Šta je novo?

Temperatura AMD XP 2800+

ZagorE

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2005
Poruke
41
Poena
309
Doticni procesor na ABIT NF8-V ploci radi sa box kulerom koji je isao uz njega i sve je to u zatvorenom chieftech matrix kucistu sa samo jednim dodatnim ventilatorom sa strane koji uduvava vazduh u kuciste. Zanima me koja je normalna temperatura za ovaj procesor posto se meni krece oko 60 stepeni pri igranju Ridicka i do 70 stepeni pri kompresiji DVD u DivX. Sobnu temperaturu ne znam.
 
AMD XP i NF8 ne idu zajedno. Koji je to procesor AMD64, Sempron mozda? Moras biti precizniji oko procesora, uzmi CPU Z ili nesto slicno pa vidi koji je.
 
//AMD XP i NF8 ne idu zajedno. Koji je to procesor AMD64, Sempron mozda? Moras biti precizniji oko procesora, uzmi CPU Z ili nesto slicno pa vidi koji je.//

Moja greska. Procesor je AMD64 2800+. Nista nije overklokovano sem graficke koja je Leadtek TD6200 kojoj sam otkljucao dodatnih 4 pipline-a i sa njom nema problema. Znaci samo me interesuje da li je ona temperatura normalna ili ne.
 
ZagorE je napisao(la):
Znaci samo me interesuje da li je ona temperatura normalna ili ne.

Pa teško da je 70c normalna temperatura :d

Ne bi trebalo da prelazi mnogo iznad 50c sa box kulerom dok je idle. A sa opterecenjem, ne bi trebalo da prelazi 60.
 
Poslednja izmena:
-dakis- je napisao(la):
Pa teško da je 70c normalna temperatura :d

Ne bi trebalo da prelazi mnogo iznad 50c sa box kulerom dok je idle. A sa opterecenjem, ne bi trebalo da prelazi 60.


CAk je i to previse.Da li si proverio da li ti kuler dobro naleze na procesor ili, drugo resenje, skini kuler, ocisti ga,stavi novu pastu,pa onda proveri temperaturu.
Meni na istom procesoru temp.vrlo, vrlo retko prelazi 50 stepeni na full opterecenju npr u prime 95 ili pri kompresovanju.
 
Kuler dobro naleze na procesor. To nije problem. A mislim da nije ni problem ciscenje kulera zato sto komp sve ukupno nije radio ni 48 sati od sastavljanja.
Sa nekim drugom sam pricao i on je u fazonu da Abit (moja je NF8-V) ploce znaju da dodaju u iscitavanju temperaturu procesora.
 
zameni termalnu pastu pa vidi oce li biti neke razlike.
 
Poslednja izmena:
Ako nisi sam sastavljao kompjuter,obavezno reklamiraj.Ja sam imao takav slučaj kod komšije,sam sastavljao a nije stavio pastu(doduše to je bio sempron.)
 
Mislim da ne bi trebalo da menja pastu, jer taj procesor dolazi sa fabričkom "žvakom".

Inače, meni on radi na 24-31 stepen "idle", a do 48 stepeni opterećen, sa uključenim C`n`Q, na ploči GA-K8NS.
 
//Ako nisi sam sastavljao kompjuter,obavezno reklamiraj.Ja sam imao takav slučaj kod komšije,sam sastavljao a nije stavio pastu(doduše to je bio sempron.)//
Sam sam ga sastavljao pa ne znam da li da reklamiram ili da probam da skinem kuler pa ponovo da ga namestim. I gde moze da se nabavi termalna pasta? U Bg-u naravno.

//Inače, meni on radi na 24-31 stepen "idle", a do 48 stepeni opterećen, sa uključenim C`n`Q, na ploči GA-K8NS.//
KAKO????
 
Proveri koji je bios na ploci, pa flashuj neki od novijih... Abit ume da laze za temperaturu samo tako... pipni (obazrivo) hladnjak na CPU pa vidi da li je BAS vruc, ako jeste - onda reklamacija...
 
Ili nabavi na kratko neki dijagnosticki panel poput Aerogate-a. Onda ces lako termalnim senzorom da utvrdis realnu temperaturu procesora.
 
Šta kako?

Ako pitaš za podešavanje C`n`Q, imaš Search.

Takođe i mom prijatelju radi na sličnim temperaturama. Obojica imamo po dva dodatna ventilatora u kućištu (napred + pozadi), koj rade na 8 V (ne čuju se).
 
Probacu da ubacim i ta 2 dodatna ventilatora pa sta bude.
 
Ja konacno ubacio ventilator da izbacuje topao vazduh iz kucista ukljucio komp i ono cvrc. Temperatura CPU-a pala za nekih 1 do 2 stepena. E onda skupio porodicne dragulje i flashovao (prvi put zato sam ih i skupljao) bios na ploci i sad mi pokazuje temperaturu od 33 stepena. Ko je tu lud da li je moguce da default bios na ploci toliko laze za temperaturu procesora???
 
Jeste... pipni hladnjak rukom ako ne verujes...
 
ZagorE je napisao(la):
flashovao (prvi put zato sam ih i skupljao) bios na ploci i sad mi pokazuje temperaturu od 33 stepena. Ko je tu lud da li je moguce da default bios na ploci toliko laze za temperaturu procesora???

Moguce je i ja sam imao takav slucaj da je ploca pokazivala 70 stepeni i posle flashovanja bios-a vratilo se u normalu, ne secam se koja je ploca ali znam da je bio neki noviji AMD64
 
Vrh Dno