Šta je novo?

Telekom Srbija, sadasnjost i buducnost

Pad korisnika je objasnjen u onom mom postu gde je postavljen RATELov link.

A pad profita nemoj gledati banalno kao cistu cifru "dobiti" na finansijskom izvestaju, previse toga ima pored. Npr. otplata kredita za OTE, inace bi Telekom bio najprofitabilnija firma 2 godine zaredom i to sa 2-3x vecom dobiti.tih godina (ne znam koje godine tacno su radili te otplate).


Inace, da se razbuca malo i ideja da ce nestrucan kadar i kadar "po babi i po stricevima" biti izbacen: pogledajte Telenor i VIP radnike ove godine. Strucnost nista bolja, cesto i gora :D Nezainteresovanost veca od MTSa cesto. (cesto sam i u Telenor poslovnici zbog Telenor banke, pa cujem sta pricaju sa korisnicima)
Bice zapadni sistem: prodavci napadni (sto se mora priznati u MTSu nisu ni blizu trenutno, i za nase pojmove) samo da uvale sto vise (jer dobijaju bonuse), sturi sa pravim informacijama (i da znaju, precutace), a kada zatreba tehnicka podrska, moci cemo samo praviti MTS iz blata :)

Da znam da gomila "MTS je uzas" botova mogu da sprece prodaju Telekoma, pridruzio bi im se :) Ali nazalost smatram da time samo obaramo cenu Telekoma, i samim tim sebi samo skodimo. Bice prodat, pitanje je samo vremena. (cudno je da nije jos juna, ocigledno nesto nije islo po planu)
 
U Telenor poslovnicu zbog Telenor banke se ide u 95% slucajeva 1x i to je sve.
Ne znam zasto bi toliko cesto isao, nema razloga za to :).
 
Poslednja izmena:
Jer je bankomat unutra?
 
Ma ljudi uglavnom jako dobro znaju sta i koliko placaju, kao i razlog zasto nesto placaju vise ili manje.
 
Што се мобилних оператера и њихових услуга, а самим тим и рачуна тиче, ја ипак потписујем ово што је Алфа рекао, а Меџик потписао. Имам пар примера само у свом комшилуку (знам добро те људе, везе они немају ни шта и колико имају у пакету, каже имам 1000 минута, а у питању су динари, хаос). Већина људи се страшно губи у овим силним тарифама, промоцијама, додацима, попустима... Имам благи дојам да оператери намерно и праве ту папазјанију и лове у мутном.
П.С. мали оф... Да л' је могуће да Вип наплаћује 520 динароса поновно активирање одлазних позива броју ком је то онемогућено због кашњења у плаћању рачуна?
 
Ma ljudi uglavnom jako dobro znaju sta i koliko placaju, kao i razlog zasto nesto placaju vise ili manje.
Not a fricken chance :)
Ni u jednoj mrezi nemaju pojma, barem 90% njih. Znas li koliko ugovora ima u MTSu? Ni 30% korisnika. To znaci da placaju mesec za mesec, bez fona, bez popusta. To je cist primer koliko ljudi ne vode racuna uopste.
Za Telenor necu da pominjem, posto ces samo ponavljati kako tamo bilo sta rade "jer znaju sta hoce" (a onda koliko njih ima popust od 50%?)

Za VIP? Mi sa foruma znamo cemu Smart tarifa i za sta joj nema premca u drugim mrezama. Mislis da vecina ljudi ima pojma? :D

Radashine, meni pise u racunu 300RSD da je (stoji u svim racunima od junskog napomena da se plati na vreme, jer u suprotnom naknada za ponovno ukljucenje iznosi 300RSD)
 
I ja sam primetio i ovde i u realnom životu da ljudi ne sagledavaju šta plaćaju i kako da prodju jeftinije.Kako bih to objasnio nemam pojma života mi.Mada principu ljudima pričam koje sve mogućnosti imaju i kako proći dosta jeftinije ali kao da ili ne čuju ili jednostavno je to to.
Mislim ono sedim sa svastika ono ide priča,imam telefon želi da ga da kevi,ali zaboga zaključan je na mts.Treba da ga da na dekodiranje i plati 1000 dinara.Pitam ono usput znači ugovor nije istekao....ma jeste kaže ima godinu dana...
Pa sunce mu traži kod od mts koje moj da plataš aman...
Kontam ono ljudi dosta neinformisani ali baš toliko,izgleda da je to pravilo....
Sretnem tipa,e morao zovem druga u inostranstvo i napravio račun....e čoveče jesi čuo za skupe ili viber.,,ma morao poziv...ok a sto ne uze inocall karticu.., a šta ti je to....ma zajebah i da pričam više....
Mada i ovde videh lika plaćam 10000 i biće srećan ako uzme ful tarifu od 5000....a može i manje.....
A operateri naravno da izmišljaju milion tarifa i stalno menjaju,jel treba isprati mozak ljudima i navući ljude.
A dosta me sve podseća kad rom prodaje original naočare za 2000 ,ali neko plati 2000 a neko 500 i to je to,bitno da se vrti :)
 
