Šta je novo?

TES V Skyrim - modovi

nex999

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
20.10.2004
Poruke
9,158
Poena
685
Moja oprema  
CPU & Cooler
Threadripper 1950X_Noctua NH-U12S
Matična ploča
MSI X399 Aorus
RAM
32GB GSkill
GPU
EVGA RTX3090
PSU
Corsair AX1000
Kućište
NZXT H710i
Monitor
2xLG 4K, LG CX
Da se ne gubi info u Skyrim temi, a modova je sve vise.

Obavezni modovi:

TESV Acceleration Layer
- - Ublazuje FPS dropove u gradovima (Markarth, na izlazu iz palate na primer).
http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=4387#content

Detailed Faces

No More Blocky Faces

FXAA Post Process Injector

SkyUI mod

Tweakovi:

How do I fix the crash to desktop?

Go to Start -> Control Panel -> Sound
In the Playback tab, right click on Speakers (or whatever has a green tick next to it), then click Properties
In the advanced tab on this new window, select 24 bit, 44100Hz (Studio Quality) in the drop down menu

How do I fix some sound issues, such as hearing static during NPC dialogue?

Go to Start -> Control Panel -> Sound
In the Playback tab, right click on Speakers (or whatever has a green tick next to it), then click Properties
In the advanced tab on this new window, select 24 bit, 44100Hz (Studio Quality) in the drop down menu

How do I disable the smooth mouse settings?

Go to your Steam Directory -> steamapps -> common -> skyrim -> Skyrim
Create a backup of the SkyrimPrefs.ini file
Open the file, then scroll down to where it says [Controls] and find bMouseAcceleration=1
Change to bMouseAcceleration=0
Save, exit, and play

How do I fix the vsync ("laggy mouse") problem?

Go to your Steam Directory -> steamapps -> common -> skyrim -> Skyrim
Create a backup of the SkyrimPrefs.ini file
Open the file, then scroll down to where it says [Display]
Add to the bottom of the section iPresentInterval=0
Save, exit, and play

How do I change the FOV?

Go to your My Documents -> My Games -> Skyrim -> skyrim
Create a backup of the skyrim.ini file
Open the file, then scroll down to where it says [General]
At the bottom of this section, add fdefaultfov=XX (where XX is the FOV value you want to change to)
Save, exit, and play

EDIT: After much discussion in the thread, it would appear the above FOV command does not stick, and will revert to 70 on Fast-Travel. Try the console command "Fov xx" (~ for console, xx for an fov number)
 
Poslednja izmena:
SkyrimHD je must have mod, mnogo detaljnije texture, igra izgleda za klasu ljepse.
Container Categorization, jako koristan mod po meni. Stvari nisu vise natrpane na gomilu u sanducima/containerima/ladicama nego su razvrstane po kategorijama ;)
 
SkyBoost r3

Boosts Skyrim via replacing most bottleneck code parts in the executable at runtime.

Compatibility
Fully compactible with TESV.exe version:
- 1.3.10.0 crypted steam
- 1.3.10.0 crypted steam rus

Changes
r3:
- More performance
r2:
- Fixed SkyUI compatibility bug
- Stability improvements
r1:
- First beta release based on Acceleration layer from Arisu
- Some code improvements comparing to Acceleration layer
- Fixed all Acceleration layer bugs
http://alexander.sannybuilder.com/?category=other&altname=skyrim_boost


Još sa prvom revizijom su ljudi prijavljivali isti fps kao sa TESVAL-om, r3 ima i do 20% više (naravno, zavisno od konfiguracije). Lik radi na novoj verziji.
 
A sada nešto što ubija performanse :d

tesv2011-12-3111-33-03nk2l.jpg

Moj poslednji problem sa grafikom Skyrima je rešen :)

link

Btw, trinity project je najkeva mod za ES ikad ali sumnjam da će to ikada završiti. Ljudi koji su radili na Tyranussu, Skynet-u i Skyrim online su se ujedinili :)
 
Poslednja izmena:
:O
HOLY F*** S*** FOR THE LOVE OF CHRIST
Ovo izgleda freaking neverovatno :O
 
Da, ali ne svaki preset. Samo ovaj baja i još jedan sa ENB foruma imaju dobre presete. Doduše meni je ovaj najbolji jer je ubo taj BF3 šmek osvetljenja.

