Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja ti kazem samo pravo stanje stvari kad odes u Segedin i resis da promenis evre u forinte...juce je moglo za 100e da se dobije nesto preko 282xxforinti
 
Evo sad u Mađarskoj uz lm660s i lm640s daju i xbox konzolu!
Ako neko ide u Mađarsku da donese sebi TV a ima pomoć "prijatelja" na granici ja sam zainteresovan da i meni donese (naravno uz neku pristojnu proviziju 50-70e, npr. da me 640s izađe oko 670e a 660s oko 750e sa fonom ili xbox konzolom)!

reci mi samo kako si ti dobio ovu racunicu da te moze izaci npr lg 42lm640s za oko 670e jos sa xbox-om?
230000ft ti je oko 815e,a toliko kosta taj tv sa xbox-om...da ti odes po njega i uzmes afu izaslo bi te tada mozda 670e i na to stavi troskove goriva,carinu
 
Kazi mi da li se uvek carine televizori ili ne? Koliko znam mogu jedan da unesem ako je za moju licnu upotrebu?
Kako ide sa onim organizovanim shoping turama u Madjarskoj preko agencija? Tu bi trebalo da lagano ide sa carinom...
 
otvorio sam posebnu temu u Sta da kupim, ali mi niko nije odgovorio....

Planiram da se obradujem sa novim TVom i sigurno bi uzimao nešto oko 50". Posedujem LCD Samsung 40" HD-Ready iz 2008me i vreme je da ga zamenim.
Televizor bi uzimao preko Mađara i treba mi neko pouzdano rešenje zbog garancije za svaki slučaj. Vidim da se Panasonic dosta hvali na forumu, mada me malo brine burn-in i image retention, pošto se veći deo dana (oko 12h) vrti BabyTV.
Šta je u toj klasi i cenovnom opsegu a da može da izdrži svakodnevno maltretiranje jednog kanala? Naravno i da kada ja nađem vremena (2 sata u mesec dana) da pogledam nešto za svoju dušu. TV će ići na zid, gleda se sa 3m, nisam lud za 3D, ali nikad se ne zna.
 
mozes da uneses do odredjene svote(ne bas nesto velike svote) i sve preko te svote se carini i nema veze da li je to za licnu upotrebu ili ne...obicno lcd tv-i kad se carine nikad nisu ispod 100e,a cesto je i dosta vise oko 150e(ako ces sve legalnim putem tj ako nemas vezu)...tu mislim na tv od 42inaca veci imaju naravno i vecu carinu
 
Dragi forumaši, molim za pomoć.
Naime, odlučio sam da kupim Samsung 40es8000 preko momaka iz Subotice. Malo sam čitao forum i kontaktirao putem mail-a njih 15. Izdvojile se dve grupe prodavaca
jedni prodaju taj model za 1150-1300 eur uz račun, garanciju overenu sa dva pečata itd.
drugi mi nude isti model za 950-1000 eur s tim da garanciju oni daju, tj oni nose TV ako se pokvari i skidaju serijski broj i lepe drugi. Takodje, kažu da ga neću dobiti u originalnoj kutiji već u kutuji drugog modela tv-a. Skidanje serijskog broja me najviše buni. Oni mi kažu da je to jer se bune uvoznici, drugi kaže da ne dolazi iz Madjarske... uglavnom shvatio sam da mi skrivaju istinu.

Primamljiva mi je ušteda od 200 eur, ali me mnogo buni to skidanje serijskog broja. Na forumu je neki lik pisao da je dobio oštećen TV. Drugi hvale prodavce. Oprečna su mišljenja.
Samsung ima proizvodnju u Madjarskoj pa se plašim da mi ne prodaju reparirani ili tv koji je popravljan u servisu.

Čuo sam da to rade kako bi ga uštedeli na carini i porezu pri ulasku u zemlju. Ali lično mislim da carinu i pdv ne plaćaju ni ovi koji ih prodaju po višim cenama.

Da li neko zna u čemu je fora prelepljivanja serijskih brojeva ?
 
otvorio sam posebnu temu u Sta da kupim, ali mi niko nije odgovorio....