Slazem se da ljudi nisu dovoljno informisani o svim tarifama, popistima i slicno. Sa druge strane, ljudi uglavnom znaju da je u nacelu mts najjeftiniji. Samo nije to svima bitno; a za to je opet kriv sam mts. Najvise ljudi se "opeklo" bas kod njih.
 
Pricas namerno, kao neko ko se "opekao".
A da je to netacno pokazuje i ovo da ispod 30% korisnika MTSa uopste ne uzima ugovor, i time placa vise.
 
Ljudi ne kapiraju šta je forum, koliko ljudi je na forumu, a koliko je real life korisnika sa svojim prohtevima. Sve ovo što mi pišemo muke problemi ovo-ono bla bla truć... to su za njih promili.... dođu na forum 20 ljudi od kojih 2 ima problem sa MTSom, OPAAAA, to je 10 posto oštećenih .... pa vidiš, nije....

Isto tako postoje ljudi koji su se na ovaj ili onaj način opekli sa telenorom....

I sve ovo ovde, nije uopšte realna slika pravog stanja...

I ne kapiram ni ljude, koji predju iz mreže u mrežu, i ODMAH NA PRVU uzmu telefon i potpišu obavezu, a i ne testiraju mrežu pre toga, a sebe smatraju nekim naprednim/zahtevnim korisnicima?

Ja kad napišem da sam PROTIV prodaje telekoma, i da ćemo verovatno izgubiti opciju 50 % popusta, neki ovde su mi sve i svašta pisali, pa i to da sam ja sebičan, šta njih briga za 50 % posto, oni HOĆE KVLAITEt...

Ej, ljudi, ja imam jednog operatera koji daje 50 %, a vi imate DVA PRIVATNA, izvolte, birajte kvalitet...

Ja ne bih prodao Telekom, nego bih prodao licencu za još jednog operatera, pa da vidimo kad ih bude bilo 4, kad toliko kukate za konkurencijom....
 
Ne moraju da ga prodaju uopste. Dovoljno je da postave iste uslove poslovanja svima, pa onda i Ratel da ne radi u interesu Telekoma, nego građana.
Uzecu za primer Orion i Ring+ app; izuzetno lepo zamisljeno resenje koje ne funkcionise jer im prakticno Ratel (Telekom) ne daju da rade. Koga interesuju detalji ima o tome na Google+ (Ring+ grupa).
Dok ne bude bilo istih uslova za sve nece biti ni takvih resenja kao sto je Ring+, niti paketa kao u MK, a koje svi ovde zele. Ma do pre neku godinu su u Telekomu izjavljivali da se ne sme koristiti internet za voip... :S:
 
Poslednja izmena:
Desp, imas Nemacku, Svajcarsku, Austriju, Holandiju, Dansku, Svedsku, Norvesku. Imaju svi prava - nadji uslove kao u MK, u SVIMA, STALNO.

Do tada - prekini da se pravis da nikad nisi pitan da dokazes da je prodaja Telekoma dovoljan uslov da se dobije takvo trziste.
Mnogo toga je drzava radila protiv Telekoma, a u korist Telenora (tarife za drzavne firme koje su najzad prosle godine otisle u Telekom, cena interkonekcije, koja Telenoru koristi vise nego Telekomu, itd.)

Pokazi da je to dovoljan uslov, ili ne pominji vise da bi dobili iste cene kao u MKD prodajom Telekoma. Jer necemo. Pokazi tako sto ces pokazati da se isto desilo na svim drugim trzistima gde je prodat drzavni Telekom.
 
