Šta je novo?

The Evil Within [Bethesda]

Odigrah još jedan sat, stigao sam po trećeg poglavlja.
Ovog puta sam stavio sluške, ali i dalje ni traga od jeze, niti bilo kakvog straha.
Alan Wake mi je bio daleko strašniji, ova igra je samo bolesno morbidna, ali ništa više od toga, malo sam se razočarao.
Inače igra, ima dobre mehanike, ali ima i glupave, priča se još uvek ne nazire, save sistem radi na check point-e, ume da smori, jer se u igri lako gine, a poglavlje pre snimanja ume da bude malo veće.
 
Odigrah još jedan sat, stigao sam po trećeg poglavlja.
Ovog puta sam stavio sluške, ali i dalje ni traga od jeze, niti bilo kakvog straha.


Ovo je i moj najveći problem sa igrom, zbog čega sam prestao da je igram. Meni tu ništa nije strašno. Japanski horor je baš ovakav, gnusan i morbidan, i to je sve lepo, ali meni je ovo jednostavno dosadno.
 
Odigrah još jedan sat, stigao sam po trećeg poglavlja.
Ovog puta sam stavio sluške, ali i dalje ni traga od jeze, niti bilo kakvog straha.
Alan Wake mi je bio daleko strašniji, ova igra je samo bolesno morbidna, ali ništa više od toga, malo sam se razočarao.
Inače igra, ima dobre mehanike, ali ima i glupave, priča se još uvek ne nazire, save sistem radi na check point-e, ume da smori, jer se u igri lako gine, a poglavlje pre snimanja ume da bude malo veće.

isprazni inbox bench poruka ;)
 
Prica i likovi su takodje odlicni, igrao sam preko dzojpeda, sveukupno – 9/10
+1
Odlična igra, pravi povratak starovremenskom japanskom survival horror užitku.
Inače, ja nisam imao problema sa PC verzijom: dosta te kuknjave nema smisla. Recimo "mali" FOV i crne linije su tu da poboljšaju napetost i taj neki filmski efekat, a kontrolama stvarno ništa ne fali ako se igra onako kako je i zamišljeno - gamepadom, kao i svaki dobar survival horror.
 
Posto se navukoh na ovakav tip igara i predjoh RE 2 Remake i RE Village, pa reko pre RE 4 Remake da odigram Th evil within 1 i 2, skinuh oba sa steama, i instalirao sinoc prvi deo, imam muke oko igre:
izgleda da je ograniceno na 60fps, ajde ok i to da pregrmim, ali igra mi normalno radi samo ako iskljucim fullscreen, ako ostavim fullscreen enabled, igra mi radi na 10-13fps, i uzas zapinje.
Googlah malo, ali ne nadjoh resenje, ima li koda zna sta raditi?
Hvala.
 
Mozes da probas nekoliko stvari:
1. Stavi na 720p a onda vrati na 1080p
ili
2. Pokreci igrus sa Flawless Widescreen programom.
ili
3. Add the following to launch options:

+fs_cachepath "C:\Users\YourUserName\AppData\Local\TheEvilWithinCache"
+r_swapinterval 0

You will need to navigate to C:\Users\YourUserName\AppData\Local\ and create a folder named TheEvilWithinCache
 
Nije, imali su ljudi isti problem i sa 1080p. Probaj isto, smanji rez i onda vrati.
 
ma nema sanse da prebacim rezoluciju, podilkani mi komp totalno, na drugom monitoru krene da fleshuje sve zivo a na glavnom gde je igra se zarcni i moram da je ugasim u task manageru.
i sad se nesto shebalo, kako sam prebacio na 1080p, sad cim startuje igra, podilgani komp, nema sanse vise ni u opcije da udjem
 
Onda probaj flawless widescreen
 
ja nemam pojma sta sad ovde da uradim?
igru sam deinstalirao, i ponovo instalirao na drugi disk, ostalo joj je upamceno 1080p koje mi izaziva haos na monitorima, a ovaj flawless nemam pojma sta da radim?

1680549400647.png
 
Ne znam, nisam ga koristio, samo znam da su neki tako uspevali da rese tvoj problem. Pogledaj neki tutorial. Ili probaj treci korak.
 
Batalio sam Steam verziju i instalirao Epic verziju, malo prepodesio INI fajl, igra u 4K full screen leti, i izgleda poprilicno dobro i dan danas, i da, bas mi je legla, odlicna je :D
Evo ako nekog interesuje kako radi:
 
Ja sam ovu igru odigrao tek pre nekih mesec dana (narodna verzija), a lezala mi je na HDDu nekih 10ak godina jos od kada je igra izasla. Za mene je igra super. Malo sam se mucio u pocetku da se naviknem na mehaniku i kontrole, ali posle sve OK. Grafika, atmosfera i razni bolesni detalji su me privukli :) Podseca me na neki RE fazon.
 
šindži mikami režirao (Re1 i Re4). Normalno da podseća.
 
Nazad
Vrh Dno