Planiram da se obradujem sa novim TVom i sigurno bi uzimao nešto oko 50". Posedujem LCD Samsung 40" HD-Ready iz 2008me i vreme je da ga zamenim.
Televizor bi uzimao preko Mađara i treba mi neko pouzdano rešenje zbog garancije za svaki slučaj. Vidim da se Panasonic dosta hvali na forumu, mada me malo brine burn-in i image retention, pošto se veći deo dana (oko 12h) vrti BabyTV.
Šta je u toj klasi i cenovnom opsegu a da može da izdrži svakodnevno maltretiranje jednog kanala? Naravno i da kada ja nađem vremena (2 sata u mesec dana) da pogledam nešto za svoju dušu. TV će ići na zid, gleda se sa 3m, nisam lud za 3D, ali nikad se ne zna.

Ajde da ja pokusam da pomognem...Zavisi da li ce ici pc,konzola,i naravno 3d.Takodje,bitna je i multimedijalna podrska(to su neki moji kriterijumi).Plazma ima najbolju sliku(kontrast,odziv) ali nije preporucljiva za pc.Takodje, problem je i sa staticnim slikama(to znas i sam).Led je ok i za pc,konzole i nema problema sa burn-in.Modeli...ako planiras 3d,mislim da ti jedino ostaje neki od LG(pasivni 3d)posto aktivni 3d kod Samsunga pravi probleme,ponajvise zamor ociju.Ja sam planirao Samsunga le40es6540 ali sam odustao samo zbog 3d.Samsung ima bolji panel,sposoban da prikaze realniju crnu boju nego lg,i to se najvise primeti kad gledas tv u zamracenoj prostoriji.LG sa druge strane,ima bolji 3d,jeftine naocare,magic control(dodatni daljinac za internet i smart aplikacije).Realno gledano,nije neka velika razlika izmedju Samsunga i LG,bio bi zadovoljan sa oba.Za LG mislim da je minimum LG lm640s serija pa nadalje,a kod Samsunga ovaj es6540 pa nadalje.Sto se tice garancije,to moras sa prodavcima da se dogovoris.Ja sam skoro uzeo le40es5500 za suraka,2 godine garancije,tv stigao u netvorenoj kutiji.Za druge marke (Sony,Philips,Panasonic) ne mogu da kazem nista,posto nemam iskustva sa njima.Pozz

P.S.Ovaj Panasonic st50 je stvarno dobar,cak ima i dobru multimedijalnu podrsku,sto nije bio slucaj do skora kod Panasonica,samo je problem onaj tvoj deciji kanal koji se vrti po ceo dan...vidi da li im logo menja poziciju u toku dana,onda ne bi trebalo da bude problem.
 
Poslednja izmena:
Danas tačnije pre 3sata prodat smart telefon
LG OPTIMUS L7 za 170€ tako da me je LG42LM660 izašao 533€. Bolje sam prošao nego što sam pre par meseci mogao da zamislim.
A vidim da se tema baš rasplamsala. Ja nebi sad puno da pametujem. Ali dosta tog ima tačnog što ste pisali na prošloj strani. Moj savet je da probate da se udružite da nadjete nekog sa KP ko će doneti televizor ili još bolje televizore po porudžbini iz Segedina. Verujem da dosta njih to hoće. Treba pratiti aktuelne akcije. Jel i ovi trgovci kupuju televizore koji su na akcijama. Tako i vi. Nemoj te se držati odredjenog modela već po tom pitanju budi te fleksibilniji je većina tih televizora su slični razlike su u nijansama. Kad naidje neki koji vam odgovara rezerviše te ga to je besplatno pa pozove te lika iz SU koji ce otići po njega i doneti ga za vas. Verujem da se može naći takvih sa KP a tarifa je od 70€ pa na više kako se dogovorite. Jer njima je to rutina. Oni su u to dobro uhodani i to je za par sati 40€ čistih. Na 2 tv-a već možda i za 100€ vam prenesu. Vredi se malo potruditi. Jer nije ista cena tv-a koji je taj sa KP kupio pre par meseci po ko zna kojoj ceni i ovi što su sad na akcijama. I nemoj te se nadati da će neki od njih i ako naidje na neki povoljan tv ga prodati isto tako povoljno. Čeka će. A to isto važi i za ljude iz Niša. Budimpeštu zaboravi te za 1-2 televizora se nisplati. Mada njima je bolje da potraže po Nišu tamo televizore donose iz Bugarske.
 
