Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Pošto sam prešao i na QME pre par dana, interesuje me kojim alatom si klokovao procesor.
I još jedno pitanje: Kako da namestim neku drugu melodiju zvona na QME?!

Aplikacija android music pa malo duze drzati prst na zeljenoj pesmi i odabrati opciju use as phone ringtone.
Klokovanje sa CWM instlirati kernel uputstva ovde http://e1zemun.blogspot.com/2012/06/alcatel-ot-990-qme-rom-lepotica-nije-al.html

Ето ти упуство. Мораш кернел нови да имаш инсталиран да бих могао да клокујеш.
После инсталирај SetCPU или McTweaker и ту можеш да бираш који ћеш гувернер да користиш и изабереш макс фрекфенцију. Ја користим SmarassV2 гувернер и Noop I/O scheduler.
 
Hvala lepo i e1zemun i Boza_S6 ,)
 
Odradih! Sada se CPU vrti na 787. Samo bih imao još jedno pitanje: Da li povećanje na 787 može fizički da škodi CPU pošto je on u startu namešten da radi na 600?!
 
Prvi znak da procesoru smeta bi trebalo da bude restartovanje telefona "sam od sebe". Tako da, ako krene da crash-uje, smanji takt, u suprotnom ga ostavi.
 
Prvi znak da procesoru smeta bi trebalo da bude restartovanje telefona "sam od sebe". Tako da, ako krene da crash-uje, smanji takt, u suprotnom ga ostavi.
U redu. Hvala na odgovoru nvukelic. Za sada sve lepo radi. Testiraću ga par ciklusa punjenja baterije, pa javljam kako drži baterija u odnosu na 2.2 (O2).
 
jos kad bi neko postavio tutorial za upgrade, kao za flash i root... :)
 
Posle par dana korišćenja, doduše intenzivnog zbog vraćanja svih silnih programa i podešavanja koje sam imao (a vratio sam na 90+% onog što je bilo na 2.2, tako da mogu da poredim), prvi utisci su sledeći:

1. Opet pominjem, telefon je primetno brži, što znači - brže otvaranje menija i aplikacija, nema seckanja pri skrolovanju, sve ide smoooooth :). Samo zbog ovoga, vredi preći.
2. Orange ROM savršeno stabilan, jedini problem na koji sam naišao je što mi ničim izazvan menja melodiju za alarm i zvono, ali sam to rešio tako što sam ih ubacio na sistemsku particiju, iz nekog razloga nakon restarta neće da zadrži melodiju ako je sa sd kartice. Sve ostalo funkcioniše, nijedan jedini crash ni launchera, ni bilo koje aplikacije (a imam ih mnoooogo), ni sistema, nijedan... pardon jedan restart telefona, kad sam se prvi put kačio na WiFi, nakon toga radi k'o sat.
3. Baterija - na Froyo mi je trajala 12-16h (ne preterujem, imao sam brdo raznih naloga, sinhronizacija, refreshovanja aplikacija, 3G stalno on, nemam task killere...). Sada traje cca 18-24h (nekad i koji sat više), uzeti overclock u obzir... you do the math.

Sve u svemu, ja i više nego zadovoljan, ono što mi je najbitnije, telefon mi je kao preporođen, baterija tu i tamo, ali opet bolje nego pre.

Čekam CM7 da probam... ali u svakom slučaju, nikad više nazad na Froyo.
 
Izgleda da se nakupilo mnogo djubreta od raznih instalacija, pa je red za jedan fabricki reset...E sad sta me interesuje jel on brise SVE sa telefona i kartice?Mislim na fotke muziku itd...Inace telefon je "telenorov" i nije nista dirano po tom pitanju...
 
SD karticu ti ne dira (mada je mozes izvaditi pre reseta ako mu ne verujes), brise kontakte, poruke, programe koje si instalirao...
 
Jel moguce zameniti ono djubre od tastature za ICS Keyboard bez root-a ? instalirao sam ICS Keyboard ali nikako nemogu da je namestim da bude default ?
 
nece da otvori qltsar ClockworkMod Recovery. prijavljuje mi virus. interesuje me samo jel je proces instaliranja ROM-a i kernela isti kao i instalacija npr. O2 ROM-a na 2.2.2, jer njega trenutno imam u telefonu? i ovo oko ovih permision-a mi nije bas najjasnije... e da, jel moram posle opet da particionisem karticu, posto mi je vec particionisana?
 
nece da otvori qltsar ClockworkMod Recovery. prijavljuje mi virus. interesuje me samo jel je proces instaliranja ROM-a i kernela isti kao i instalacija npr. O2 ROM-a na 2.2.2, jer njega trenutno imam u telefonu? i ovo oko ovih permision-a mi nije bas najjasnije... e da, jel moram posle opet da particionisem karticu, posto mi je vec particionisana?

A da disablirash taj glupi AV shto ti prijavljuje virus kad idesh da flesujes phone ??
 
nece da otvori stranicu na kojoj se nalazi fajl, ne mogu da ga download-ujem...
 
Ja bih zamolio da se na prvoj strani ubaci upustvo za vracanje u "mint telenor" stanje ako je tako nesto izvodljivo za ovaj telefon :)
 
Instalirao sam rom po ovom upustvu http://e1zemun.blogspot.com/2012/06/alcatel-ot-990-qme-rom-lepotica-nije-al.html i telefon radi super osim jednog malog problema a to je da se pojavljuju linije na kameri i kamkoderu kada se slika, a nema ih posle na slikama.Probao sam i sa ICS kamerom sa marketa i isto ima linija, jedino je radilo sa Camera360 i nije bilo linija.Takođe, linije mi se pojavljuju i kada gledam youtube.Rešio sam problem ali na kratko i to tako što odem u CWM i odradim Fix Permissions i posle toga sve radi neko vreme pa se ponovo vrati na staro.Ima li leka za ovaj problem,hvala...
 
Uradio sam root i fleshovanje telefona i on je stvarno poleteo, nemam egzaktna merenja ali meni baterija sad traje bez problema dva dana, ado sada je morao prvu noć na punjenje i to ako imam sreće...O2 ROM instaliran...E sad jel može da se otključa ovaj telefon onako "kod kuće" ;)
 
Ne može.
 
Jel moze nekako da se ukloni Low on Space notification? Stoji mi u uglu i nervira me. I zasto kad god updatuje apps ono mi izbaci low on space, a pobrisao sam pola stvari i ono i dalje? Gde to zauzima mesto...
 
Telefon mi je rutovan, kartica particionisana, sve lepo sređeno preko link2sd. I pre neki dan vidim slobodno samo oko 30MB i neće da se poveća ni nakon brisanja brda programa. A do sada mi je bilo slobodno oko 60MB i nije se smanjivalo prilikom instalacije novih app? Nije mi baš jasno.
 
Nakon instaliranja/brisanja odradite restart telefona, po nekad ne pokaze tacno koliko ima memorije...
 
Nazad
Vrh Dno