Šta je novo?

Telenor mobilni internet - potrebna pomoc

zmajns

Čuven
Učlanjen(a)
09.06.2001
Poruke
1,106
Poena
650
Dakle uzeo sam pre neki dan Telenorov internet, prepaid varijantu. Iz pocetka je izgledalo zgodno a onda problemi. Vuce se, transfer je 1-2kb, gde god da mrdnem. I tako poceh malo da zagledam onaj njegov software i skontam sledece. Kad god pise WCDMA ili EDGE - ne radi nikako. Kada pise HSDPA - radi vise nego zadovoljavajuce. Da li postoji nacin da ga zakucam da se konektuje samo kao HSDPA ? posto mi software ne nudi takve opcije.

Cisto ako nekom treba: OS je Win Vista Bussines
 
Da bi ovo dobro radilo, ako si na 3G mrezi biraj na modemu “WCDMA only”.
Tools - Options - Network pa onda nadji s desne strane “network type”.
 
Ma i meni je katastrofa, zvao sam ih 20x, koristim ga vec tri meseca i ovaj je katastrofa. Nemam pojima, a sto je i najgore, ni oni nikada nista ne znaju da kazu. Podrska za internet im je tiha jeza. Znaju samo najprostije varijante da kazu i to je to, a i sami znaju da su sve vise i vise ljudi nezadovoljni ovom uslugom. Inace HSDPA je isto kao i WCMDA, tako su mi rekli
 
Poslednja izmena:
Verovatno ti je je konekcija spora zbog pogrešno setovanog APN-a. I obrati paznju da WCDMA nikako nije isto što i HSDPA. WCDMA se vodi kao 3G i teorijski nudi brzine downlinka do 384 Kb/s, dok je HSDPA 3.5G tehnologija, koje teorijski podržava brzine downlinka do 3.6 ili 7.2 Mb/s. Imas sve detaljno na Telenorovom sajtu ovde http://www.telenor.rs/?section=private&page=6675
 
I ja koristim na poslu paket " ista cena ". Mislim da je blago receno katastrofalno. Inace signal mi je uglavnom dobar, WCMDA ili HSDPA, ali prave problem sto i pored tog signala uglavnom nemam internet. Bude malo ujutru i kasno uvece, a preko dana samo na kasicicu. Dobijem na par sekundi, pa onda nemam par minuta i tako u krug. A sve vreme mi pokazuje da imam signal. Kad imam izlaz na NET, brzina je sasvim Ok, ide oko 1.8 Mb/s, upload je 0.25 Mb/s, jedino je ping mnogo losiji, pa nije bas zadovoljstvo igrati online igre ( Far Cry 2, Grid ). Za ovih mesec ipo dana sam uspeo da potrosim citavih 1Gb, od raspolozivih 10Gb. Na zalost sam bio prinudjen na mobilni NET, jer tamo nemam uslova za bilo koju drugu opciju.
 
Poslednja izmena:
Net je živi očaj, mene bi bilo sramota da na sva vrata reklamiram uslugu koja ne radi ni približno kao što se navodi u reklami.
 
Verovatno ti je je konekcija spora zbog pogrešno setovanog APN-a. I obrati paznju da WCDMA nikako nije isto što i HSDPA. WCDMA se vodi kao 3G i teorijski nudi brzine downlinka do 384 Kb/s, dok je HSDPA 3.5G tehnologija, koje teorijski podržava brzine downlinka do 3.6 ili 7.2 Mb/s. Imas sve detaljno na Telenorovom sajtu ovde http://www.telenor.rs/?section=private&page=6675

