Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Pre oko godinu dana sam podneo zahtev za 50 mbps net i rekli su mi da imam mogucnosti, ali kada sam rekao da hocu i iptv uz to receno mi je da onda ne mogu net od 50 jer bi bio sporoji. E sad hocu da predjem sa box3 na box4 ili super box. Super box je 400 dinara skuplji ali ima prva 3 meseca za dinar, sto mu na kraju ispadne isto... Da li bi meni oni dali da popisem za super box cak i ako bi brzina bila 20mpbs, posto bi meni i to odgovaralo?

Ja imam istu situaciju...meni su pustili nekih 27Mb i toliko je max koji mogu da imam. Oni ce ti izmeriti i reci...ali ako imas tv to ti je -4Mb koja odu na tv. Znaci ne bi imao 50 vec 46Mb...
 
Za SuperBox ide 8Mbps po streamu, jer je HD stream.
 
Ali , Alfaunits da li ima smisla sada traziti kada sam u subotu potpisala 20/2, mada mi je operater rekao ako zelim nesto drugo da ce oni razmotriti. Njega nisam ni pitala posto je on samo zakljucio ugovor koji je vec bio spreman i dao mi modem vdsl. Kome i kakoo trebam napisati mail??
 
Odu u poslovnicu i napisi otprilike molbu kako sam opisao.

Mala je sansa da ce je razmotriti sada kada si vec 20/2 potpisala :(
Zasto jurite za odluke nije mi jasno ;)
 
Ljudi treba mi pomoc! Udaljen sam od centrale 850 metara, trenutno imam paket Net 10, jel mogu da predjem na Net 20 ili Net 50?

Hvala unapred.

podesavanja iz modema na slici:
 

Prilozi

  • adsl.jpg
    adsl.jpg
    92.6 KB · Pregleda: 172
20 da 50 tesko da ce ti dati a i ne bi mogao toliko da izvuces pa 99% da ti nece dati, nazalost ali 20 opusteno.
 
Trebalo bi jer je 20/2 brzina u vdsl2 tehnologiji ne adsl2+ a taj tvoj ruter je adsl.
 
Poslao sam pitanje za PPPoE username i pass i dobio sam odgovor:


Poštovani Pavel,





Zahvaljujemo se obraćanju.



Vaš zahtev za dostavljanjem korisničkog imena i lozinke modema usluge ADSL prosledili smo nadležnoj Službi na realizaciju. Odgovor po zahtevu biće Vam poslat na adresu dostave računa za uslugu ADSL, na ime nosioca pretplatničkog prava usluge.





Za sve dodatne informacije u vezi naših usluga, kao i sugestije i primedbe, stojimo Vam na raspolaganju.

Znaci cekam postom, ko da nismo u 21 veku... :D
 
U 21. veku normalna firma nece nekoj e-mail adresi poslati tako osetljive podatke, nego iskljucivo vlasniku usluge, koji jedini i sme da ih dobije. Ako ih uopste posalju naravno :)
 
Iz kog to rutera ne mogu da se izvuku ti podaci?
 
Тако одувек раде, баш из тог разлога.
 
@Pablo jel menjas ruter pa ti trebaju podaci, ako da koji si uzeo?
 
@Pablo jel menjas ruter pa ti trebaju podaci, ako da koji si uzeo?

Ne menjam nego imam svoj TP-Link WR840N koji ima puno bolji wi-fi signal od HG630 a verujem da je i stabilniji u radu sa vise wi-fi klijenata.
 
Mozes da izvuces podatke sa HG630, samo treba da se logujes kao admin a ne user (telekom/telekom).
 
Jesi li probao uputstvo sa foruma za čitanje tih parametara?
 
User mislim da je lako a za pass nisam ni probao :D
 
Klasika se logujem kao admin i ides:

- Basic > WAN
- Za VDSL ides na INTERNET_R_VID_300, dok za ADSL/ADSL2 na INTERNET_R_8_35, mada je po defaultu user/pass isti, ali za svaki slucaj.
- Prepisi username.
- Desni klik odmah pored password polja, na popup meniju idi na inspect element i otvori html strukturu (ovako http://prntscr.com/9i5ym9) i dupli klik na "password" type i napisi "text".
- Prepisi pass. :)

Sacekaj da ti stigne ono pismo od Telekoma. Otvori kovertu i ukoliko se sifre poklope, imas validnu dozvolu da lansiras nuklearku. :D :type:
 
Klasika se logujem kao admin i ides:

- Basic > WAN
- Za VDSL ides na INTERNET_R_VID_300, dok za ADSL/ADSL2 na INTERNET_R_8_35, mada je po defaultu user/pass isti, ali za svaki slucaj.
- Prepisi username.
- Desni klik odmah pored password polja, na popup meniju idi na inspect element i otvori html strukturu (ovako http://prntscr.com/9i5ym9) i dupli klik na "password" type i napisi "text".
- Prepisi pass. :)

Sacekaj da ti stigne ono pismo od Telekoma. Otvori kovertu i ukoliko se sifre poklope, imas validnu dozvolu da lansiras nuklearku. :D :type:

Da i dobio sam genericki password koji su dobili svi sto su probali tu caku: Password: @1GV)Z<!

Hvala u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Damn, veze nisam imao. Izvinjavam se.

Cudno mi je da su to radili. I sta, kaze wrong password kad pokusas PPPoE konekciju?
 
Damn, veze nisam imao. Izvinjavam se.

Cudno mi je da su to radili. I sta, kaze wrong password kad pokusas PPPoE konekciju?
Nisam ni pokušao pošto to nije password. Pokusavali su drugi članovi foruma koji su izvukli taj podatak. A ipak su morali čekati password postom.
 
Znači menjali su nešto na tom ruteru. Meni je pre dve godine prošlo bez problema.
 
Pre mesec dana sam produzio ugovor za mobilni telefon i dobio informaciju(dva puta za pultom u poslovnici dobio potvrdan odgovor) da je moguce potpisati ugovor za adsl bez fiksnog, da li se zaista to moze?
Da li se i dalje u Box paketima tv program moze pratiti samo na jednom tv-u?
 
Za prvi deo zvanicno je NE naravno da je teh. moguce to.
Za drgi deo moze do 4 televizora ako imas dovoljnu brzinu za to.
 
Смео бих да се кладим да тај одговор значи да може да се потпише уговор само за АДСЛ што не значи да фиксни неће да се плаћа. Практично значи да не мора да се узме Box 2 него може АДСЛ посебно.

Наравно да се у Box пакетима програм прати само на једном телевизору али имаш могућност да уз доплату још неког пријемника програм гледаш на ваљда до 4 телевизора.
 
Наравно да се у Box пакетима програм прати само на једном телевизору али имаш могућност да уз доплату још неког пријемника програм гледаш на ваљда до 4 телевизора.

Kakvi su to Voh paketi ?! ...nesto novo :trust: :D
 
Hvala na brzim odgovorima i pomoci.
Nisam se raspitivao za Box u poslovnici, pitao sam za gasenje fiksnog telefona i koriscenje neta.
 
Значи конкретно си питао да угасиш фиксни и онда узмеш само ADSL а да не мора опет да се плаћа фиксни? Теоретски могуће али ми ипак личи на игру речи.
Kakvi su to Voh paketi ?! ...nesto novo :trust: :D
Па поцео сам да се трудим да стране реци писем у изворном облику а цак понекад написем и осисаном цирилицом, мозда је модерно па да будем и ја такав.
 
Vrh Dno