Šta je novo?

Telenor e-sim

kiza

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,063
Poena
675
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 2700k @ CM Hyper212
Matična ploča
Asus P8Z68-V_GEN3
RAM
8GB DDR3
GPU
AMD Radeon HD 7700
Storage
KIngston UV400/256GB; WD 4TB WD40EFZX
Zvuk
Altec Lansing 5.1
PSU
Chieftec GPE-600S Eco
Kućište
Thermaltake Chaser A31
Monitor
Dell P2414H
Miš & tastatura
Microsoft Wireless Laser Desktop 6000v2
Ostale periferije
HP LJ1020,Canon LiDE
Laptop
Dell Latitude E6400
Tablet
Xiaomi MiPad 4 pro
Mobilni telefon
Samsung S23
Pametni uređaji
Huawei GT2 pro, Xiaomi Mi Air Purifier 2S
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li neko ima informacije kada će biti moguće u Telenoru uzeti e-sim broj?
Odnosno, da li je u teoriji moguće zadržati i sim karticu i e-sim na istom broju?
 
Nije moguce imati i sim karticu i e-sim

Mene interesuje najjeftiniji mobilni telefon koji ima e-sim mogucnost?
 
Mene interesuje najjeftiniji mobilni telefon koji ima e-sim mogucnost?
Huawei P40
Iphone se (2020)

p.s. Nuu Mobile X5 (ovo je najjeftiniji android sa esim, samo ga nema na našem tržištu).

@kiza
Pre 10 dana Telenor u Crnoj Gori je omogućio esim, a kada će Telenor Srbija još nema informacija.
 
Poslednja izmena:
@kiza
Telenor sajt kaze da imaju eSIM (vidi link dole)
eSIM je namenjen svim Telenorovim korisnicima, fizičkim i pravnim licima, koji poseduju telefon koji podržava eSIM. Postpejd i pripejd korisnici u našoj poslovnici mogu zatražiti aktivaciju ove kartice na svom broju. Tom prilikom kreira se profil za eSIM na telefonu i sistemski se zameni kartica kako bi se povezala sa brojem.

Postpejd korisnici eSIM mogu zatražiti prilikom sklapanja novog ugovora ili zahteva za zamenu kartice na postojećem ugovoru, dok pripejd korisnici eSIM mogu zatražiti isključivo putem zamene klasične kartice i to u Telenor poslovnici.

 
Poslednja izmena:
@Tomiprunet
Najjeftiniji eSIM telefon je verovatno Google Pixel 3.
A mogucnost ima i Pixel 4 / 4a
 
U CG je krenuo od skoro.

Možda Telenor Srbija nije skapirao :)
 
Mislim da spremaju nešto čim je objavljeno bilo pa sklonjeno?
 
E sad, kad sam odustao od kupovine Pixel 4a 🤨
 
aj kao padobranac da uskocim jer nisam bas pratio toliko materiju. Mogu zameniti esim za moju fizicku ili to sluzi da bi se imao dual sim?
 
Koji su benefiti eSim-a? Zasto bih zamenio klasican sim?
 
@nidzakv
Treba da putuješ i treba ti povoljan roming. Iz svog grada netom kupiš esim karticu provajdera iz zemlje u koju putuješ.
@DGoran
Mobilni koji podržavaju esim imaju mogućnost i Esima i fizičke sim kartice (ima jedan model koji podržava samo esim).
Možeš svoju fizičku da zameniš sa esim.
 
Poslednja izmena:
Kada bolje malo razmislim ja ipak neću žuriti sa zamenom moje "main" Telenor sim fizičke kartice.
Od e-sim već imam Flexiroam za putovanja, i mogu ih još dodati veoma lako ako bude potrebe. :)
 
Uzeo telenor esim za ipad 10.2 8 gen pa prenosim iskustva
Slika je bezveze,koristio sam je da dokažem telenorcima da ipad podržava esim,ovi prodavnici nisu znali….
 

Prilozi

  • 93A4038A-7EB8-4D52-8ED7-1753E36E320D.png
    93A4038A-7EB8-4D52-8ED7-1753E36E320D.png
    540.3 KB · Pregleda: 138
Pa to je kao da im dokazuješ da SIM kartica može i u iPhone i u Android 🤣
 
Jel može da se uzme Telenor esim ali je broj na pripejdu i koja je cena tog vaučera?
 
Može, ne plaćaš ništa dodatno, košta kao klasičan prepaid, a ako već imaš prepaid broj, prebacivanje na eSIM je besplatno takođe. Bar je tako bilo pre 2 meseca kad sam portovao Internet pripejd broj na eSIM
 
Nazad
Vrh Dno