Ti kazes? I to treba da bude dovoljno? Hvala...
Btw, divno ti poredjenje sa Svajcarskom, Norveskom, Svedskom :D Zaboravio si Japan :D

Za Ring+; za one koji nece da idu na G+, ukratko; Ring+ se moze normalno i preko 3G korititi za pozivanje brojeva u inostranstvu, ali ne i za pozivanje brojeva u SRB, jer ce se takav poziv tretirati kao poziv iz inostranstva... :S: Ziveo nam Ratel i Telekom... U Srbiji se i dalje ne moze kupiti DID broj. Zasto? Pa eto, verovatno procenio Ratel da se to ne bi svidelo Telekomu... Odnosno da bi im to jos vise srozalo ionako nikakvu cenu.
Da zakljucim, ako je prodaja Telekoma jedini nacin da svi davaoci usluga imaju iste uslove i da imamo usluge koje postoje u Evropi ~10godina, onda neka ide sto pre. Da nije, ne bi ni trebao Ratel da ga stiti.
 
Poslednja izmena:
Ja te zvanicno prozivam da si izjavio nesto sto ti se svidja, a sto nije istina.

Pa izvoli - pokazi da je u MKD dovoljan uslov za povoljnije mobilne tarife bila prodaja drzavnog Telekoma.


Jedan pirmer ne cini pravilo.
 
Pocetni, prvi uslov za sve je da svi pruzaoci usluga imaju ista prava i isti tretman. Nema niti jednog primera gde su usluge razvijene i cene dobre, a da postoji monopolista. MKD je dobar primer kako moze da se radi kad se ti uslovi ispune. Odlican primer je i Austrija, osim ako ocekujes da u drzavi gde ljudi zaradjuju blizu ~2000eur, da racun za mob. placaju 5eur :D
Nego, ne videh nigde tvoje objasnjenje zasto Ratel brani da funkcionisu voip programi tipa Ring+? Ili je to ipak zbog Telenora, Vipa i SBBa? :D
 
Poslednja izmena:
Ja nisam komentarisao Ring+, ti si komentarisao MKD cene. Ocigledno se sada povlacis.
Nisi pokazao ni da je potreban, a trebas dokazati da je dovoljan uslov.
 
Mnogo toga je drzava radila protiv Telekoma, a u korist Telenora (tarife za drzavne firme koje su najzad prosle godine otisle u Telekom, cena interkonekcije, koja Telenoru koristi vise nego Telekomu, itd.)
Kad se misli na uticaj drzave u telekomunikacijama tu se pre svega misli na regulativu, a da li je i koja drzavna firma kod kog operatera je komercijalna stvar i neka druga prica.
Cena interkonekcije je vazna stvar i ne znam kako se doslo do toga da ona odgovara Telenoru, a ne Telekomu kada Telekom ima i vise mobilnih korisnika i izrazito dominantnu fiksnu telefoniju.
 
Ja nisam komentarisao Ring+, ti si komentarisao MKD cene. Ocigledno se sada povlacis.
Nisi pokazao ni da je potreban, a trebas dokazati da je dovoljan uslov.
Hahaha... Vrhunski odgovor... U stilu Ratela i Telekoma; "sve sto nam se ne svidja odmah pod tepih da to ignorisemo, a za ocigledne stvari trazimo naucno bazirane dokaze" :D
Verovatno Ratelu jos niko nije dao naucne dokaze da postoji voip, a Telekom nema dokaza da ljudi u normalnom svetu imaju DID brojeve, pa samo zbog nedostatka tih dokaza to i nemamo. :D

Pretpostavljam da si sebi, u svojim ocima "dokazao" da ce propasti sve prodajom Telekoma... :D :D :D
Mora da one prazne reci "ja kazem", "ja sam rekao", "ja pricam", su vrhunski "given by alfa" dokazi :D
 
Poslednja izmena:
Ono ds se čoveku digne kosa na glavi od tih poredjenja sa svajcarskom i drugim bogatim zemljama....
A najviše ona fora volim domaće,a ti sto bi voleli domaći srpski telekom,obično prvi jure stranske telefone i jure u stranske markete da kupe leba i mleko,voze stranske kola,kupuju evro i onda ti prosipaju domaću foru... ma da se ispovracas skroz.patriote lažne sve.
Voleo bi ja domaći telekom,ali pošto to ne može da ga ukinu i zabrane za sva vremena....
I koja notorna laž da niko ne daje 50%,daje Vip 60% i to se lično uverio na dosta računa koje sam lično mojim očima video :)
 
Kad se misli na uticaj drzave u telekomunikacijama tu se pre svega misli na regulativu, a da li je i koja drzavna firma kod kog operatera je komercijalna stvar i neka druga prica.
Ne bas, ako se Telekomu naredi da ne dozvoli neke stvari koje trebaju normalnoj firmi (koliko godina nije moga da se iskljuci internet, koliko godina nije imao neogranicen net, i koliko nije mogao da se ogranici racun van rominga bez mogucnosti da 'nesto ne radi', a sve je tehnicki moglo)
I naravno stvari ispod haube.

