Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Pisao sam i Alcatelu i Telenoru. Telenor kaze da sve zavisi od Alcatela, a Alcatel kaze da sve zavisi od Telenora! Ko koga ovde zajebava :mad:! Sad cu da uzmem i da posaljem Telenoru odgovor od Alcatela i obrnuto, pa da vidim sta ce da kazu!
 
Ma ne zanosi se bre.
Budi strpljiv i cekaj.
Kakav crni Telenor. Sacekaj open ROM i uflesuj lepo telefon...

Strpljenje je majka mudrosti...
 
Pa, koliko sam skontao ako ne dobijemo update uopste, moracemo da cekamo da Alcatel izbaci kernel za 2.3 da bi mogli uopste da stavljamo custom romove, i da je to bio problem sa brickovanjem telefona prilikom vracanja update-a sa 2.3 na 2.2. A ako je tako nacekacemo se jer tek su pre nedelju, dve izbacili kernel za 2.2! Bas su smaraci, ne znam da li sam vec napisao ali u Hrvatskoj navodno vec ima u prodaju OT 990 sa 2.3 Androidom, a takodje su i dobili update normalno.

Edit: Evo sastavio sam i poslao oba maila. Videcemo sta sada kazu, mada kontam da ce me opet odj***ti, ali nista me ne kosta.
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih, ponovo, učesnike ove teme da neko okači OTovu Light aplikaciju (ako je moguće čistu ili kao bekap kroz Root Uninstaller PRO).

thx svakome ko se potrudi!
 
Light misliš Torch ? Ako sam dobro shvatio izvoli.
 

Prilozi

  • Torch.rar
    6.8 KB · Pregleda: 39
Light misliš Torch ? Ako sam dobro shvatio izvoli.

Na moju veliku žalost, Torch ne radi na drugom telefonu na kom sam je probao :(.

Potrebna mi je aplikacija pomoću koje mogu blic svog telefona (nije OT) da koristim kao baterijsku lampu. Ubih se tražeći po Marketu, ali bezuspešno...

Any help?
 
kazes da si se ubio od trazenja po marketu, al ajde da probam da te prosvetlim :). ja sam kucao na marketu led flashlight i izbacio mi je gomilu aplikacija koje koriste blic telefona kao baterijsku lampu (tako pise u opisima aplikacije), pa ne znam, probaj...
 
kazes da si se ubio od trazenja po marketu, al ajde da probam da te prosvetlim :). ja sam kucao na marketu led flashlight i izbacio mi je gomilu aplikacija koje koriste blic telefona kao baterijsku lampu (tako pise u opisima aplikacije), pa ne znam, probaj...

Hmm, to oko prosvetljenja ti nije loše :d ali samo ako je sa nekom Torch apk međutim, kada sam rekao da sam pretražio Market uzduž i popreko to sam i mislio bukvalno, što podrazumeva probu desetina aplikacija i nijedna nije htela da radi. Zarad toga sam potražio pomoć :( a ne zbog ne snalaženja... :(:(:( ili sl.

H E L P za Torch koja radi!
 
@neogeo Poslednji put kada sam imao android sa blicem bio je potreban root za takve aplikacije. Koji telefon imaš i da li je rootovan?
 
@neogeo Poslednji put kada sam imao android sa blicem bio je potreban root za takve aplikacije. Koji telefon imaš i da li je rootovan?

Moto Fire XT (XT530). Rutovan je i SuperUser radi sasvim normalno, još samo da mu nađem Torch koji će da radi da bih mogao Blic da koristim kao baterijsku lampu jer mi tako treba.
Na putu je nov OT ali dok on stigne, Moto će vršiti posao.
 
Pa rekao sam ti, stavi onu aplikaciju sto sam naveo, ima Torch Light na njoj... ne treba ti nikakv root ni nista.
 
hoces da menjas XT za OT? :D
 
Pa ako je to moguce uraditi na Filipinima, zasto onda ne bi bilo moguce i kod nas i u ostalim zemljama. Neka neko posalje na mail Telenoru i tu vest :d
 
Ma dzaba, poslao sam ja alcatelov odgovor koji sam dobio, telenoru. I opet su me odjebali. Citiram:"Postovani Borise,

Kao sto smo i naveli u prethodnom odgovoru, Alcatel je duzan da napravi apdejt jer jedini to moze da uradi.
Kada ga naprave i dostave nam na test mi odlucujemo da li je dovoljno dobar za nase korisnike. Ukoliko jeste, dajemo dozvolu Alcatel-u da ga ponude nasim korisnicima kroz opciju za azuriranje softvera.