Poslednja izmena:
otvorio sam posebnu temu u Sta da kupim, ali mi niko nije odgovorio....

Planiram da se obradujem sa novim TVom i sigurno bi uzimao nešto oko 50". Posedujem LCD Samsung 40" HD-Ready iz 2008me i vreme je da ga zamenim.
Televizor bi uzimao preko Mađara i treba mi neko pouzdano rešenje zbog garancije za svaki slučaj. Vidim da se Panasonic dosta hvali na forumu, mada me malo brine burn-in i image retention, pošto se veći deo dana (oko 12h) vrti BabyTV.
Šta je u toj klasi i cenovnom opsegu a da može da izdrži svakodnevno maltretiranje jednog kanala? Naravno i da kada ja nađem vremena (2 sata u mesec dana) da pogledam nešto za svoju dušu. TV će ići na zid, gleda se sa 3m, nisam lud za 3D, ali nikad se ne zna.

Nemoj plazmu za bebi kanal. I sam imam st50 plazmu al ona se koristi 100% za gledanje materijala sa hdd-a i ps3. Bolje za filmove nam video, ali ne gledam televiziju tako da nemam problem sa logoom. Za ono sto tebi treba jedino odgovara lcd/led, plazma nikako.
 
@Dragan BG
Prvi put čujem za to skidanje seriskih brojeva. A ti prodavci što će ti prodati tv u drugoj kutiji skidanje seriskog broja... Beži od takvih. Meni tu nešto smrdi. Bilo koji tv da kupuješ od bilo kog prodavaca pa makar on obećao da će u slučaju kvara on vraćati tv u Mađarsku bi trebao da ti original overenu garanciju i bar fotokopiju računa. Kako bi mogao i sam da vratis tv u Mađarsku ako zatreba a nemogneš da nadješ tog ko ti prodao i obećao vraćanje tv-a na servis. Nemoj žuri ti. Razlike u ceni kod tih sa KP su ogromne. Da se primetiti da oni koji imaju više pozitivnih ocena da su ok imaju i veće cene. O validnosti tih njihovih ocena ja imam odredjene sumnje mislim da su štimovane. Treba ih kontaktirati sve. I njima je cilj da rade i zarade. Treba pregovarati. Jel većina njih će nastojati da vam proda tv koji imaju na lageru tvdeći kako je baš taj najbolji. Što se tiče televizora iz elektrooutleta ima i toga. Najbolja je zarada na njima. Treba otvoriti četvoro očiju pri kupovini. Ima dosta televizora koji su bili izloženi po prodavnicama i radili par meseci. Takav tv se može smatrati novijim ali ne i novim, mora biti jeftiniji od nekorištenog sa svim folijama na televizoru, nogicama, daljincu...
 
Da li se isplati sada kupovati TV ili cekati? Ako hocete TV sa telefonom ili xboxom koji su n a akciji, ovi dileri traze oko 50e preko osnovne ponude...

@Madjija, kakve su cene TV u Bugarskoj? MIslim da su ipak skuplji nego u Madjarskoj?
 
U našim prodavnicama 660s košta oko 950e i dobiješ 5 godina garancije i telefon koji košta oko 190e. Kada se telefon odbije izađe da je tv 760e (gotovo isto kao i na KP-u). Pri tome, plaćena je carina, plaćen porez državi i prodavnica je zaradila! Pa vi vidite!
U početku sam gledao isključivo TV na KP a sad sam uveren da od njih neću kupiti (bar ne po ovim cenama koje su sada aktuelne).
 
Ja sam dobio jutros ponudu 42lm660s + xbox 360 slim 4gb za 780 Eura. Za koliko moze taj xbox da se proda? Posto varijanta sa telefonom vise nema.
 
A to isto važi i za ljude iz Niša. Budimpeštu zaboravi te za 1-2 televizora se nisplati. Mada njima je bolje da potraže po Nišu tamo televizore donose iz Bugarske.