Ma zvao sam ih 100x i sva setovanja sam uradio preko njih ovih instrukcija. Meni na samom pocetku pokaze WCDMA, ali cim otvorim explorer, on odmah prebaci na HSDPA iako mi stoji WCDMA only u podesavanjima. "Brzina" na koju se loguje je 3,6Mbps, sto bi trbalo da bukvalno leti po internetu, da expresno otvara stranice i slicno. Kada pokusavam da downlodujem neke fajlove, tipa 50Mb, on ih skida brzinom 22kbit/sec, najvise ide do 40kbit/sec i to skida na primer 10ak minuta, a onda se zaklupi modem i normalno moras sve iz pocetka. Ja imam 5gb mesecno, ali nikada nisam potrosio vise od 2,5Gb mesecno. Signal je pun, plava lampica svetli konstatno i to je to, a internet je i dalje katastrofalno ocajan. Kazu, guzva je verovatno na baznoj stanici i tako te gluposti, a on ocajno radi i u 4 ujutru i u 12 u podne i u 10 uvece...Znaci tiha jeza...Uzimaju pare , a realno je zalosno.Nemas nikakvih prava na zalbu, moras da cekas da ti istekne ugovorna obaveza i niko te ne pita zasto si nezadovoljan. KAda bih ocenjivao kvalitet rada od 1-10, ja bih dao ocenu 2, sto je katastrofalno. Znaci, koliko vidim, nebitno da li je covek iz Beograda, Krusevca, Nisa, Smedereva, Kragujevca, uglavnom svi imamo losa iskustva sa tim, ali kome se zaliti?
 
Nocas je nesto "poludeo" telenor internet. Nisam imao brzu vezu zadnjih 3 meseca nikada kao veceras
 

Prilozi

  • speed.png
    speed.png
    21.1 KB · Pregleda: 93
Pusteni su u rad novi GPRS nodovi i neki beogradski BSC-ovi su prebaceni na te nove nodove. Mozda zato...
PA iskreno, bolje mi radi ova zadnja dva dana, ali krene sa brzinom 200k, a popne se na 1,2...Za sada je mnogo bolje, nego sto je bilo, mada se i ovaj "novi" sa vremenom malo zaglupi :wall:
 
ja sam u Batajnici i radi solidno nekada se bas ubrza,nem apucanja veze
.imam pitanje dali ostavljate usb tel. net na kompu i kada je komp off ja ostavljam i ona plava dioda(pali se i gasi) dali je to tako ili da izvadim iz usb-a
 
Uh, posle ovih komentara ne uzima mi se ovaj novogodisnji Prepaid paketic... :(

Ne mogu da verujem da je toliko lose! :/
Onda onu temu MTS internet ne smem ni da otvaram vidim ima mnogo strana sigurno zadovoljnih korisnika :D
 
meni se desava sledeca glupost...... juce uzeh taj stick, odoh kuci, pokrenuo sve OK.... i onda, poceo da ispada na svakih 10tak minuta ko lud sa neta..... nazvao lika iz telenora.... kaze da st stavim taj wcdma only.... i kao, proradio malo bolje.... i jutros, vidim da sam offline..... kliknem na konekt, konektuje se, i kroz 2-3 sekunde se sam diskonektuje.... i Bog, nema sanse da ostanem na netu.... restartovao komp, probao svasta, i uvek tako. kuci imam win7 ultimate.... ako nesto znaci.... i sad donesoh stick na posao, zabo u dva desktop racunara sa xpsp3, i evo, vec dva sata radi bez prekida i tih brlja sa diskonektovanjem, i cak i radi prilicno brzo.... ima li ko ideju sta kuci da radim da to proradi kako treba?

hvala za odgovor!
 
Ja treba sutra da raskinem ugovor sa njima, al kolko sam cuo ne vracam im modem nazad a ni karticu, samo ugovor. Znaci sta da radim ja sa tim modemom :p osim sto moze da mi posluzi kao usb kad mu stavim micro sd karticu? Jel moze jos nesto korisno da radi osim toga?
 
E ovo je NOVI problem.
U pitanju je Novi Sad. Ovaj stik sam uzeo dsanas.
Signal ima 4 crtice a nece da otvori ni jednu stranicu.
Zasto?
 
Ja treba sutra da raskinem ugovor sa njima, al kolko sam cuo ne vracam im modem nazad a ni karticu, samo ugovor. Znaci sta da radim ja sa tim modemom :p osim sto moze da mi posluzi kao usb kad mu stavim micro sd karticu? Jel moze jos nesto korisno da radi osim toga?

Može :)

Ako je lockovan za njihovu mrežu, unlockuj ga pa probaj i Telekomovu karticu. Možda ti je na tim baznim stanicama manje opterećenje... Ne košta te ništa da problaš.
 
Nazad
Vrh Dno