Molimo Vas za strpljenje jer nemamo informaciju kada ce apdejt biti ponudjen nasim korisnicima."
 
Ma dzaba, poslao sam ja alcatelov odgovor koji sam dobio, telenoru. I opet su me odjebali. Citiram:"Postovani Borise,

Kao sto smo i naveli u prethodnom odgovoru, Alcatel je duzan da napravi apdejt jer jedini to moze da uradi.
Kada ga naprave i dostave nam na test mi odlucujemo da li je dovoljno dobar za nase korisnike. Ukoliko jeste, dajemo dozvolu Alcatel-u da ga ponude nasim korisnicima kroz opciju za azuriranje softvera.

Molimo Vas za strpljenje jer nemamo informaciju kada ce apdejt biti ponudjen nasim korisnicima."
 
Haha, kakvo prolupavanje. To je najbolje, svaka strana krivi onu drugu, a korisnici ko ih ****. :D Ali ako ovi na filipinima dobijaju 2.3, to znaci da je Alcatel odradio nesto, cisto sumnjam da su oni na svoju ruku radili taj update.
 
Nema sta da sumnjas, ne mogu oni na svoju ruku nista. Jer ne poseduju kernel za gingerbread, za sada je alcatel bustio 2.2 kernel medj masu. A ovo sto rade ovi iz telenora je samo do norvezana. Jer oni porucuju ROM od Alcatela, pa kada bude bio spreman za sve telenor mreze bice i kod nas. Samo mi nije jasno zasto onda ako ih toliko ljudi vec smara za taj rom, ne pitaju lepo norvesku centralu kada ce biti spreman i da nam lepo kazu, a ne ovako da se prepucavam ja sa njima... a oni svaljuju krivicu na Alcatel!
 
e pozdrav ljudi.imam par pitanja za vas, ne zamerite ako je nesto vec receno, posto sam pravo zavrsio citanje kompletne teme i to je trajalo 3 sata, tako a znate sta vas ceka ako citate otpocetka :) nego:
uzeo sam ovaj telefon od nekog lika, ganc nov, on ga uzeo na telenoru pa prodaje. e sad mene zanima posto ja ocu da ga flesujem i otkljucam, tj dacu u servis da to urade, da li ja onda mogu da dobijem na njemu verziju 2.3 posto ja onda prakticno vise nemam veze sa telenorom, ako ne gresim?hvala
ps. gledao sam review na par sajtova i svi kazu mana losiji odziv ekrana, a i video sam snimke na YT da ljudi nekad moraju par puta da predju da bi se nesto desilo, kakvi su vasi utisci u vez sa tim?

dekodiranje 800 dinara, a flesovanje ne radi nijedan servis :)
 
Poslednja izmena:
fleshovanje 2.3 androida nema nikakve veze sa povezanoscu sa telenorom.kada ga otkljucas telefon radi na sve mreze i to je to
ja mislim da ekran ima dobar odziv,i nije mi se desilo za sve vreme koriscenja da moram vise puta da klikcem da bi se nesto desilo.
i da,ne postoji 2.3 za ovaj model :s
 
aha..imam jos par pitanja:
1.ja sam planirao da kupim galaxy ace, pa sam trazio po oglasima, i nadjem tako za 150-170 eura, star mesec, dva, 20 dana i sl. i onda mi drugar kaze da uzmi ovaj, isti telefon za manje pare, i onda nadjem u oglasima ganc nov sa telenora za 90 eura, danas idem da ga uzmem.kazite mi jel to ok kupovina u odnosu na ovo sto sam hteo tj galaxy ace?
2.i vidim da svi kukate za 2.3, a sta nam to konkretno donosi, koliko sam ja skontao od korisnijih stvari proradice prednja kamera na skype-u.i jos ce da trosi bateriju bar 20% vise.
3.ne razumem se najbolje u androide, posto mi je ovo prvi, al kontam da cu brzo povatati posto sam linuxas :) i planiram da pravim aplikacije, tako da ne bi trebalo biti problema.e sad recite vi meni, jel postoji fora da se instalira neki njegov fabricki alkatelov rom (koliko sam shvatio to je kao operativni sistem na racunaru), a ne samo ovi mrezni o2, orange itd.
4.jel neko koristio racunar sa linuxom u kombinaciji sa telefonom, kakva je tu podrska, ili cu morati da radim sa virtualnom masinom?
 
Nazad
Vrh Dno