Ovo je nešto slično u pokretu mada mu izbor tekstura zemlje i nije neki ali je drveće super:

 
A sada nešto što ubija performanse :d

tesv2011-12-3111-33-03nk2l.jpg

Moj poslednji problem sa grafikom Skyrima je rešen :)

link

Btw, trinity project je najkeva mod za ES ikad ali sumnjam da će to ikada završiti. Ljudi koji su radili na Tyranussu, Skynet-u i Skyrim online su se ujedinili :)

Opako.
 

Prilozi

  • grass.jpg
    grass.jpg
    684.3 KB · Pregleda: 228
  • rocks.jpg
    rocks.jpg
    788.8 KB · Pregleda: 256
  • beach sand.jpg
    beach sand.jpg
    785.4 KB · Pregleda: 198
  • cracked.jpg
    cracked.jpg
    959.2 KB · Pregleda: 308
  • ivy.jpg
    ivy.jpg
    714.6 KB · Pregleda: 197
.....
 

Prilozi

  • ice.jpg
    ice.jpg
    713.7 KB · Pregleda: 201
  • road.jpg
    road.jpg
    908.3 KB · Pregleda: 270
  • leaves.jpg
    leaves.jpg
    871.1 KB · Pregleda: 179
  • TESV 2011-12-25 15-48-04-43.jpg
    TESV 2011-12-25 15-48-04-43.jpg
    251.1 KB · Pregleda: 217
  • TESV 2011-12-21 14-13-03-73.jpg
    TESV 2011-12-21 14-13-03-73.jpg
    407 KB · Pregleda: 171
Svaka čast za teksture. Prva liga su :)

Jel ovo onaj mod što menja osvetljenje bez postprocesinga?

Jel planiraš da se igraš sa ENB setovanjima i kreiraš sopstveni preset?
 
.....
 

Prilozi

  • TESV 2012-01-04 02-11-32-26.jpg
    TESV 2012-01-04 02-11-32-26.jpg
    486.7 KB · Pregleda: 134
  • TESV 2011-12-06 00-22-12-42.jpg
    TESV 2011-12-06 00-22-12-42.jpg
    455.3 KB · Pregleda: 137
  • TESV 2011-12-09 01-23-04-04.jpg
    TESV 2011-12-09 01-23-04-04.jpg
    535.3 KB · Pregleda: 153
  • TESV 2011-12-06 00-21-19-94.jpg
    TESV 2011-12-06 00-21-19-94.jpg
    567.8 KB · Pregleda: 144
  • TESV 2011-12-23 23-10-02-45.jpg
    TESV 2011-12-23 23-10-02-45.jpg
    434.1 KB · Pregleda: 135
Svaka čast za teksture. Prva liga su :)

Jel ovo onaj mod što menja osvetljenje bez postprocesinga?

Jel planiraš da se igraš sa ENB setovanjima i kreiraš sopstveni preset?

Nema tu drugih modova. Samo moje texture.

Trik je u osvjetljenju, boji textura, i naravno detaljima.

Trenutno radim texture, a ima ih puno.
A nisam nesto odusevljen s tim ENB modom. To uopce nije skroz funkcionalan mod.
 
Poslednja izmena:
A sada nešto što ubija performanse :d

tesv2011-12-3111-33-03nk2l.jpg

Moj poslednji problem sa grafikom Skyrima je rešen :)

link

Btw, trinity project je najkeva mod za ES ikad ali sumnjam da će to ikada završiti. Ljudi koji su radili na Tyranussu, Skynet-u i Skyrim online su se ujedinili :)

Meni ovaj mod ne radi, udje trepne na sekundu i baci me na desktop, treba li neki patch za ove modove ja nemam ni jedan?
 
@starac Kad zavrsis texture sve koje planiras, kojom procedurom iste ubaciti u igru ?
 
Starac, sjajan ti je mod. :Klanjanje

Nego, vidim da si dodao još dva fajla na sajt. Šta je razlika izmedju prethodnog, a sada opcionog fajla i novog HiRes?
 
@starac, odlicne texture, svaka cast !
 
Poslednja izmena:
Zashto ja ne mogu da ubacim modove, pisao sam na proshloj strani?
 
@starac Kad zavrsis texture sve koje planiras, kojom procedurom iste ubaciti u igru ?

Kako mislis kojom procedurom?

Valjda istom kao i do sada?

Zasto pitas?

Starac, sjajan ti je mod.

Nego, vidim da si dodao još dva fajla na sajt. Šta je razlika izmedju prethodnog, a sada opcionog fajla i novog HiRes?

To sam samo dodao informaciju da se radi o Hi-res verziji. Sve je isto.

A opcioni fajl sadrzi texture trave 4096 rezolucije, i nesto su drugacije dizajnirane. I texture sa liscem, jer mozda si primjetio da sam izbacio lisce iz kuca i lokacija gdje nema uopce drveca, realizma radi.
Taj "Leaves" file ubacuje lisce na te lokacije, kao u vanila igri, a sto po meni nema smisla. Ali neko to voli.

I hvala to all :)
 
Pa kojom procedurom ? Probao bih ali ne znam kako :)
 
@starac
samo prijateljski savet:
previse koristis rec "perfect" u opisu moda, a govoris sam o svom radu:
-These textures are designed and painted to match Skyrim environment.
-Now blending between textures is much better

perfektno je ipak prejaka rec, jer nista na svetu nije perfektno a malo toga tezi ka perfekciji ;)
(a nije da ima malo ljudi kao sto sam ja i koje to kopka :p ;) )

inace svaka cast za teksture stvarno izgleda ekstra ! :D a ne zelim da probam u delovima , pa jedva cekam da zavrsis sve sto si planirao kako bi aktivirao tvoj mod ^^

@dulsrules
ukoliko je standardna procedura a najverovatnije jeste, u modu imas folder "data" u kojem se nalaze sve teksture , i samo je potrebno prekopirati taj folder u instalation dir folder skyrim-a, i igra bi sama trebala da odradi posao. takodje mozes skinuti program "Nexus mod manager" sa kojim mozes instalirati mod tako sto slektujes taj .rar file koji si download-ovao i program odradi ostalo.

EDIT: Upravo se zavrsio download. Folder "textures" prekopiras unutar foldera "SkyrimRootDirectory/Data/..."
 
Poslednja izmena:
@starac
samo prijateljski savet:
previse koristis rec "perfect" u opisu moda, a govoris sam o svom radu:
-These textures are designed and painted to match Skyrim environment.
-Now blending between textures is much better

perfektno je ipak prejaka rec, jer nista na svetu nije perfektno a malo toga tezi ka perfekciji ;)
(a nije da ima malo ljudi kao sto sam ja i koje to kopka :p ;) )

inace svaka cast za teksture stvarno izgleda ekstra ! :D a ne zelim da probam u delovima , pa jedva cekam da zavrsis sve sto si planirao kako bi aktivirao tvoj mod ^^

@dulsrules
ukoliko je standardna procedura a najverovatnije jeste, u modu imas folder "data" u kojem se nalaze sve teksture , i samo je potrebno prekopirati taj folder u instalation dir folder skyrim-a, i igra bi sama trebala da odradi posao. takodje mozes skinuti program "Nexus mod manager" sa kojim mozes instalirati mod tako sto slektujes taj .rar file koji si download-ovao i program odradi ostalo.

EDIT: Upravo se zavrsio download. Folder "textures" prekopiras unutar foldera "SkyrimRootDirectory/Data/..."

Citaj malo izmedju redova. Naravno da nista nije perfektno, ali ove texture jesu perfektne u okviru igre i ovog engina. Znaci na to sam mislio.

Daleko bolje blenduju nego li vanilla texture, a da ne pricam o ostalim modovima. Uostalom to svi kazu.

A ja jesam malo veci perfekcionista, tj. pokusavam biti.

