Šta je novo?

Telenor e-sim

Da potvrdim da je uspela deaktivacija i aktivacija na drugom telefonu👍 hvala.
 
Koristim iPhone 12 i u njemu imam primarnu fizičku SIM karticu A1 prepaid.

Dodao sam Yettel eSIM prepaid, ali mi na tu eSIM ne stižu SMS poruke, odakle god da se pošalju, sa raznih brojeva iz bilo koje mreže, ne stižu SMS. Pozivi stižu regularno.

Njihova tehnička podrška radi na tome, pričali smo, a bio sam i u poslovnici i isprobali smo svašta.

Kada se broj vrati na klasičnu fizičku SIM karticu poruke stižu, kada se ponovo broj veže za novu eSIM opet ne stižu.

Kada se u telefonu isključi primarna fizička A1 kartica ili izvadi iz telefona svjedno, znači samo da nije aktivna, onda Yettel eSIM prima poruke bez problema.

Ne znam šta je u pitanju, čekam da li će iz tehničke podrške pronaći gde je problem.

Da li je neko imao slično iskustvo?
 
@ELEGANTE A da li si slao poruke sa tog Yettel e-sim broja? Da li samo prijem ne radi?

Sličan problem tvom, Soft reset rešio problem

blagi Off
Ja sam skoro imao na nekom Xiaomi problem da mi možda prvi put u zivotu ( ne racunam pre 200x godine) nije podešen SMS centar broj.
Tolko sam zaboravio na to (sada se to automatski podesi kad ubaciš SIM) da sam morao da zovem call centar da proverim zašto mi neodlaze poruke.
 
Poslednja izmena:
@zamzung Hvala.

Nisam probao da šaljem SMS jer nema kredita, jer broj služi samo za primanje poziva i poruka.
Problem je do Yettel-a jer sam sad kupio GLOBALTEL eSIM, poslali mejlom, sve gotovo za nekoliko minuta.
Njihov eSIM radi, bez problema.
 
Ja imam Yettelovu esim u Samsung z flip 3. Isto koristim samo za primanje poziva i sms kada sam van Srbije. Sve radi.
 
Pre nekoliko dana sam im tražio da deaktiviraju promotivne poruke koje su slali svakodnevno (prelazak na postpaid, instaliraj aplikaciju, uplati kredit itd.). To su i uradili, i od tada nastaje problem. Ja im to kažem, a oni kažu to nema veze.
Slabi su sa tehničkim znanjem od kada ih je kupio investicioni fond, to je moje iskustvo.
Ako ne reše, prebaciću broj u drugu mrežu, nisu mi bitni paketi niti bilo šta, samo da je broj aktivan za primanje poziva i SMS-a i da je eSIM, jer nije moj primarni broj.
Ja imam Yettelovu esim u Samsung z flip 3. Isto koristim samo za primanje poziva i sms kada sam van Srbije. Sve radi.
Hvala za info. Jasno je da su nešto zeznuli na samom broju, a ne znaju da uklavire šta.
 
Poslednja izmena:
@zamzung Hvala.

Nisam probao da šaljem SMS jer nema kredita, jer broj služi samo za primanje poziva i poruka.
Problem je do Yettel-a jer sam sad kupio GLOBALTEL eSIM, poslali mejlom, sve gotovo za nekoliko minuta.
Njihov eSIM radi, bez problema.
Onda prenesi u Global i mirna Bačka.
 
Aktivirao e-sim, internet radi, ne mogu da zovem. Ste treba da uradim?
 
Poslednja izmena:
Imam galaxy S22+ i pokušao sam da aktiviram e sim ali kao da nemam opciju za dodavanje. Pisao sam Samsungu i rekli su da nije njihov problem da se obratim operateru a operater kaze da nije to njihov problem. Da li neko zna neki način kako da aktiviram e sim
 

Prilozi

  • Screenshot_20221028-221304_Call settings.jpg
    Screenshot_20221028-221304_Call settings.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 37
Ja ako se ne varam, obično je samo jedna pozicija rezervisana za e-sim broj. Verovatno baš prvi slot.
Ti na prvom mestu već imaš neki broj, prema slici koju si okačio.

Ako je moguće , odradi zamenu mesta.

*Uputstva si upratio nadam se?

 
Ne,RATEL ne dozvoljava kloniranje kartica pa nijedan sat sa LTE ne radi kod nas… šatro zbog bezbednosnih razloga je kriminalističkq policija to zahtevala(kao broj motora kod automobila),alu druga je to priča
 
Fascinantno mi je da još uvek mora da se ide kod njih po ESim, da to nisu namestili u aplikaciji, kako god. Mislim nije bolje ni kod ostalih mnogo, ali sam nekako od Yettela više očekivao.
 
@agasoft Jedino Globaltel šalje qr kod za esim profil na mail kada ga kupiš na sajtu, kod svih ostalih moraš da ideš u poslovnicu.
 
Fascinantno mi je da još uvek mora da se ide kod njih po ESim, da to nisu namestili u aplikaciji, kako god. Mislim nije bolje ni kod ostalih mnogo, ali sam nekako od Yettela više očekivao.
Da je istao norveški vlasnik,verovatno bi bio u pravu za Yettel,sada nisu ništa naročuto jer im mts komanduje,a mts nije baš u interesu da neko ponudi nešto što oni neće.Globaltel he sa druge strane mala mreža,pa im ne smeta
 
Mislim da čak i MTS ima nešto preko portala, čini mi se da sam video negde da možeš da zatražiš ESim.
 
Jedno verovatno glupo pitanje. Pošto će moj telefon imati specifična podešavanja i ne bih voleo da oni brčkaju po njemu ako baš ne mora, moram li da im nosim telefon da oni sami unesu ESim, ili ima nade da će mi izdati papir da to kasnije uradim sam?
 
Dobije se kartonska kartica sa aktivacionim QR kodom i svim ostalim podacima. Preko te kartice mozes svaki put sam da je aktiviras.
 
@agasoft Ne, dobiješ papir sa qr kodom za taj esim broj i sam aktiviraš broj skeniranjem koda telefonom.
 
Nazad
Vrh Dno