Cena interkonekcije je vazna stvar i ne znam kako se doslo do toga da ona odgovara Telenoru, a ne Telekomu kada Telekom ima i vise mobilnih korisnika i izrazito dominantnu fiksnu telefoniju.
Tako sto Telenor korisnici nikad nisu imali minute ni za dobro jutro, do ove poslednje izmene. Onda oni nisu zvali vec su bili zvani.
Interkonekcija u fixnoj? U doba kada je Telekom jedini imao neko trziste, i kada skoro niko nije sa mobilnog zvao fixni?:)

Hahaha... Vrhunski odgovor... U stilu Ratela i Telekoma; "sve sto nam se ne svidja odmah pod tepih da to ignorisemo, a za ocigledne stvari trazimo naucno bazirane dokaze" :D
Verovatno Ratelu jos niko nije dao naucne dokaze da postoji voip, a Telekom nema dokaza da ljudi u normalnom svetu imaju DID brojeve, pa samo zbog nedostatka tih dokaza to i nemamo. :D
Ne, vec niti znam nesto o tome, niti to pokazuje da bi cena mobilne tarife bila izmenjena da je to omoguceno :)
Ti si poceo o MKD, ja trazio dokaze - a ti si onda obrnuo na RIng+, koji nema veze sa cenama mobilne.

OK, recimo da si u pravu za Ring+ (ne znam iskreno, nemam ni predstavu) - pokazi da bi prodaja Telekoma bila dovoljan uslov za smanjenje cena, kao u MKD. (vidis, nemaju veze jedno sa drugim, nemam sta da metlam pod tepih, kad nije ni u istom gradu :))
Kazes da je samo potreban? Nije to dovoljno. Ako necemo imati nize cene, ne treba nam veca sansa za 0.1%% da se one smanje. Treba nam garancija. Necemo ga prodati i nadati se boljim cenama, to ludi rade.

Evo, sve markete smo prodali strancima, vise nema naseg. Da li si svestan koliko su poskupele stvari od tada? Po 50% i vise veliki deo njih.

Pretpostavljam da si sebi, u svojim ocima "dokazao" da ce propasti sve prodajom Telekoma... :D :D :D
Mora da one prazne reci "ja kazem", "ja sam rekao", "ja pricam", su vrhunski "given by alfa" dokazi
Koliko stvari sam odavno procenio da ce se desiti u mobilnoj? Nista nije bilo dokazano, i nista nije bilo sigurno, naravno, ali doslo je do toga.
Odavno sam procenio da ce Telenor poskupljivati najnizi paket do 10EUR (sto je skoro uradio), i da cemo time dobiti mnogo vecu potrosnju (prepaid je otisao u out sa cenama od naspram 5-6 godina, najnizi postpaid prilicno poskupeo, i to pogadja najveci deo ljudi, jer najvise njih ima telefon jer mora, ali ne moze i ne zeli puno da ga koristi).

Gde sam ja tvrdio da ce sve propasti? Ne, cenim da cemo dobiti mnogo goru uslugu. Nisam siguran - ali video sam sta se desavalo u drugim zemljama, i procenio sam, analizom, a ne "svidja mi se ili ne" taktikom, da ce nama biti gore.

Tvoja MKD, u stvari, nije kontraprimer za ovo najbitnije. Najnizi paket im je skuplji nego kod nas, zar ne? 480DEN = 960RSD, jel' tako? I sta ima? 200 minuta ka svim mrezama i 800MB? Pa to je VIP imao uz Ultra tarifu kao promociju i jeftinije (sto ovo za 480DEN i jeste, promocija, ne stalna cena).
Mi smo imali tarife od 230RSD, koje su bile korisne! (Smart150 sa 60% popusta). U stvari, ja sam u sept. i dalje na Smart150+3GB (Online 3) za 490RSD = 240DEN, znaci duplo jeftinije :)

Eto, kad me teras malo da ti dokazujem, nadjem da cak ti primer ne valja :)
 
Ma svaka cast :) Tvoje "objektivne" pretpostavke su dovoljan dokaz da cemo propasti ako nam nema Telekoma :D :D
Ali eto, otici ce brzo, pa cemo imati srece da vidimo kako izgleda zivot bez naseg "predobrog" Telekoma, koji postoji samo zato da bi stitio nas jadne korisnike... :S:
Mozda na****mo kao oni i u Norveskoj, Svedskoj, Svajcarskoj, koje pominjao...