Televizori u Bugarskoj kostaju skoro isto kao i kod nas...
 
I ja odustajem do daljnjeg od KP, tv je kod njih bio oko 30e jeftiniji pre 3 meseca...Mnogo su im se osladile pare...
A ovi koji idu u turistickom angazmanu,kakva je situacijana granici,neko rece da nece da cekaju povracaj?
Nista drugo nego mi sami da se organizujemo!;)
 
za IzNoGooD-a:
panasonic tx-p50st50e to je odlican tv...

Ajde da ja pokusam da pomognem...Zavisi da li ce ici pc,konzola,i naravno 3d.Takodje,bitna je i multimedijalna podrska(to su neki moji kriterijumi).Plazma ima najbolju sliku(kontrast,odziv) ali nije preporucljiva za pc.Takodje, problem je i sa staticnim slikama(to znas i sam).Led je ok i za pc,konzole i nema problema sa burn-in.Modeli...ako planiras 3d,mislim da ti jedino ostaje neki od LG(pasivni 3d)posto aktivni 3d kod Samsunga pravi probleme,ponajvise zamor ociju.Ja sam planirao Samsunga le40es6540 ali sam odustao samo zbog 3d.Samsung ima bolji panel,sposoban da prikaze realniju crnu boju nego lg,i to se najvise primeti kad gledas tv u zamracenoj prostoriji.LG sa druge strane,ima bolji 3d,jeftine naocare,magic control(dodatni daljinac za internet i smart aplikacije).Realno gledano,nije neka velika razlika izmedju Samsunga i LG,bio bi zadovoljan sa oba.Za LG mislim da je minimum LG lm640s serija pa nadalje,a kod Samsunga ovaj es6540 pa nadalje.Sto se tice garancije,to moras sa prodavcima da se dogovoris.Ja sam skoro uzeo le40es5500 za suraka,2 godine garancije,tv stigao u netvorenoj kutiji.Za druge marke (Sony,Philips,Panasonic) ne mogu da kazem nista,posto nemam iskustva sa njima.Pozz

P.S.Ovaj Panasonic st50 je stvarno dobar,cak ima i dobru multimedijalnu podrsku,sto nije bio slucaj do skora kod Panasonica,samo je problem onaj tvoj deciji kanal koji se vrti po ceo dan...vidi da li im logo menja poziciju u toku dana,onda ne bi trebalo da bude problem.

Nemoj plazmu za bebi kanal. I sam imam st50 plazmu al ona se koristi 100% za gledanje materijala sa hdd-a i ps3. Bolje za filmove nam video, ali ne gledam televiziju tako da nemam problem sa logoom. Za ono sto tebi treba jedino odgovara lcd/led, plazma nikako.

Hvala na odgovorima, i meni se ucinilo da je 50ST50E odlicna kupovina pogotovo sa cenom oko 900E. TV se najvise preko dana koristi kao obican TV preko obicnog SBB koaksijalnog kabla i vrte se dva kanala: BabyTV i 24h Kitchen. Koristim WD TV kao media player, ali ce se u buducnosti kaciti PC i konzola na TV. 3D ne verujem da cu gledati, moze da bude feature, ali mi nije presudan.

Kada se sve sabere, plazma mi nije najbolja opcija, pa me zanima sta je aktuelno dobro od 40"+ LED modela. Definitivno bi isao na 46", jer ne verujem da cu opet menjati TV naredne 4 godine... Licno preferiram Samsung, ali ako LG ima nesto da ponudi, nece mi smetati :)
 
@IzNoGod
I ja preferiram Samsung ali kad sam video es 5500,razocarao se.Inace,svi tv koji pored oznake 100hz,200,hz,400hz i tako dalje imaju napisano CMR(samsung) i MCI(LG) nemaju navedene vrednosti.Konkretno,es 5500 se reklamira i pise na kutiji da je 100hz,kada sam proverio u servisnom meniju,tamo stoji da je ekran 50hz.Mislim da ti jedino preostaje neki LG LM640-LM660 ili jaci od toga.Imaju konacno podrsku za DTS,dobru multimedijalnu podrsku,dobar 3d,jedino ces (najverovatnije,posto imas samsunga)primetiti da je slika na LG malo svetlija,to ima veze sa IPS panelom koji koristi.Idi u neku radnju kod nas i pogledaj uzivo kakvu sliku daje.Inace,LG sinema screen dizajn stvarno izgleda odlicno.47lm660 imas za 950e,dobijes 2 daljinca,7 naocara i nadam se garanciju od 5 god.Pozz:trust:
 
Ja sam dobio jutros ponudu 42lm660s + xbox 360 slim 4gb za 780 Eura. Za koliko moze taj xbox da se proda? Posto varijanta sa telefonom vise nema.

Sad gledam,2 lika koji prodaju tv,prodaju i X-Box odvojeno,cena 199 eura...cik pogodi odakle su!:trust:
 
@Damir
Jel to ponuda od nekog sa KP ili si našao u eDigitalu oni su imali tu akciju i kad sam ja kupovao ali sam se ipak odlučio za varijantu sa telefonom. Telefon se lakše proda. Prodaće se i xbox nebrini. Mislim da za xbox možeš dobiti 150€. Okači je na par oglasa budi malo niži sa cenom i budi strpljiv. Ako se plašiš da je nećeš moći prodati ti malo pričekaj biće još ovih sa telefonima. Bila je pre par meseci u MediaMarketu akcija samsung 40es6100 sa telefonom samsung galaxy s2. Nesećam se tačno cene al znam da kad se odbila cena televizora od oko 600€ telefon je koštao približno 70€ što je veoma dobra cena za telefon koji je kod nas nov 220-250€. Ako te LG više zanima biće njih i posle nove godine u kombinacijam sa telefonom, kamerom, blu rey plejerom, zvučnicima... Jer posle NG dolazi čišćenje lagera za nove modele serije za 2013.godinu
 
Kada se sve sabere, plazma mi nije najbolja opcija, pa me zanima sta je aktuelno dobro od 40"+ LED modela. Definitivno bi isao na 46", jer ne verujem da cu opet menjati TV naredne 4 godine... Licno preferiram Samsung, ali ako LG ima nesto da ponudi, nece mi smetati :)

Lg lm640 ili jos bolje lm660 od 47". ;)
 
Da to je sa KP :) Meni samo treba televizor, pa sam mislio xbox da prodam da me TV kosta manje. E sad kad bi oni hteli odvojedno da prodaju bilo bi super :) Puno mi je 740 eura samo za TV.

Problem je ako cekam mozda ostanem i bez xboxa :) A garancija od 5 godina vazi samo do 31.12.2012 krastavac.

Mislim da ce se mnogo teze prodati xbox od telefona.
 
Poslednja izmena:
Da to je sa KP :) Meni samo treba televizor, pa sam mislio xbox da prodam da me TV kosta manje. E sad kad bi oni hteli odvojedno da prodaju bilo bi super :) Puno mi je 740 eura samo za TV.

Problem je ako cekam mozda ostanem i bez xboxa :) A garancija od 5 godina vazi samo do 31.12.2012 krastavac.

Mislim da ce se mnogo teze prodati xbox od telefona.

evo ja ti otkupim taj xbox za 150€ ;)
 
Mislim da cu pazariti taj 42lm660s + xbox ovih dana, pa eto mozemo se dogovoriti za xbox :)
 
E ovo je pravi primer kako treba sarađivati. Damir i vladimirdowla su to najbolje demonstrirali. Još da se realizuje kupovina pa da čujemo prve utiske obojice.
Damire mislim da ta varijanta iz eDigitala ima mogućnost 5.godina garancije ali to nije ta cena. Uđi na njihov sajt nađi tu ponudu LM660 sa xBox konzolom pa pročitaj da piše garancija 2godine a ako hoćes 3,4 ili 5 to se plaća dodatno. Možda ja grešim ali proveri.

@MegaSkot
Kad stigneš odgovori mi u temi "42LM615S i 42LM620S"

Da i ja dam svoj doprinos udruživanju. Ako bude na akciji neki samsung tv sa telefonom
Samsung galaxy Y s6102, s6108, s5360, s5830, s5660
Možda čak i neki LG L3, L5 ja sam zainteresovan. Tu smo da se dogovorimo i nađemo obostrani interes.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno