Šta je novo?

Telenor/Yettel. - rebranding

csernikmarton

Poštovan
Učlanjen(a)
10.09.2014
Poruke
83
Poena
70
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Mađarski tech site HWSW saznaje iz nezvaničnih internih izvora da PPF neće produžiti licenciranje brenda Telenor, samim tim verovatno u martu kreće novi brend u Srbiji, Mađarskoj i Bugarskoj.

 
Yettel.
 
Već postoji domaći provajder Jotel, evo prilike za zabunu (ili akviziciju).
 

Not there yet!
Iskreno wtf?!
I u Bugarskoj:
Imaju i svoj font, eno ga aktivan na Bugarskom sajtu:
Screenshot from 2022-01-27 11-09-36.png
 
  • Funny
Reagovanja: uji
A1 uopste nije glup naziv, cak sta vise vrlo dobar za podneblje odakle potice.
Da ne bi ostao u neznanju, austrijanci (i nemci) za izvanredan rad/rezultat/skolsko ocenjivanje kazu A-einz, ekvivalent nasem 5 sa zvezdom.
Verujem da i Yettel ima razumno znacenje sa podneblja odakle potice fondacija.
 
Sjajno je što kod njih ima to neko značenje, ali kod nas nema i uz onaj logo koji deluje kao da ga je pravio neko ko je učio da radi u 3d max-u 2001. godine stvarno deluje skroz bezveze.

Plus što A1 kod nas ne može da ima pozivitnu konotaciju već samo asocira na nešto početno, najosnovnije, kategorija vozila, nivo kod učenja jezika.

Barem meni eto tako deluje, super ako se nekom sviđa.
 
Meni zvuči kao naziv turske serije. Korporativna boja biće im zelena...
 
Yettel ne zvuci ozbiljno ni korporativno, mozda ako je kompanija sa Turskog podrucja pa ima neko znacenje....
 
Mobtel, Telenor, Yettel ;)
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Nisam verovao da ću ovo reći, ali ispade Mobi naziv bolje rešenje od izabranog. Mobi i Mobi banka.
 
Screenshot_2022-01-27-15-30-44-24_7ce04c763914e01b61700c480fb34db2.jpg
 
Bežanija je bila i bez ove promene "identiteta" :)

20220127-153649.jpg


 
Yettel, zvuč kao neka životinja ili Jeti :ROFLMAO: Katastrofa. Što se ovako sprdaju sa imenom mreže.
 
Kad su preuzeli firmu od Telenora, po ugovoru su imali pravo 33 meseca da posluju pod imenom "Telenor". Svakako su od prvog dana to znali i imali plan da u određenom trenutku izvrše rebranding kompanije.
 
Nazad
Vrh Dno