Btw, odes na G+, i vidis o cemu se radi, pa budes upucen zasto su prakticno zabranili Ring+. Lako je, ako te interesuje, naravno.
 
Poslednja izmena:
Није лако прихватити да један "распали" Телеком први постави мобилну мрежу нове генерације (LTE) у оперативно стање..
 
Pa ne interesuje me Ring+, jer ne verujem da pokriva bitan deo trzista da bi bio interesantan (znam sta je, nisam zainteresovan za njega nimalo, da se informaisem zasto ima problema - verovatno iz istih razloga Orion ima problema sa netom stalno :))

Nego, izvoli, i dalje cekam da tvoj iskaz kako ce nam biti bolje cene mobilne telefonije (kako bolje tacno?) ako prodamo Telekom. Uz to ti je otisao i primer da je u MKD bolje :)
 
Tako sto Telenor korisnici nikad nisu imali minute ni za dobro jutro, do ove poslednje izmene. Onda oni nisu zvali vec su bili zvani.
Interkonekcija u fixnoj? U doba kada je Telekom jedini imao neko trziste, i kada skoro niko nije sa mobilnog zvao fixni?:)
Da ova diskusija ne bi bila na kafanskom nivou gde u kafani prosecan Srbin zna SVE, cak i da komentarise svetsku geopolitiku, a u nasem slucaju interkonekciju u Srbiji i "teoriju zavere" da interkonekcija postoji kako bi se pljackao Telekom Srbija (?!) :d


Npr., za 2012. prihodi;rashodi od interkonekcije - cifre su sledece: (Iznosi su iskazani u RSD hiljada)

Telekom Fixna 2,056,060; 3,672,030
Telekom MTS 8,735,872; 6,093,354

Telenor 7,619,815; 5,248,610
 
Poslednja izmena:
Npr., za 2012. prihodi od interkonekcije - cifre su sledece: (Iznosi su iskazani u RSD hiljada)
Telekom Fixna 2,056,060
Telekom MTS 8,735,872
Telenor 7,619,815
1. Odakle su ovi podaci, i koliki su za ostale godine?
2. Gde je tu profit, a ne prihod, podeljen po operater->operater?

Nije ovo dovoljno da kazes da Telekom ima veci profit od interkonekcije, jer je ovo samo prihod.
 
Nije tu sad bitno "ciji je veci" nego za ilustraciju da ne moze tek tako da se procenjuje na osnovu toga ko koliko ima minuta u paketu.

Cifre su iz godisnjih konsolidovanih finansijskih izvestaja, pdfovi su javno okaceni na sajtovima maticnih operatera.
 
Pa nadji u MKD tarifu od 240DEN, onda ima smisla ici dalje. Do tada ti je i zadnja utopija ideje o boljim cenama nakon prodaje drzavnog dela Telekoma pala u vodu.

Ring ne pokriva nikakav deo trzista, zabranili su ga...
I? Kako je u drugim zemljama Ring+ smanjio cene mobilnih tarifa? :D
Pre bih rekao da je ucinio obratno (nakon pojave Whatsapp i Vibera, i veceg koriscenja Skype-a smanjila se kolicina MB/GB u paketu, limitirale brzine vise, i povecani paketi prilicno).
Npr. u UK imam neku matoru karticu, koja i dalje dobija promocije od pod 5GBP i ja za 2 nedelje koliko sam max. u UK ne mogu da potrosim sve to. Takvih promoa nema vise, nema ni postpaida od 5GBP mesecno.
U Nemackoj je bilo postpaida od 10EUR, u Austriji znas sta je A1 nudio za 10EUR, nema vise - 20EUR najniza sada tarifa u Austriji (ako opet nisu neki promo uveli), 30EUR u Nemackoj (i pazi to je promocija sa popustom, samo BEZ telefona! 50EUR sa top telefonom!)

Znaci i tu (Ring+) ne vidim kako ce prodaja Telekoma smanjiti cene mobilne telefonije :)
 
Ma super ti razmisljanje... :S:
"Meni ne treba, znaci nebitno"
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno