Šta je novo?

Temperatura PC-a, dal se pregrijava

josemourinho

Poštovan
Učlanjen(a)
01.07.2014
Poruke
569
Poena
70
Inače nisam prije obraco pažnju na temperature iskreno, al evo sad me to nešto zabrinulo, uglavnom novaka je situacija
rygy4e6u.jpg


E sad radi on normalno, cak stavljen nov nedavno kuler i mjenjana pasta, oko 60 bude normalna temperatura nakon 5-10 min rada na pcu al ako sta pokrenem npr. Kopiranje fajlova instalacija nečeg skoči et do 70
Za sad mu nije nista nit se sam resetuje nit sporije radi, jedino sto se ko malo zagrije dio kućišta oko napojne a kad otvorim napojna je vruća i north bridge vreo...

Za sad sto moram probat jest dodat još jedan ventilator da vidim hocel pomoć i iskopcat sata disk jer sam njega nedavno stavio pa da vidim slučajno da nije do njeg iako nevjerujem..

Inače napojna je 300w a unutra je pebtium 4 3ghz, 4x512mb DDR, radeon x1550 i jedan sata i jedan ata HDD, neznam možda forsiram napojnu iako bi ona ovo trebala moć pokrenut bez problema i pokretala je i prije?
 
Poslednja izmena:
Otvori stranu kucista, pa testiraj temperature, ako je prevelika razlika vidi kako ces da resis problem protoka vazduha
 
Auuuuuuuuu.gledaj hardove i plocu...druze tebi opasno u kompu nesto ne valja...otvori stranicu i nabavi 3-4 kulera 12ice da ti malo produva komp...poskidaj sve komponente i izduvaj kompresorom sve,ali nemoj da nabijas u komponente prasinu nego je izbaci...ufff ovo skoro nisam video
 
menjaj CPU cooler
dodaj jedan 120mm (nema sanse da ima mesta niti na napajanju da nabije 3-4 kulera), izduvaj sve od prasine, i termalna pasta na grafickoj i CPU da se zameni

spustice temperature za 20c
 
Uspio sam spustiti na 56-65 temperaturu, e sad kad isključim sata HDD a ukljucim stari ata HDD temperatura padne cak na 48, nikako ki bije jasno kako HDD može imat toliki uticaj na temperaturu??
 
Kad kazes iskljucis, da li mislis fizicki izvadis iz kucista, mozda blokira ulazak vazduha
 
Ma pobudalio skroz danas pala bila i ispod 50 al opet po starom on 53-60 kad ga opteretim ide i na 65 hahaha
Zasad radi valjda neće crknut :D

Edit: evo trenutno CPU 55 a HDD 45 i 42, torrebt skida punom brzinom i antivirus radi u pozadini, može ovo proc ko normalno ili da ga sutra još pokušam spustiti nekako?
 
Poslednja izmena:
Da ga ****m ne mogu smanjit temperaturu, mjenjo pastu svasta neata cacko al ponovo na idlu 50+ kad pokrenem igru kakvu 65+ znala doc i do 75...
Ventilator na strani kućišta imam neznam stvarno sta mu vise radit..
 
Jedino sto mi pada na pamet al me strah da sve ne za****m je da unutar CPU promjenim pastu onaj ihs removal ili kako već, Jel ko to radio Jel pomoglo??
 
Realno, ovo su normalne temp za taj proc.
 
Nazad
Vrh Dno