnut i dinamican. Ako u ovo ubace neke tdm modove bice bruka.
Stavio sam da se skida pa cu da vidim iz prve ruke kako izgleda.
da lepa igra i radi perfektno...e sad malo mi se mod sa novcima ne svidja...ali ako bude neki mod iz cod fazon bice top igra za free igru :D
 
Poenta same igre jeste trka za novcem. U pitanju je "tv show game" kao video igra. Timovi se bore za novac. Zato imas publiku.
 
Prvi utisci su jako pozitivni. Deluje mi da ce da razmontira trziste.

Jedina mala zamerka za sada je sto nema radar, fali mi da znam gde su moji kada su iza mene.
Ovde ima vise Battlefielda nego u Battlefield 2042 i ako igra nema veze sa Battlefieldom.
 
Prvi utisci su jako pozitivni. Deluje mi da ce da razmontira trziste.

Jedina mala zamerka za sada je sto nema radar, fali mi da znam gde su moji kada su iza mene.
Ovde ima vise Battlefielda nego u Battlefield 2042 i ako igra nema veze sa Battlefieldom.
Zato što je rade exBF developeri.
 
Ne vidim nikakvu slicnost sa BF-om osim mozda ponegde neke estetike da su isti/slicni DICE ljudi radili na Mirrors Edge. Sto se tice igre, odigrao sam nekoliko partija i zanimljiva je zamisao ali cini mi se da je registracija pogodaka kao i sam osecaj napucavanja bas los, uopste nemas osecaj da nekog pogadjas, da postoji neki critical hitpoint ili sta slicno - u nekim situcijama health im spada samo tako, u drugim kao da se uopste ne pogadja. Animacije oruzja i karaktera su dobre ali kad udjes u duel bas postaje frustrirajuce.

Sto se tice ostalog, cela estetika, karakteri, boje, meniji je bas gen z moderno i vidjeno gomilu puta i meni licno skroz nezanimljivo, ali se ispod svega toga krije dobra zamisao za gejmplej. Da dodam i da je grafika super i sve lepo izgleda i radi (PS5), kao i da je audio i akustika arene i prostorija odlicna. Igra radi na UE4 ili UE5 endzinu i tesko je da se prepozna, na prvu ruku sam pomislio da nije neki custom engine ili neki fork Frostbajta iz vremena BF4.
 
Gameplay je neverovatan. One purh pena bombe pa destrukcija.
Trenuci kada nas troje trcimo ka objektivu izmedju zgrada i kroz njih i sam zvuk koraka, pucanja, rusenja delova objekta, mene mnogo asocira na Battlefield V.
Nisam znao da je DICE radio Mirrors Edge. Sad mi je jos jasniji ovaj veoma prijatan dizajn mapa.
 
Trenutno mnogi ne mogu da igraju. PLAY dugme je sivo.
Dostigli su Hard Limit sa brojem igraca i gledaju da prosire servere.
Na Steam-u trenutno 160k igraca, na petom mestu u top 10 najigranijih igara.
 
Ne mora da se izlazi iz igre ili da se refreshuje na bilo koji nacin da bi dugme PLAY pobelelo samo se saceka malo i eto ga.
 
Odigrao sam jos dosta partija za vikend i sada vec mogu da kazem da je igra ocajno balansirana. Od svega ovde vidim samo dobru ideju, audio i video kao i animacionu podlogu ali je sam gejmplej veoma frustrirajuc. Konkretno mislim na samu akciju napucavanja kao i to da je igranje sa random ljudima koji upadaju/izlaze u "tim" od svega 3 igraca besmisleno u ovakvoj igri.

Zamisao da budu 3 tima po 3 osobe gde navodno neverovatno dug TTK to balansira da igraju timski je po meni apsolutno pogresan i na vidim sta je falilo da budu 2 tima sa po vise igraca i bude normalno napucavanje a ne da se svaki drugi duel svodi na situacije slicnim kao ona dva nooba iz BF Friends gde stoje na par metara i gadjaju se rasipajuci municiju. To je ovde ta situacija, skoro svaki drugi duel je obigravanje oko protivnika gde bez 2 okvira skoro da nista ne uradis jer je TTK predug a uz to uopste ne znam ni da li ga pogadjam kako treba, nekad presporo pada health, nekad brze, bukvalno mi stvara osecaj da ne znam kako se kontrolise oruzje. Sa te strane mi je napucavanje jedno od najgorih koje sam video u FPS igrama.

Druga primedba je broj igraca u timu koji je svega 3 i ako igras sa ljudima koje ne znas bez ikakve komunikacije, a to ce biti najveci procenat igara, igra gubi bilo kakav smisao jer ovde skoro pa morate da idete zajedno zbog ozivljavanja koji je kljucan deo igre. Prosto ne razumem da nisu zeleli da naprave normalne timove vec nakaradno forsiraju moderne battle royale i ostale skin squad trendove koji ovde mogu da podju naopako na gomilu nacina a najgori od svih ti je da samo jedan lik izadje iz igre ili ide svojim poslom po mapi i onda dzaba svi gedzeti i mogucnosti u igri.
 
Igra nema budućnosti,zapamtite moje reći

To skupljanje para je mnogo bolje bilo odradjeno kod prvog Warzone,pa ga opet niko nije igrao

Mrtva igra za 6 meseci
 
Siguran sam da ce prosiriti lepezu modova. Oba prisutna moda su na istu foru i smore nakon 5 dana igranja.
Neka vrsta TDMa ce sigurno biti u igri. Mora da se pokriju solo q igraci koji realno preovladavaju i svim igrama.
 
Pa sad.. da li solo igraci preovladavaju. Sve od PUBG, Warzonea, Apexa do Tarkova i Showdowna imaju fokus na squad igri. Zato je ista stvar i u Finalsu. Nisam siguran ali mislim da PUBG nema vise solo FPP. Na konzoli nema.

Meni je to danas najveci problem ovih igara. Moras igrati u isto doba kada i i druga dva prijatelja. The Finals je super ali je neigriv sa randomima.
 
^^Moze, kada vozis Light i radis invisible backstab. Gledam sina kako igra i kaze nije OP... Mjok. A score najmanje 3x od druga dva igraca u timu.
 
Mogu ja da se zanimam sam na razne nacine pa i tako kako si naveo. Ali od pobede bez tima nista.
Sada je jos javasluk pa prolaze razne zezancije, ali kad legne sve na svoje u ovim modovima solo q ce biti bas nezgodan.
 
Sad imam utisak da je igra predinamicna za obicnog igraca.
Ova igra ce da pokupi oznojene iz svih igara gde moze da se luduje sa kretanjem. Kada ekipa iz CoDa koja voli da otkazuje slajdovanje i skakuce po mapi i slicne ekipe iz slicnih igara izvale ovu igru to ce da bude spektakl za gledanje ali ne i igranje.

Povremeno se spiker u igri zahvali sponzorima, da li postoji mogucnost da sutra narator tu objavljuje real life brendove koji u tom trenutku podmazuju igru?
Sve je uradjeno bezbrizno, bez krvi smesteno u simulaciju, sto spiker takodje povremeno naglasi, tako da mislim da nema brenda koji bi imao problem da se tu pojavi, npr Nike sa svojom novo trenerkom.

Ja trenutno u igri sa prisutna dva moda nemam sta da trazim. Igra je provaljena od vecine i samo se melje sa svih strana. 95% gadgeta i equipmenta ce da padne u vodu mesec dana od izlaska igre, koristice se jump padovi, defibrilatori i to je to. Ako se upustis u proces bacanja neke granate zavrsio si pricu sve i da znas u onom haosu gde da je bacis.
Protiv trenutnog TTK-a nisam imao nista protiv ni pre a sad tek nemam, barem ne u ova 2 moda.

Greota ce biti ako ne izbace neki sporiji mod s kojim ce moci da se uziva u igri na jedan lezerniji nacin jer igra stvarno izuva koliko je dobra.
 
izasla na Steam :D
 
Nazad
Vrh Dno