Btw, readme mrzim pisati. To sam sklepao na brzinu. Najradije bih napisao; evo to su moje texture i cao. Ali valjda ne moze tako :)

dulsrules
Pa kojom procedurom ? Probao bih ali ne znam kako

Ajde budi malo konkretniji.

Imas neke texture a ne znas ih ubaciti, ili sta?
 
Što se tiče osvetljenja meni je u vanilla verziji ono jako loše, uopšte mi se ne sviđa. Sve je nekako tamno, svuda je jednako, kao da ga nema. To je valjda jer nema SSAO. Takođe vuče na plavičasto.

Zato i pratim ENB modove jer se nadam da će neko napraviti nešto slično što su uradili sa GTAIV. Za sada je sve nekako presvetlo, puno bluma ima ali opet u određenim momentima izgleda daleko realnije.

Teksture su samo jedan deo slagalice. Po mom mišljenju Skyrim vanilla ima loše i slabo detaljne teksture (što si ti i više nego uspešno rešio, hvala ti na tome), bangavo osvetljenje (to se još uvek čeka) a ostali aspekti su više manje ok. Broj poligona na modelima je više nego dobar za jednu open world igru mada teselaciju ne bi bilo loše videti na delu. Particle efekti su dobri. Iako je verovatno to isti onaj gamebryo samo unapređen, ipak su unapređenja i više nego očigledna i izvedena na pravim mestima. Kada sve izmoduju jedino će ostati slaba animacija koja je boljka svih ES igara tako da tu ne očekujem pomake.
 
@Starac nakon odgovora Old Dog-a vidim da je potrebno samo prekopirati taj data folder u root igre. Sto i nije tako tesko ;)
 
Da, samo replace i to je to.
 
Starac, svidjaju mi se teksture, svaka čast za trud! :)
 
@Starac nakon odgovora Old Dog-a vidim da je potrebno samo prekopirati taj data folder u root igre. Sto i nije tako tesko ;)

Pretpostavio sam da ti to vec znas!

Mislio sam da te zanima neka naprednija vrsta auto-instalacije?

I kod mog moda kopiras "textures" folder u Data.

Što se tiče osvetljenja meni je u vanilla verziji ono jako loše, uopšte mi se ne sviđa. Sve je nekako tamno, svuda je jednako, kao da ga nema. To je valjda jer nema SSAO. Takođe vuče na plavičasto.

Zato i pratim ENB modove jer se nadam da će neko napraviti nešto slično što su uradili sa GTAIV. Za sada je sve nekako presvetlo, puno bluma ima ali opet u određenim momentima izgleda daleko realnije.

Teksture su samo jedan deo slagalice. Po mom mišljenju Skyrim vanilla ima loše i slabo detaljne teksture (što si ti i više nego uspešno rešio, hvala ti na tome), bangavo osvetljenje (to se još uvek čeka) a ostali aspekti su više manje ok. Broj poligona na modelima je više nego dobar za jednu open world igru mada teselaciju ne bi bilo loše videti na delu. Particle efekti su dobri. Iako je verovatno to isti onaj gamebryo samo unapređen, ipak su unapređenja i više nego očigledna i izvedena na pravim mestima. Kada sve izmoduju jedino će ostati slaba animacija koja je boljka svih ES igara tako da tu ne očekujem pomake.

Meni je osvjetljenje ok. Ipak je to Sjever, i boje svjetla moraju biti malo ispranije. Opet sve zavisi od toga gdje se nalazis. Nije svugdje isto.

Meni smeta prenaglaseni bloom recimo, jos na snijegu.

Engine ko engine nije problem, ali jesu odluke developera. Na mnogim mjestima su tranzicije izmedju poligona odradjene jako lose, kao na slici dolje. Od ovoga recimo Oblivion nije patio.

Ovo sumnjam da mod moze rijesiti.
 

Prilozi

  • poligons.jpg
    poligons.jpg
    381.7 KB · Pregleda: 190
Poslednja izmena:
Starac, matori :D, trenutno sam u Nchuand-Zel (Markarath). Čini mi se da teksture koje se tu koriste nisi menjao?
 
Nazad
Vrh Dno